Постанова № 11254067, 14.09.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.09.2010
Номер справи
2а-18091/10/0570
Номер документу
11254067
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 вересня 2010 р. справа № 2а-18091/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Кірієнка В.О.

при секретаріЛоминог А.М.

за участю

представника позивача: Ращупкіної О.Т.

представника відповідача: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донецького обласного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта 4-21» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення,-

В С Т А Н О В И В:

Донецький обласний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта 4-21» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення.

В обґрунтування позову зазначив, що в результаті проведеної перевірки додержання законодавства про зайнятість населення було встановлено факт порушення п.5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення», а саме ВП «Шахта 4-21» до державної служби зайнятості не направлені списки про фактичне вивільнення 12 працівників за п. 1 ст. 40 КЗпП України, у звязку зі скороченням штату.

Загальна річна заробітна плата вивільнених працівників склала 295940,43 грн. (27817,19 грн. + 28444,61 грн. + 29680,99 грн. + 21130,67 грн. + 33393,34 грн. + 22742,20 грн. + 15539,45 грн. + 15695,30 грн. + 35253,03 грн. + 7043,69 грн. + 13624,59 грн. + 25575,37 грн.).

Зазначену суму було запропоновано добровільно в 30-денний термін сплатити як штраф в розмірі річної заробітної плати звільнених працівників, але на даний час сума штрафу не перерахована на розрахунковий рахунок центру зайнятості

Отже позивач просив стягнути суму штрафу у розмірі 295940,43 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання тричі не зявлявся, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності відповідач не надав.

З урахуванням положень ч. 4 ст. 128 КАС України суд визнав за можливе розглянути справу за відсутністю представника відповідача та ознайомившись з матеріалами справи, дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ «Шахта № 4-21» Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» зареєстровано як платник страхових внесків на випадок безробіття у Донецькому міському центрі зайнятості 10.09.2004 року за реєстраційним номером 51274086 та не є юридичною особою.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд зобовязаний: забезпечувати збір страхових внесків; виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом; вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду; контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; щорічно складати звіт про результати своєї діяльності та подавати його Кабінету Міністрів України; інформувати застрахованих осіб про результати своєї роботи через засоби масової інформації.

Закон України «Про зайнятість населення» із змінами та доповненнями від 17 листопада 2009 року N 1725-VI в умовах ринкової економіки і рівноправності різних форм власності визначає правові, економічні та організаційні основи зайнятості населення України і його захисту від безробіття, а також соціальної гарантії з боку держави в реалізації громадянами права на працю.

Даним законом передбачено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Згідно п. 4 ст. 18 ЗУ «Про зайнятість населення» у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Відповідно до ст. 19 державна служба зайнятості має право одержувати від підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, адміністративні дані по наявність вакантних робочих місць, у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, характер і умови праці на них, про всіх вивільнюваних, прийнятих і звільнених працівників та інформацію про передбачувані зміни в організації виробництва і праці, інші заходи, що можуть призвести до вивільнення працівників, а також стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття;

Актом перевірки додержання законодавства про зайнятість № 57 від 9,11,16 березня 2010 року, складеним головним інспектором Донецького обласного центру зайнятості було встановлено, що Відокремлений підрозділ «Шахта 4-21» не направив списки до центру зайнятості про фактичне звільнення 12 працівників, а саме: ОСОБА_3, звільненого 22.02.2009 року, ОСОБА_4, звільненого 18.09.2009 року, ОСОБА_5, звільненого 17.08.2009 року, ОСОБА_6, звільненого 20.08.2009 року, ОСОБА_7, звільненої 07.07.2009 року, ОСОБА_8, звільненої 07.07.2009 року, ОСОБА_9, звільненого 31.12.2009 року, ОСОБА_10, звільненого 18.09.2009 року, ОСОБА_11, звільненого 01.12.2009 року, ОСОБА_12, звільненого 18.09.2009 року, ОСОБА_2, звільненого 18.11.2009 року, ОСОБА_13, звільненого 05.11.2009 року.

Приписом до акту перевірки № 57 від 9,11,16 березня 2010 року було запропоновано у місячний строк з дня отримання акту перерахувати штраф у сумі 295940,43 грн.(загальний розмір річної заробітної плати усіх вивільнених працівників) та надати до інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Донецького обласного центру зайнятості копію платіжного документу про його сплату.

Не погодившись із результатами акта перевірки ВП «Шахта № 4-21» було подано заперечення з поясненням про передання до Кіровсько-Петровської філії Донецького міського центру зайнятості звітів про фактичне звільнення за ф.4-ПН.

Претензія від 14.05.2010 року, яка була направлена позивачем на адресу ВП «Шахта № 4-21» була залишена без задоволення, тобто на даний час сума штрафу не перерахована на розрахунковий рахунок центру зайнятості

Згідно п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Отже згідно довідок про річну заробітну плату вивільнених працівників встановлено, що загальний розмір заробітної платні на рік у ОСОБА_3 складає 25575,37 грн., ОСОБА_4 - 13624,59 грн., ОСОБА_5 - 27043,69 грн., ОСОБА_6 35253,03 грн., ОСОБА_7 15659,30 грн., ОСОБА_8 15539,45 грн., ОСОБА_9 22742,20 грн., ОСОБА_10 33393,34 грн., ОСОБА_11 21130,67 грн., ОСОБА_12 29680,99 грн., ОСОБА_2 28444,61 грн., ОСОБА_13 27817,19 грн.

Тобто загальна сума штрафу складає 295940,43 грн.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Таким чином, оскільки відповідачем так і не була добровільна сплачена сума штрафу за порушення вимог п.5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення», що виразилося у неповідомленні Кіровсько-Петровської міжрайонної філії Донецького міського центру зайнятості про за планове звільнення 12-ти працівників, суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню, а саме стягненню штрафу у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Донецького обласного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ВП «Шахта 4-21» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» на користь Донецького міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України штраф за порушення законодавства про зайнятість у сумі 295940,43 грн. (двісті девяносто пять тисяч девятсот сорок гривень) грн. 43 коп. на р/р 37176305900007, банк ГУДКУ у Донецькій області, одержувач Кіровсько-Петровська філія Донецького міського центру зайнятості, код бюджетної класифікації 50040500, МФО 834016, код ЗКПО 25671511.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 14 вересня 2010 року.

Постанова виготовлена в повному обсязі 17 вересня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кірієнко В.О.