Постанова № 11256340, 30.08.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2010
Номер справи
2а-2931/10/1670
Номер документу
11256340
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 серпня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-2931/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

при секретарі Саченко Н.С.,

за участю:

представника позивача Власової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Полтавідо Товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж ЛТД"про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

21 червня 2010 року Державна податкова інспекція в м.Полтаві (надалі по тексту позивач)звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж ЛТД" (надалі по тексту відповідач, ТОВ " Міраж ЛТД)про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1714 грн 25 коп,посилаючись на те, що за ТОВ «Міраж ЛТД»рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій всього в розмірі 1714 грн 25 коп, яка виникла за результати проведеної 25.01.2010 перевірки дотримання субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів ліцензії і яка на даний момент сплачена у встановлений законом термін не сплачена.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази про те, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Ухвали та судові повістки відповідачу, направлені за адресою: вул. Героїв Сталінграду 10, корп. 2, кв. 194, м. Полтава, повернулась з поштовою відміткою про причину не вручення адресату: "за закінченням терміну зберігання". Разом з тим, згідно наявної в матеріалах справи копії витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПУО) №19/4154, ТОВ «Міраж ЛТД» зареєстрована саме за цією адресою.

Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

А відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, справа може бути вирішена на підставі наявних в ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Міраж ЛТД»зареєстровано, як юридична особа 20.10.1995 розпорядженням Октябрського райвиконкому м. Полтави, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію, ідентифікаційний код 23560606. ТОВ “Міраж ЛТД” взято на облік в органах державної податкової служби, а саме: перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Полтаві за №1417, що підтверджується наявною в матеріалах справи копіює довідки від 24.04.2003 за №3109.

Як вбачається із матеріалів справи, 25.01.2010 працівниками Державної податкової інспекції у м. Полтаві, проведено перевірку господарської одиниці «кіоск», що розташований за адресою: вул. Калініна,14, (зупинка «Алмазна») субєкта господарської діяльності «ТОВ «Міраж ЛТД» вимог дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів ліцензії.

За результатами перевірки складено акт (довідка) реєстраційний номер 0059/16/01/23-332/23560606 від 25.01.2010, у якому відображено факти встановлені в ході перевірки:

- не забезпечено проведення розрахункової операції на повну суму покупки через РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, що підтверджують виконання розрахункових операцій при продажу товарів на загальну суму 8,00 грн, а саме: не проведено через РРО покупку тютюнового вирубу марки «Мальборо»;

- не забезпечено використанням режиму попереднього програмування обліку кількості товарів згідно звіту по артикулах;

- не забезпечено відповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (Х - звіті), сума невідповідності з вирахуванням суми покупки склала 8,15 грн.

- не забезпечено ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації в сумі 609,25 грн, згідно опису залишків товарів (відсутні накладні);

- не забезпечено збереження попередньої використаної КОРО на господарській одиниці.

Додатками до акту перевірки визначено: опис готівкових коштів, чек, Х звіт, звіт по артикулах,опис залишків товарів.

При цьому акт перевірки, підписано Савчук О.В. особою, яка здійснювала розрахунки без зауважень чи заперечень.

На підставі акту проведеної перевірки податковим органом 08.02.2010 за порушення пунктів 1,6,11,12 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” винесено рішення № 0005702306/0 про застосування до ТОВ «Міраж ЛТД»штрафних (фінансових) санкцій згідно із статтями 17,21,22 цього Закону в загальній сумі 1714 грн 25 коп, яке отримано відповідачем 08.02.2010, що підтверджується підписом уповноваженої особи підприємства на копії рішення ,наявного в матеріалах справи.

Доказів оскарження відповідачем вищевказаного рішення суду не надано, при цьому суму санкцій відповідачем не сплачено.

Як визначено у статті 1 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Відповідно до пункту 1 статті 3 вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що мало місце в даному випадку, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Як вбачається з акту перевірки, особою, яка проводила розрахунки в магазині відповідача, проведено розрахункову операцію без застосування реєстратора розрахункових операцій при продажу однією пачки сигарет "Мальборо" вартістю 8 грн 00 коп.

Відповідно до пункту 22 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 разом з товаром покупцеві в обов'язковому порядку видається розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, який підтверджує факт покупки товару або придбання послуг.

Таким чином, особою, що проводила розрахунки в магазині відповідача, не проведено розрахункову операцію через реєстратор розрахункових операцій на повну суму покупки а саме: на суму 08 грн 00 коп та не видано розрахунковий документ.

При цьому, акт було підписано перевіряючими та особою, що здійснювала розрахунки Савчук О.В., а зауваження чи заперечення до акту не надавались.

Частиною 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлена відповідальність за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем допущено порушення вимог пункту 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому позивачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із пунктом 1 статті 17 цього Закону у розмірі 40 грн 00 коп. (8 грн. 00 коп. х 5).

Що стосується не забезпечення використанням режиму попереднього програмування обліку кількості товарів згідно звіту по артикулах, то суд враховує наступне.

Так, пунктом 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

В ході перевірки було встановлено, що ТОВ «Міраж ЛТД»не дотримано вказаної норми та не забезпечено використанням режиму попереднього програмування обліку кількості товарів згідно звіту по артикулах, що підтверджується наявною в матеріалах справи копію звіту по артикулах

При цьому, акт було підписано особою, що здійснювала розрахунки Савчук О.В., без зауважень чи заперечень.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем допущено порушення вимог пункту 11 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому позивачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із пункту 6 статті 17 цього Закону у розмірі 85 грн 00 коп. (17 грн. 00 коп. х 5).

Щодо незабезпечення відповідності суми грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО (Х-звіті) суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечити відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Статтею 2 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” місце проведення розрахунків визначено як місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Згідно із наявним в матеріалах справи, денним Х звітом на момент перевірки (25.01.2010 розпочата о 17 год. 00 хв. закінчена о 18 год. 20 хв.) загальний підсумок коштів становив 24 грн 75 коп.

Водночас, згідно із описом грошових коштів, копія якого наявна у матеріалах справи, що складений власноруч та підписаний особою, що проводила розрахунки Савчук О.В. загальна сума коштів ,яка знаходилася на місці проведення розрахунків становила 24 грн 60 коп.

Таким чином, сума невідповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків встановлена перевіряючими в розмірі 08 грн 15 коп. (24 грн 75 коп (сума Х звіту) 24 грн 60 коп (згідно опису) 8 грн 00 коп (сума купленого товару,яка не проведена через РРО).

Відповідно до статті 22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

З огляду на викладене та згідно із статтею 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” відповідачем правомірно застосовано фінансову санкцію у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме у розмірі 40 грн 75 коп (08 грн 15 коп х 5).

Що стосується не забезпечення ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарно-матеріальних цінностей за місцем реалізації згідно опису залишків товарів слід зазначити таке.

Як встановлено пунктом 12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).

Перевіркою ТОВ «Міраж ЛТД», встановлено, що за місцем реалізації в господарській одиниці «кіоск», що розташований за адресою: вул. Калініна,14, (зупинка «Алмазна») м. Полтава, згідно опису залишків товару на 25.01.2010, копія якого наявна в матеріалах справи, знаходяться товаро матеріальні цінності (згідно опису) загальною вартістю 609,25 грн, які не відображені в обліку та на них відсутні накладні.

Опис залишків товару, було підписано керівником ТОВ «Міраж ЛТД»без заперечень чи зауважень.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем допущено порушення вимог пункту 12 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому позивачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із статтею 21 цього Закону у розмірі 1208 грн 50 коп (604 грн 25 коп х 2).

Що стосується не забезпечення збереження попередньої використаної КОРО на господарській одиниці, то суд враховує слідуюче.

Згідно із частиною 6 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення.

А відповідно до пунктів 7.2, 7.4, 7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.200. N 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за N 106/5297, СПД повинен забезпечити зберігання у господарській одиниці (депо) довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та останньої використаної книги ОРО; використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, передбачає наявність книги ОРО в господарській одиниці, на яку ця книга зареєстрована, або на місці проведення розрахунків; використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО.

Проте перевіркою, проведеною 25.01.2010, встановлено, що ТОВ « Міраж ЛТД»в порушення вказаної норми, не забезпечено збереження попередньої використаної КОРО на господарській одиниці «кіоск», що розташований за адресою: вул. Калініна,14, (зупинка «Алмазна») м. Полтава .

При цьому, акт було підписано особою, що здійснювала розрахунки Савчук О.В., без зауважень чи заперечень.

Отже, суд приходить до висновку, що відповідачем допущено порушення вимог пункту 6 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", тому позивачем вірно визначена штрафна (фінансова) санкція згідно із пунктом 3 статті 17 цього Закону у розмірі 340 грн 00 коп. (17 грн 00 коп х 20).

Згідно із пунктом 3.1 Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом Державної податкової адміністрації України 02.08.2005 року за № 843/11123, з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.

У відповідності до наявного в матеріалах справи, зворотного боку облікової картки платника податків за ТОВ «Міраж ЛТД», рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій всього в розмірі 1714 грн 25 коп (40,00 грн + 85,00 грн + 40,75 грн + 1208,50 грн + 340,00 грн).

Згідно із статтею 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких санкцій.

Таким чином, за ТОВ «Міраж ЛТД», рахується заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій перед бюджетом всього розмірі 1714 грн 25 коп, яка у встановлений законом строк не сплачена, при цьому підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості в судовому засіданні не встановлено, а докази сплати у добровільному порядку заборгованості відсутні в матеріалах справи.

Враховуючи викладене, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Полтаві до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж ЛТД" про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Міраж ЛТД" (код ЄДРПОУ 23560606) на р/р 31117104700002, код бюджетної класифікації платежу 3021080900, до Державного бюджету, одержувач УДК у м. Полтаві ЗКПО 34698804, банк одержувача: ГУДКУ у Полтавській області МФО 831019, фінансові санкції в розмірі 1714 /одна тисяча сімсот чотирнадцять гривень/ 25 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 03 вересня 2010 року.

СуддяС.О. Удовіченко