Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"20" серпня 2010 р. № 2а- 6630/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шляхова О.М.,
за участі секретаря - Чмутової К.А.,
за участі представника позивача Малахової Ю.А. (довіреність № 6/10/10-025 від 11.01.2010р.);
за участі представника прокуратури - Зливки К.О. (посвідчення № 36 від 12.02.2010 року),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прокуратури Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технології інтеграції" про звернення стягнення на активи боржника ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Прокуратура Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова, звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технології інтеграції» в якому просить суд винести рішення про стягнення за рахунок активів ТОВ « Технології інтеграції» на користь держави в особі уповноваженого органу ДПІ у Київському районі м. Харкова суми податкового боргу в сумі 502,01 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідно до п. п. 5.3.2 п. 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові зобов»язання повинні бути сплачені в установлений термін.. В порушення вищезазначеної норми відповідач не сплатив суму заборгованості у розмірі 502,01 грн..
Представники прокуратури та позивача у судовому засіданні підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяву або клопотання про розгляд справи без його участі не надав.
Заслухавши пояснення представників прокуратури та позивача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Технології інтеграції» перебуває на обліку в ДПІ у Київському районі м. Харкова з 11 квітня 2007 року.
22 травня 2009 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт № 3505/15-1/34953418.
В ході перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, п. 16.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» із змінами та доповненнями, а саме: несвоєчасно подано декларацію з податку на прибуток підприємства від 24.04.2009 року № 238102, за яке передбачена фінансова санкція згідно п. п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями.
На підставі акту начальником ДПІ у Київському районі було винесене податкове повідомлення рішення № 0004711501/0 від 02.06.2009 року на суму 170,00 грн.
У звязку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни позивачем, направлялись вимоги про сплату боргу N 1/710 від 10 червня 2009 року на суму податкового боргу 170,00 грн., та № 2/811 від 16 липня 2009 року на суму податкового боргу 170,00 грн.. Вимоги повернулись на адресу ДПІ у Київському районі м. Харкова з відміткою на конверті «адресат не значиться», про що складені акт № 1275/151 від 07.07.2009 року про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення. 22 жовтня 2009 року головними державними податковими інспекторами було здійснено перевірку щодо знаходження суб»єкта підприємницької діяльності за юридичною адресою, про що складено акт № 1698/240 від 22.10.2009 року відповідно до якого ТОВ «Технології інтеграції» за юридичною адресою, а саме: м. Харків, вул.. Сумська, б. 26, кв. 21, не знаходиться, а фактичне місцезнаходження відповідача не відомо.
14 травня 2009 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт № 3261/15-3/34953418 від 14 травня 2009 року.
В ході перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, п.п. 5 Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням ХІІІ сесії Харківської міської ради ІІ скликання від 21.03.1996 року «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 08.06.94 року за № 334, а саме: несвоєчасно подано податковий розрахунок комунального податку за четвертий квартал 2008 року, за яке передбачена фінансова санкція згідно п. п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями.
На підставі акту начальником ДПІ у Київському районі було винесене податкове повідомлення рішення № 0003201502/0 від 25.05.2009 року на суму 170,00 грн.
29 травня 2009 року головними державними податковими інспекторами складено акт № 1099/153 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення у зв»язку з відсутністю за юридичною адресою, а саме: м. Харків, вул.. Сумська, 26, кв. 21. На підставі .цього корінець податкового повідомлення-рішення був розміщений на дошці податкових оголошень 29.05.2009 року. 22 жовтня 2009 року податковими інспекторами було здійснено перевірку щодо знаходження суб»єкта підприємницької діяльності за юридичною адресою, про що складено акт № 1698/240 від 22.10.2009 року відповідно до якого ТОВ «Технології інтеграції» за юридичною адресою, а саме: м. Харків, вул.. Сумська, б. 26, кв. 21, не знаходиться, а фактичне місцезнаходження відповідача не відомо.
05 березня 2010 року фахівцями ДПІ у Київському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт № 1116/15-3/34953418 від 05 березня 2010 року.
В ході перевірки було встановлено порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, п.п. 5 Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням ХІІІ сесії Харківської міської ради ІІ скликання від 21.03.1996 року «Про внесення змін та доповнень до Положення про порядок обчислення та сплати до міського бюджету комунального податку, затвердженого рішенням виконкому Харківської міської ради народних депутатів від 08.06.94 року за № 334, а саме: несвоєчасно подано податковий розрахунок комунального податку за четвертий квартал 2009 року, за яке передбачена фінансова санкція згідно п. п. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями.
На підставі акту начальником ДПІ у Київському районі було винесене податкове повідомлення рішення № 0001171502/0 від 16.03.2010 року на суму 170,00 грн.
22 березня 2010 року головними державними податковими інспекторами складено акт № 303/153 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення у зв"язку з відсутністю за юридичною адресою, а саме: м. Харків, вул.. Сумська, 26, кв. 21. На підставі цього корінець податкового повідомлення-рішення був розміщений на дошці податкових оголошень 22.03.2010 року.
З облікової картки платника податків, яка знаходиться в матеріалах справи, вбачається, що у відповідача існувала переплата в сумі 7 грн. 99 коп., а отже сума заборгованості становить 502 грн. 01 коп.
Відповідно до ст. 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначено як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до абз. 1 п.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до абз. 1 п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п. п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” із змінами та доповненнями, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена і складає 502 грн. 01 коп. З урахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 9, ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, абз. 1 преамбули, ст. ст. 1, 4, 5, 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокуратури Київського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Технології інтеграції" про звернення стягнення на активи боржника задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Технології інтеграції" (код ЄДРПОУ 34953418) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова ( р/р 31117029700004 ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011, код 24134573) суму податкового боргу в розмірі 502,01 грн. (п"ятсот дві грн. одна коп.).
Постанова може бути оскаржена.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня його проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Повний текст постанови виготовлено 25 серпня 2010 року.
Суддя О.М. Шляхова