Постанова № 11257159, 11.08.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2010
Номер справи
4957/10/2070
Номер документу
11257159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

11.08.2010 р. Справа №2-а- 4957/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко О.В.

при секретарі - Нікітенко Л.Ю.,

за участі представника позивача - Пономарьової І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції в Київському районі міста Харкова

до Приватного підприємства "Апро"

простягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Київському районі міста Харкова звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Апро" в якому просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції у розмірі 6132,00грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив наступне. За результатами перевірки відповідача, проведеної уповноваженими фахівцями державної податкової служби, було встановлено порушення Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у зв'язку з чим до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції, загальна сума яких склала 6132,00грн. Рішення про застосування вказаних санкцій не були оскаржені, штрафні санкції до цього часу не сплачені.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся судовими повістками з поштовими повідомленнями. Відповідно до ст.35 КАС України відповідач є належно повідомленим про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "Апро", зареєстроване як юридична особа Виконавчим комітетом Харківської міської ради 15.05.1998року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ № 14801200000035528, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А 01 №080159 та перебуває на обліку як платник податків у ДПІ Київського району м. Харкова з 17.05.1994 року за №1773/1959, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 27.122.1999року №749.

При розгляді матеріалів справи судом встановлено, що 18.02.2010р. фахівцями Державної податкової адміністрації у Харківській області головним державним податковим ревізором-інспектором Салмановою О.В. та головним державним податковим ревізором інспектором Бізюльовою О.В. в присутності бармена ПП «Апро»ОСОБА_3, на підставі направлення на проведення планової перевірки №1717 від 17.02.2010р., проведена перевірка дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в господарській одиниці кафе «Фламінго», яка розташована за адресою м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 108 та належить ПП «Апро».

За результатами перевірки складено акт № 1311/20/40/23/22657096, зареєстрований 19.02.2010р., який для розгляду та вирішення питання щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій направлено до Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова, де він зареєстрований 23.02.2010р. за № 857/20/31/23/22657096.

На підставі висновків акту перевірки Державною податковою інспекцією у Київському районі м. Харкова 05.03.2010р. прийнято рішення № 0001312301, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції на суму 6132,00 грн. у відповідності до вимог п. 1, п. 4 ст. 17 та ст.ст. 21, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Щодо встановлених перевіркою порушень, суд зазначає наступне.

Положеннями п.1, п.2, п.9, п.12, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

При проведенні перевірки кафе ПП «Апро», що зафіксовано актом перевірки, було встановлено, що розрахункова операція по продажу 100 грамів коньяку, вартістю 20 грн. та двох чашок кави, вартістю 16 грн. (загальна сума 36,00 грн.) через реєстратор розрахункових операцій не проводилась, відповідний розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався, що є порушенням п.1, п.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Вказана обставина підтверджена долученими до матеріалів справи поясненнями бармена ПП «Апро»ОСОБА_3, яка пояснила, що дане порушення сталося через те, що вона відволіклась.

Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за вказане порушення передбачено застосування фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Як свідчать матеріали перевірки в порушення п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»позивачем не забезпечено щоденного друку та зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскального звітного чеку за 27.11.2009р. За дане порушення п.4 ст.17 вказаного Закону передбачена відповідальність у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Матеріалами справи встановлено, що на місці проведення розрахунків кафе «Фламінго»ПП «Апро»при проведенні перевірки знаходились кошти відповідача в сумі 418,00 грн., що підтверджено власноручним описом наявних купюр і монет, складеним та підписаним барменом ПП «Апро»ОСОБА_3, а також її поясненнями, відповідно до яких зазначені кошти її власні. В наданому суду денному звіті реєстратора розрахункових операцій зазначена сума у розмірі 0,00 грн. Сума невідповідності, з відрахуванням 36,00 грн., складає 382,00 грн., що є порушенням п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Відповідно до ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Як свідчать матеріали перевірки, в порушення вимог п.12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»позивачем не забезпечено ведення у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів за місцем їх реалізації. Перевіряючим не надано накладні на товар. Відповідно до ст.21 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначене порушення підтверджується відомістю про результати перевірки щодо поновити оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (ТМЦ), станом на 18.02.2010р., підписаною перевіряючими та особою від субєкта господарювання. В поясненнях бармен ОСОБА_3 зазначила, що накладні у кафе відсутні та знаходяться у бухгалтера. Суд зазначає, що відповідач після проведення перевірки не був позбавлений можливості надати до податкового органу необхідні бухгалтерські документи на спростування вказаного порушення.

Суд звертає увагу, що в акті перевірки бармен ОСОБА_3 зазначила, що зауважень до перевіряючих та перевірки не має, в поясненнях вказала, що вони надані особисто, без застосування морального та фізичного тиску, таким чином з виявленими порушеннями погодилась, при цьому мала реальну можливість зробити зауваження щодо них.

Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем отримано 27.03.2010року, про що свідчить копія поштового повідомлення про вручення. Рішення про застосування штрафних санкцій відповідачем не оскаржене. До теперішнього часу заборгованість зі сплати фінансових санкцій залишається несплаченою на загальну суму 6132,00грн.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Київському районі міста Харкова до Приватного підприємства "Апро"- задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємства "Апро" (61195, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 127, кв.52, код 22657096) до Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції в сумі 6132.00 грн. (шість тисяч сто тридцять дві) грн. 00 коп. на р/р 31117104700004, одержувач УДК у Київському районі м. Харкова, код одержувача 24134573, банк одержувача ГУДКУ України в Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлений 16 серпня 2010 року.

Суддя Шевченко О.В.