Справа № 2- а-508/10 рік
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 серпня 2010 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення допомоги громадянам, які проживають на території радіоактивного забруднення
В С Т А Н О В И Л А :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії відповідача протиправними та стягнути на її користь 2188,80 грн. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення, у звязку з тим, що вона є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, проживає на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.
Позивачка, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримала повністю. Просить слухати справу у її відсутність.
Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія, на якій проживає позивачка, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи ” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року відноситься до зони посиленого радіологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянки України, посвідченням потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, довідкою Олевської міської ради.
Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ слідує, що громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіологічного контролю - в розмірі 30 % мінімальної заробітної плати.
Допомога, в розмірі передбаченому законом позивачці виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розмірі 1.60 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.
Позивачці за період з 01.11.2008 року по 01.11.2009 року не доплачена допомога як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 2188.80 грн. відповідно до ст. 37 зазначеного закону, що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачкою, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі 30 % мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога нараховується та виплачується за місцем проживання.
В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірним, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.
Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачку у її праві на отримання допомоги в розмірі, зазначеному в ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушили її право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Суд вважає, що позивачкою не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом в частині стягнення допомоги, оскільки виплата коштів, про стягнення яких просить позивачка передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги як потерпілій внаслідок аварії на ЧАЕС.
Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160, 161, 186 КАС України та ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи“
П О С Т А Н О В И Л А:
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання дій протиправними, а також стягнення доплати громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення задовольнити.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, по невиплаті ОСОБА_1 допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення у відповідності із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“- протиправними.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої по АДРЕСА_1 2188, 80 грн. допомоги як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54.40 грн. судового збору.
ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнена відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито».
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя :