Постанова № 11259109, 01.07.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2010
Номер справи
1418/10/2170
Номер документу
11259109
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" липня 2010 р. Справа № 2-а-1418/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Бездрабка О.І.,

при секретарі: Кусик Г.С.,

за участю:

представника позивача - Мкртчян Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Приватного підприємства "Гауз П.Г." про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція в м.Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до приватного підприємства "Гауз П.Г." (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2718,33 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу бару "Санрайс" у приміщенні кінотеатру "Супутник", розташованого за адресою: пр-т Текстильників, м. Херсон, яке належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт від 23.04.2009 р. № 326/21/03/23/30329878, в якому зафіксовані порушення п.п.1, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 28.04.2009 р. № 0004042307 на суму 1005 грн., № 0004052307/0 на суму 13,33 грн., № 0004062307 на суму 1700 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що Приватне підприємство "Гауз П.Г." є власником бару і повинно дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці бару виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 27 грн., порушення обліку товарів за місцем їх реалізації, проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 2718,33 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.

Відповідач у судове засідання не з"явився, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на позов не надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що 23.04.2009 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу у барі "Санрайс" у приміщенні кінотеатру "Супутник", розташованого за адресою: пр-т Текстильників, м. Херсон, що належить Приватному підприємству "Гауз П.Г.".

За результатам перевірки складено акт № 326/21/03/23/30329878 від 23.04.2009 р., в якому зафіксовані порушення:

- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 27 грн., за що на підставі п.1 ст.17 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у сумі 135 грн. (27 грн. х 5 = 135 грн.);

- п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - порушення обліку товарів за місцем їх реалізації, не облікованого товару в наявності знаходилося на загальну суму 435 грн., відповідно до ст. 21 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 870 грн. (435 х 2 = 870 грн.)

- ст. 3 Закону України від 23.03.1996 р. № 98/96 -ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" - проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, за що на підставі ст. 8 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у сумі 13,33 грн. ((200/30) х 2 = 13,33)

- ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, відповідно до ст. 17 цього ж Закону застосовано штрафну санкцію у розмірі 1700 грн.

Суд вважає рішення позивача щодо застосування до Приватного підприємства "Гауз П.Г." штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Недотримання саме цих вимог Закону було виявлено під час перевірки бару, що належить відповідачу, так як розрахункові операції з придбання 50 г горілки "Неміроф" на суму 4,50 грн. не проведені через реєстратор розрахункових операцій, розрахунковий документ не видано. На місці проведення розрахунків знаходилися кошти в сумі 27 грн, які були отримані від реалізації товару. За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (п.1 ст.17 даного Закону), а тому позивачем обгрунтовано застосовано до приватного підприємства "Гауз П.Г." фінансову санкцію у розмірі 135 грн. (27 грн. х 5 = 135 грн.).

Відповідно до п.12 ст.3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.

Згідно акта перевірки від № 326/21/03/23/30329878 від 23.04.2009 р. будь-яких документів на алкогольні напої, які на час перевірки знаходяться в реалізації, не надано, накладні на товар відсутні, не облікованого товару в наявності знаходилося на загальну суму 435 грн.

За вказане порушення передбачена штрафна у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.21 даного Закону), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 870 грн. (435 грн. х 2 = 870 грн.)

Згідно ч. 1 ст.3 Закону України №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб"єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

За вказане порушення передбачена штрафна санкція у подвійній вартості торгового патенту за кожен відпрацьований день без патенту, оскільки встановлено факт діяльності 1 день, сума фінансової санкції становить (200/30) х 2 = 13,33 грн (ст. 8 даного Закону).

Субєкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення - нести відповідальність, передбачену Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Однак, під час перевірки бару, що належить відповідачу було виявлено порушення ст. 15 зазначеного Закону, а саме роздрібний продаж алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії. Згідно додатка №4 до акта перевірки в наявності алкогольних напоїв на суму 435 грн.

Статтею 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до субєкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м.Херсоні до Приватного підприємства "Гауз П.Г." штрафних санкцій на загальну суму 2718,33 грн.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з Приватного підприємства "Гауз П.Г." штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2718,33 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Гауз П.Г." (73000, м.Херсон, пр-т Текстильників, 10-а, ЄДР 30329878) до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, одержувач Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 2718 (дві тисячі сімсот вісімнадцять) грн. 33 коп. фінансових санкцій.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 липня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 6.6.5