Копія
Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 вересня 2010 року Справа № 2а-1388/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
- від позивача Панасенко Інни Борисівни
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Кіровоградської обєднаної державної податкова інспекція (надалі позивач) до Товариства з обмеженою відповвдальністю Фірми "БОС" (надалі відповідач) про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відповідача про стягнення заборгованості в сумі 4607,66 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 16.07.2009 р.працівниками податкового органупроведено перевірку господарської одиниці-магазину "Насходах", розташованого за адресою смт.Вільшанка, вул.Леніна,17, що належить ТОВ фірма "БОС" щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За наслідками перевірки складено акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари(послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій № 0389/11/02/23/20655246 від 16.07.2009р.
На підставі акту перевірки винесено рішення
№ 000462232 від 21.08.2009 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2915грн. за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО, та
№ 00046122320 від 21.08.2009 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензійї, які направленопоштою та тримані відповідачем.
Всього нараховано штрафних(фінансових) санкцій в розмірі 4615 грн., з них погашено 7,34 грн. Отже заборгованість складає 4607,66 грн.
Відповідачем в установлені строки сума заборгованості в розмірі 4607,66 грн. не сплачена. Відомості щодо оскарження відповідачем в судовому порядку зазначених рішень у податкового органу відсутні.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не зявився. Повідомлений належним чином (а. с. 19,24). Письмові заперечення проти позову не подав. Про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило.
З огляду на вищевикладене, суд на місці ухвалив слухати справу за даної явки на підставі наявних у справі матеріалів.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ТОВ фірма "БОС" зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради 23.04.1993 року, свідоцтво серії А00 № 121991(а. с. 11).
16.07.2009 р. працівниками податкового органупроведено перевірку господарської одиниці-магазину "Насходах", розташованого за адресою смт.Вільшанка, вул.Леніна,17, що належить ТОВ фірма "БОС" щодо здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу.
За наслідками перевірки складено акт перевірки № 0389/11/02/23/20655246 від 16.07.2009 р. (а.с.5) за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Під час перевірки встановлено порушення, які зафіксовані в акті перевірки:
-проведення розрахунків із споживачами без видачі розрахункового документа,який засвідчуєкупівлю товару на загальну суму 515 грн., чим порушено п.1,2 ст.3 Закону Ураїни "Про застосування РРО у сфері торгівлі. громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р.
- фіскальні звітні чеки не підклеєні в книгу обліку розрахункових операцій і не надані для перевірки, чим порушено п.9.ст.3 Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року.
- реалізація алкогольних виробів без наявності ліцензії. ст.15 Закону України № 481/95-ВР від 19.12.1995 року "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
На підставі акту перевірки винесено рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій:
- № 000462232 від 21.08.2009 р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2915грн. за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування РРО, та
- № 00046122320 від 21.08.2009 р. про застосування штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензійї, які направлено поштою та тримані відповідачем(а.с.7).
Зазначені порушення підтверджується особистими поясненнями продавця ОСОБА_2 від 25.03.2008 р(а.с.9).Акт перевірки без заперечень підписаний уповноваженою особою відповідача .
Сума позову підтверджується також розрахунком суми штрафних санкцій (а. с. 10).
Згідно даних зворотнього боку облікової картки станом на 31.12.2009 р. відповідачем частково погашена заборгованість по сплаті штрафних(фінансових) санкцій в сумі 7,34 грн.
Отже загальна сума заборгованості відповідача складає 4607,66 грн.
Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»№ 265/95 ВР від 06.071995 року суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»№ 265/95 ВР від 06.071995 року за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування т послуг»№ 1776-ІІІ від 01.06.2000 р. контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності вимог даного Закону здійснюють органи державної податкової служби.
Так, відповідно до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до державного бюджету згідно з чинним законодавством. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.
Згідно абзацу 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, до суб'єкта господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790. встановлено, що підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Відомостей щодо сплати заборгованості в розмірі 4607,66 грн. на день слухання адміністративної справи в суді та щодо оскарження відповідачем в судовому порядку зазначених рішень судом не встановлено.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані Позивачем підтверджують обставини, на які Позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи Позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Так як судове рішення ухвалюється по справі у якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ТОВ Фірми "БОС" (ід. код 24145329) заборгованість в сумі 4607,66 грн. за рахунок майна відповідача на користь державного бюджету України в особі ДПІ у м.Кіровограді.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В.Чубара