Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"06" липня 2010 р. Справа № 2-а-3289/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Горшков В.М.,
при секретарі: Роман О.С., <Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго"
до Любимівської сільської ради
про стягнення заборгованості,
за участю:
прокурора - Зельцер О.В.,
представника позивача - Зубарєв І.І.
представників відповідача - Березняк А.А., Киян А.І.,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що за порушення законодавства про електроенергетику на Любимівську сільську раду, згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 3000,00 гривень, що було оформлено постановою № Х-76 від 16.09.2008 р.
Просить суд стягнути з Любимівської сільської ради до Державний бюджет України штраф в сумі 3000,00 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача заявлені вимоги підтримали в повному обсязі просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заявляв клопотання про об'явлення перерви в судовому засіданні для надання часу оскарження постанови № Х-76 від 16.09.2008 р. Мотивуючи тим, що зазначену постанову відповідач не отримував.
Суд вважає заявлене клопотання необґрунтованим, оскільки відповідач мав значний час для подання зустрічного позову та оскарження дій позивача. У матеріалах справи є підтверджуючи документи отримання постанови № Х-76 від 16.09.2008 р.
Заслухавши прокурора та представника позивача, розглянувши подані документи та матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Постановою №Х-76 від 16.09.2008р. за порушення законодавства про електроенергетику на Любимівську сільську раду, згідно з п. п. 2, 8 "Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, накладено штраф в сумі 3000,00 гривень.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єктами господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці , в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" суми стягнення штрафів зараховується до Державного бюджету України .
Згідно з п.10 Положення №1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.
Указом Президента України "Про зміну у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України .
Згідно з Указом Президента України "Про Міністерство палива та енергетики України" від 14.04. 2000 р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія "Укренерго" Міністерства палива та енергетики України - державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ "Держенергонагляд у Південному регіоні".
ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" здійснює свою діяльність відповідно до "Положення про ВП "Держенергонагляд у Південному регіоні" та на підставі довіреності, яку видає ДП "ПЕК "Укренерго".
Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області є одним із структурних підрозділів ВП "Держенергонагляду у Південному регіоні".
Відповідно до ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру", рішення Конституційного Суду від 08.04.1999 № 3-рп/99 прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави в особі органів державної влади чи органів самоврядування, яким законом надані повноваження органів виконавчої влади.
До суду не надійшли докази про те, що штраф в сумі 3000,00 гривень в Держбюджет України перераховано.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158-163 КАС України,
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Любимівської сільської ради (74212, Херсонська область, Нововоронцовський район, с. Любимівка, вул. Центральна, 3, р/р 260028448 у Райффайзен Банк "Аваль", МФО 328351, код ЄДРПОУ 26283372) в Державний бюджет України (р/р 31112106700233, одержувач Держбюджет Нововоронцовський район, 21081100, код ОКПО 24103667, банк одержувача УДК по Херсонській області, МФО 852010) штраф у сумі 3000,00 грн. (три тисячі грн.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 6.19