Постанова № 11258871, 30.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2010
Номер справи
8618/09/2170
Номер документу
11258871
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" червня 2010 р. Справа № 2-а-8618/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченка К.В.,

при секретарі: Садовій Я.В.,

за участю:

прокурора Павленко І.В.

представника позивача Мкртчян А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні адміністративну справу за позовом Прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ПП «ОСОБА_2.»про стягнення фінансових санкцій,

встановив:

В березні 2009 р. прокурор м. Херсона в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Херсоні (далі-позивач) звернувся до суду з позовом до ПП «ОСОБА_2.» (далі-відповідач) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 2230 грн., нарахованих за результатом проведеної перевірки належного відповідачу літнього майданчику з питань контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг субєктами підприємницької діяльності.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 2230 грн., які нараховані рішеннями від 20.05.2008 р. №0003562305, №0003572305, що прийнято на підставі акту перевірки від 14.05.2008 р. № 21220215/0235/259. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, дану суму заборгованості слід стягнути в судовому порядку.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили задовольнити з підстав, викладених в адміністративному позові.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду невідомі.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

14.05.2008 р. головними державними податковими ревізорами-інспекторами ДПА у Херсонській області Бондаренком О.М. та Кравченком П.Г., на підставі направлень на перевірку від 06.05.2008 р. № 690 та №691 відповідно здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці літнього майданчику, який розташований за адресою: АДРЕСА_2, за результатами якої складено акт № 21220215/0235/259, який підписаний барменом ОСОБА_5

На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій 20.05.2008 р. №0003562305, №0003572305 р., які отримані відповідачем 22.05.2008 р.

Підставами для застосування до відповідача зазначених фінансових санкцій стали порушення останнім вимог п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР, та ст.. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР, а саме проведення розрахункової операції на суму 34,00 грн. без застосування РРО та здійснення реалізації алкогольних напоїв (100 гр горілки «Хортиця») без придбання відповідної ліцензії.

Пунктом 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР передбачена відповідальність у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у разі роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій застосовується фінансова санкція у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Таким чином, загальна сума боргу відповідача по фінансовим санкціям складає 2230 грн. та станом на день розгляду справи не погашена.

Порушень порядку проведення перевірки відповідача, які б могли бути підставою для висновку про незаконність перевірки та, винесених за її результатами рішень, судом не встановлено.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем, підтверджують правомірність нарахування відповідачу штрафних фінансових санкцій.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ПП «ОСОБА_2.» (АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) штрафні санкції в сумі:

-480 (чотириста вісімдесят) грн. код платежу до Державного бюджету 3021080900, бюджетний рахунок 31118104700002;

-1750 (одна тисяча сімсот пятдесят) грн.. код платежу 3021081100, бюджетний рахунок 31116106700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 липня 2010 р..

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.5