ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" липня 2010 р. Справа № 2-а-8343/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Ковбій О.В.,
при секретарі: Попутько О.А., <Текст >
за участю представника позивача Мкртчян А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про про стягнення фінансових санкцій в сумі 2030,25 грн.,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2030,25 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити в повному обсязі. Свої вимоги обґрунтувала тим, що під час перевірки виявлено проведення розрахункової операції без застосування РРО; не невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО; порушення порядку використання торгового патенту.
Відповідач в судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття у судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що позивач є приватним підприємцем, має приватний кіоск в м. Херсоні на площі 50 років СРСР.
24 січня 2008 року посадові особи ДПА у Херсонській області відповідно до графіку перевірок, затвердженому Головою ДПА у Херсонській області 02 січня 2008 року, направлень № 353/235, № 352/235 від 21.01.2008 року, здійснили перевірку кіоску відповідача щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами чого був складений акт за №21220100/0235/90 у присутності продавця ОСОБА_3, яка від підпису відмовилась.
Актом перевірки встановлено порушення п.п. 1,13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і харчування та послуг" від 06.07.95р. № 265/95-ВР, а саме: невідповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі зазначеної у денному звіті РРО у розмірі 388,09 грн., проведення розрахункових операцій без застосування РРО у розмірі 94,00 грн. та порушення порядку використання торгового патенту. На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31.01.2008 року № 0001442305 на суму 1940,25 грн. та № 000145230/0 на суму 90,00 грн., які одержані відповідачем 14.02.2008 року. Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року, направлень від 21 січня 2008 року № 352/235 та № 353/235 у присутності продавця ОСОБА_3, яка здійснила розрахункові операції. Після проведення розрахунку, продавець відмовилася підписати та отримати другий примірнику акту, другий примірник акту був направлений поштою з повідомленням про вручення. Для ознайомлення з матеріалами перевірки, надання пояснень, необхідних документів, відповідача було запрошено до ДПІ у м. Херсоні 30 січня 2008 року на 10.00 годину, але відповідач своїм правом не скористався.
Визначаючись щодо позовних вимог про застосування штрафних, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Статтями 8, 9, 10 Закону України "Про державну податкову службу в України" визначено функції органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належать здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.11 зазначеного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Згідно наказу ДПА України від 04.04.2002 р. N 155/ДСК - перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу - сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Законів України "Про державну податкову службу в України, "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного, i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення розрахункових операцій, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та грошових коштів, а також контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно пп. 2.6-2.7 Методичних рекомендацій щодо порядку складання плану-графіка перевірок суб'єктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні, затверджених наказом ДПА України від 11.10.2005 р. № 441, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби, групою у складі не менше двох посадових осіб за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку.
Перевірка проведена на підставі затвердженого плану перевірок на січень 2008 року та направлень від 21 січня 2008 року № 352/235 та № 353/235.
За результатами перевірки складено акт від 24.01.08р. № 21220100/0235/90, в якому зафіксовано порушення п. п. 1, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункової операції без застосування РРО, що є порушенням п. 1 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить 94х5= 470,00 грн.; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, зазначеній у денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону № 265 та відповідно до ст. 22 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить (408,05-94-20)х5=1470,25 грн.; ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", відповідно до ст.. 8 вказаного Закону сума фінансових санкцій становить розмір вартості торгового патенту за один календарний місяць, в даному випадку 90,00 грн.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент повинен бути розміщений на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату та має бути відкритим та доступним для огляду, на час проведення перевірки оригінал торгового патенту знаходився в недоступному для огляду місці.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 90,00 грн. за порушення порядку використання торгового патенту визначених у ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", відповідає вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (ідент.номер НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 2030 (дві тисячі тридцять) грн. 25 коп. в тому числі:
- 1940 (одну тисячу дев"ятсот сорок) грн. 25 коп. до державного бюджету, код платежу 3021080900, на р/р 31118104700002;
- 90 (дев"яносто) грн. 00 коп. до державного бюджету, код платежу 5021080900, на р/р 31414541700002.
Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230. в устнові банку УДК у Херсонській обл., м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 липня 2010 р..
Суддя Ковбій О.В.
кат. 6.6.5