Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 серпня 2010 р. справа № 2а-15504/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріза участю представника позивача Плохіх В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Костянтинівська обєднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб.
В обґрунтування позову посилається на те, що податковим органом була проведена планова виїзна перевірка відповідача з питання дотримання вимог податкового законодавства, яким встановлена несплата податку з доходів фізичних осіб. Станом на 30.09.2009 року загальна сума несплаченого податку, термін сплати якого настав, складає 251017,85 грн. Інспекцією було вижито ряд заходів по погашенню даного боргу, проте очікуваного результату вони не дали
Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» (85109, Донецька обл., м. Костянтинівка, просп. Ломоносова, 101а, ідентифікаційний код 35879094) на користь місцевого бюджету м. Костянтинівки заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 251017,85 грн. на р/р 33211800700058 в ГУ ДКУ у Донецькій області, код 34686631, МФО 834016.
Під час розгляду справи позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просив суд Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» (85109, Донецька обл., м. Костянтинівка, просп. Ломоносова, 101а, ідентифікаційний код 35879094) на користь місцевого бюджету м. Костянтинівки заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 147317,85 грн. на р/р 33211800700058 в ГУ ДКУ у Донецькій області, код 34686631, МФО 834016.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Надав відзив на позовну заяву, в якому визнає суму заборгованості у розмірі 147317,85 грн.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Костянтинівської міської ради Донецької області, включене до ЄДРПОУ за №35879094, перебуває на податковому обліку у Костянтинівській ОДПІ Донецької області.
Судом встановлено, 29.01.2010 року податковим органом проведена планова виїзна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 17.07.2008 року по 30.09.2009 року, за результатами якої складений відповідний акт №63/23-2-35879094.
Зазначеним актом перевірки встановлено порушення пп. 8.1.2, п. 8.1 пп. «а» п. 19.2. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», а саме несплата податку з доходів фізичних осіб.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податку з доходів фізичних осіб є загальнодержавним податком.
Відповідно до пп. 8.1.2, п. 8.1 пп. «а» п. 19.2. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до пп. «а» п. 19.2. ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобовязані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Відповідно до пп. 16.3.4 п. 16.3 ст. 16 зазначеного Закону, контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Відповідно до пп. 16.3.5 п. 16.3 ст. 16 зазначеного Закону, відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного місцевого бюджету несе юридична особа або її уповноважений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Крім цього, відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.
Частиною 3 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Костянтинівської обєднаної державної податкової інспекції Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Коменерго Костянтинівка» (85109, Донецька обл., м. Костянтинівка, просп. Ломоносова, 101а, ідентифікаційний код 35879094) на користь місцевого бюджету м. Костянтинівки заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у сумі 147317,85 грн. на р/р 33211800700058 в ГУ ДКУ у Донецькій області, код 34686631, МФО 834016.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 12 серпня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 17 серпня 2010 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
<Список >
Суддя Зеленов А. С.