Постанова № 11253536, 08.09.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2010
Номер справи
2а-17194/10/0570
Номер документу
11253536
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 вересня 2010 р. справа № 2а-17194/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Буряк І. В.

при секретаріЯровій Ю.Ю.

за участю представників сторін:

позивача:ОСОБА_1 (дов. від 25.01.2010р. №130)

відповідача:Гузики С.В. (дов. від 01.09.2010р. №80)

Сніменка О.І. (дов. від 11.05.2010р. №50)

прокурор:Ноздрьов С.В. (посвідчення №2915)

розглянувши у відкритому судовому засіданні

позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4

до Державної податкової інспекції у м.Краматорську

за участі прокуратури

про визнання дій неправомірними, скасування податкових повідомлень рішень

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_4 (надалі позивач, ФОП ОСОБА_4.) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової інспекції у м.Краматорську (надалі - відповідач, ДПІ у м.Краматорську) про визнання дій відповідача, щодо оформлення результатів планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4 неправомірними; скасування податкових повідомлень-рішень від 17.09.2009р. №0001651701/0/56588/10/17-113, №0001641701/0/56587/10/17-113 про визначення суми податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності у розмірі 312546,11 грн. та податку на додану вартість у розмірі 776933,00 грн.

Позов мотивовано неякісним проведенням перевірки, з порушенням норм діючого законодавства та непогодженням із твердженнями відповідача, що первинні документи, які були надані до перевірки, не відповідають вимогам чинного законодавства, у звязку із незнаходженням за юридичною адресою контрагентів позивача.

Також, позивач не погоджується із твердженням відповідача щодо необхідності наявності місця зберігання ТМЦ, оскільки вказане не передбачене законодавством.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05.02.2010р. по справі № 2а-18166/09/0570 позовна заява залишена без розгляду.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22.06.2010р. зазначену Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 05.02.2010р. скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08.07.2010р. вказана справа прийнята до провадження, справі присвоєно № 2а-17194/10/0570.

У судовому засіданні від 29.07.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 12.08.2010р. за клопотанням позивача.

У судовому засіданні від 12.08.2010р. оголошувалась перерва до 30.08.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.

У судовому засіданні від 30.08.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 02.09.2010р. за клопотанням відповідача.

У судовому засіданні від 02.09.2010р. оголошувалась перерва до 08.09.2010р., на підставі ч.2 ст. 150 КАС України.

В судовому засіданні від 08.09.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач надав письмові заперечення відповідно до яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, вважаючи, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі правомірних висновків Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850.

Представники відповідача у судовому засіданні від 08.09.2010р. проти задоволення позовних вимог заперечували та просили у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.

Представник прокурора у судовому засіданні від 08.09.2010р. проти задоволення позовних вимог заперечував та просив у їх задоволенні відмовити в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, прокурора, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.

ДПІ у м. Краматорську проведено планову виїзну перевірку ФОП ОСОБА_4 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період 01.04.2008р. по 30.06.2009р., за наслідками якої складений відповідний Акт перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Згідно п. 1.3 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2005 р. № 327 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 серпня 2005 р. за №925/11205 встановлено, що за результатами проведення невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання оформляється акт, а в разі відсутності порушень податкового, валютного та іншого законодавства - довідка.

Акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.

На підставі наведеного суд вбачає відсутність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання дій відповідача, щодо оформлення результатів планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4 неправомірними.

Заперечення ФОП ОСОБА_4 до Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 залишені без задоволення.

На підставі Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 ДПІ у м. Краматорську прийняті:

- податкове повідомлення-рішення від 17.09.2009р. №0001641701/0/56587/10/17-113, яким, за порушення ст. 13, п. 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян», ФОП ОСОБА_4 визначене податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 312546,11 грн. (за основним платежем).

- податкове повідомлення-рішення від 17.09.2009р. №0001651701/0/56588/10/17-113, яким, за порушення пп. 7.2.1, пп. 7.2.6 п. 7.2 ст.7, пп. 7.4.1, пп 7.4.4, пп. 7.4.5 пп. 7.4 ст.7, пп. 3.1.1 п. 3.1 ст.3, Закону України «Про податок на додану вартість», ФОП ОСОБА_4 визначене податкове зобовязання з податку на додану вартість у загальному розмірі 776933,00 грн., у тому числі за основним платежем 517842,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 259091,00 грн.

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Згідно висновків Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 ДПІ у м. Краматорську встановлено, що у порушення п.4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» до складу валового доходу, відображених в деклараціях за І півріччя 2008р., 9 місяців 2008р. та річній за 2008р. позивачем включені перекручені дані про суми валового доходу отриманого від реалізації товарів. А саме за даними декларацій за І півріччя 2008р., 9 місяців 2008р. та річній за 2008р. наданих до ДПІ у м. Краматорську, валовий дохід від здійснення підприємницької діяльності склав: у І півріччі 2008р. 300000,00 грн., за 9 місяців 2008р. 1200000,00 грн., за 2008р. рік 1 573303,00 грн., за даними документів, наданих позивачем до перевірки (первиних банківських документів) валовий дохід склав за І півріччя 2008р. 858 701,43 грн., за 9 місяців 2008р. 1630 637,09 грн., за 2008р. рік 1899 724,59 грн., та за І півріччя 2009р. 521860,68 грн.

При цьому зазначено, що декларація про доходи за І півріччя 2009р. до ДПІ у м.Краматорську не надана.

Перевіркою повноти визначення валових витрат за період з 01.04.2008р. по 31.03.2009р. встановлено їх завищення всього у сумі 1424744,50 грн., у тому числі за 2008р. в сумі 1248642,95 грн., за І півріччя 2009 року в сумі 176101,55 грн.

Перевіркою встановлені взаємовідносини позивача з ТОВ «Реут» (м. Донецьк, ІПН 345120605686, ЄДРПОУ 34512065); ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» (м. Луганськ, ІПН 357735112348, ЄДРПОУ 35773515); ПП «Таргет-юніверс» (м. Луганськ, ІПН 356294412342, ЄДРПОУ 35629443).

ФОП ОСОБА_4. до складу валових витрат було віднесено витрати на придбання ТМЦ та послуг у ТОВ «Реут» та ПП «Урбан-торг-08», ПП «Таргет-юніверс».

Для перевірки були надані договори від 10.05.2008р. № 1/1005, від 30.05.2008р № 1/3005, від 30.07.2008р. № б/н, від 01.10.2008р. № 0110, від 10.01.2009р. № 1 укладені між позивачем (в якості покупця) та ПП ТКФ «Урбан-торг-08» (в якості продавця) про поставку товарів (робіт, послуг). У вказаних договорах зазначено, що продавець поставляє покупцю товар по накладним, але не вказано, який товар поставляється та умови транспортування товару.

За отриманий товар позивачем була проведена оплата у готівковій формі згідно квитанцій до прибуткових касових ордерів виписаних ПП ТКФ «Урбан-торг-08» на адресу ФОП ОСОБА_4 та відвантажено на адресу позивача відповідно до видаткових накладних наведених на сторінці 7 Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 (таблиця 6).

Для перевірки не надані договори на поставку продукції, укладені між позивачем та ТОВ «Реут».

За отриманий товар ФОП ОСОБА_4. оплата була проведена у готівковій формі згідно квитанцій до прибуткових касових ордерів виписаних ТОВ «Реут» на адресу позивача та відвантажено на адресу ФОП ОСОБА_4 відповідно до видаткових накладних наведених на сторінці 8 Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 (таблиця 7).

Для перевірки був наданий договір від 01.07.2008 № б/н укладений між позивачем (в якості покупця) та ПП «Таргет-юніверс» (в якості продавця) про поставку товарів (робіт, послуг). У вказаних договорах зазначено, що продавець поставляє покупцю товар по накладним, але не вказано, який товар поставляється та умови транспортування товару.

За отриманий товар позивачем була проведена оплата у готівковій формі згідно квитанцій до прибуткових касових ордерів виписаних ПП «Таргет-юніверс» на адресу позивача та відвантажено на адресу ФОП ОСОБА_4 відповідно до видаткових накладних наведених на сторінці 8 Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 (таблиця 8).

Перевіркою встановлено, що позивач не має власних або орендованих складських приміщень, які необхідні для здійснення підприємницької діяльності. При цьому зазначено, що умови здійснення оптової торгівлі позивача передбачають наявність місця зберігання ТМЦ, про що в Акті перевірки наведені відповідні приклади.

Перевіркою встановлено, що у позивача відсутні у власності необхідні транспортні засоби для перевезення товарів, згідно вказаних договорів. Також, позивачем не надані для перевірки первинні документи, які підтверджують рух товару від постачальника до ФОП ОСОБА_4 і його покупців, товарно-транспортні накладні, а також документи, що відображають витрати на перевезення.

Також, встановлено, що позивач не використовує працю найманих працівників.

Згідно Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 встановлені факти, які свідчать про діяльність позивача з метою отримання податкової вигоди (безтоварність операцій), яка виникає не у зв'язку здійсненням реальної господарської діяльності.

Таким чином, ДПІ у м.Краматорську встановлено відсутність необхідних умов для досягнення результатів господарської діяльності, яку здійснює позивач.

Відповідно до Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 не встановлено факту передачі товарів (надання робіт, послуг) від продавців ТОВ «Реут», ПП ТКФ «Урбан-торг-08», ПП «Таргет-юніверс» до покупця - ФОП ОСОБА_4, у зв'язку з відсутністю (не наданням до перевірки) документів, що свідчать про транспортування, поставок з боку вказаних контрагентів позивача, тобто у даних підприємств (відсутні обсяги поставки з податку на додану вартість за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року), що, на думку відповідача, свідчить про укладення угод без мети укладення угод та без мети настання реальних наслідків.

Згідно листа ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська (від 21.07.09 вх. № 3769/7), 06.05.2008 р. листом за № 7433/290 до ЄДР надіслано повідомлення про відсутність ПП ТКФ «Урбан-торг-08» за місцезнаходженням.

Відповідач зазначає, що при відпрацюванні відхилень, встановлених Системою автоматизованого співставлення податкових зобов'язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДГ1А України, між сумами податкових зобов'язань та/або податкового кредиту з податку на додану вартість було встановлено, що згідно даних декларацій з податку на додану вартість ПП ТКФ «Урбан-торг-08» не декларувало податкових зобов'язань за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року по взаємовідносинам з позивачем.

На відповідний запит ДПІ у м. Краматорську, ДПІ в Петровському районі м. Донецька повідомило, що ТОВ «Реут» ухиляється від подання звітності. Остання декларація з ПДВ подана за грудень 2006 року. Працівниками ДПІ у Петровському районі м. Донецька складено акти про невстановлення місцезнаходження ТОВ «Реут». Зазначено, що відділом податкової міліції було здійснено вихід за юридичною адресою 10.04.2007р., та було встановлено відсутність даного підприємства. Станом на 15.06.2009р. ТОВ «Реут» анульовано Свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ (акт про анулювання реєстрації платника ПДВ №71-15-34512065 від 29.01.2009р. ).

В Акті перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 зазначено, що згідно листа від 10.11.2008р. № 11773/7/26-0131 Головним відділом податкової міліції СДПІ ВПП у м. Луганську здійснюється відпрацювання ПП «Таргет-юніверс». В ході проведених заходів встановлено, що ПП «Таргет-юніверс» за юридичною адресою не знаходиться.

Також, ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську надіслало повідомлення до управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради стосовно ПП «Таргет-юніверс» про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням. З січня по травень, та жовтень, грудень 2008р. підприємство не звітувало. У червні-вересні 2008 р звітувало з відсутністю господарчої діяльності. Податкові декларації з ПДВ до ДПІ надсилалися поштою.

Виходячи з вищевикладеного, позивачем до складу валових витрат включено витрати на придбання ТМЦ, послуг у ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс», фактичне місцезнаходження, яких не відповідає місцезнаходженню зазначеному у первинних документах. Вказані підприємства не знаходяться за місцем реєстрації.

Відповідач зазначає, що у порушення статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» позивачем було віднесено до складу валових витрат за 2008р. та перше півріччя 2009р. витрати на придбання ТМЦ у ТОВ «Реут» у сумі 485 340,97 грн., та ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» у сумі 1 972 024,28 грн., у ПП «Таргет-юніверс» у сумі 527 168,90 грн., що призвело до завищення валових витрат за 2008 рік та перше півріччя 2009 року.

З врахуванням наведеного ДПІ у м. Краматорську, встановлено заниження підприємцем суми оподатковуваного доходу всього у сумі 2 088 790,77 грн., у тому числі за 2008 рік в сумі 1571 764,54 грн., за перше півріччя 2009 року в сумі 517 026,23 грн., що призвело до заниження податку з доходів фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності на всього на суму 312546,11 грн., у тому числі за 2008 рік в сумі 235 764,68 грн., за перше півріччя 2009 року в сумі 76781,43 грн.

Перевіркою повноти визначення податкового кредиту за період з 09.04.2008р. по 30.06.2009р. встановлено його завищення усього у сумі 517 842,00 грн., в тому числі за квітень 2008 року у сумі 28214,00 грн., за травень 2008 року у сумі 49 961,00 грн., за червень 2008 року у сумі 127 667,00 грн., за липень 2008 року 37266,00 грн., за серпень 2008 року у сумі 56257,00 грн., за вересень 2008 року у сумі 72 382,00 грн., за жовтень 2008 року у сумі 36 521,00 грн., за листопад 2008 року у сумі 8312,00 грн., за грудень 2008 року у сумі 20 230,00 грн., за січень 2009 року у сумі 3 675,00 грн., за лютий 2009 року у сумі 10 860,00 грн., за березень 2009 року у сумі 8 743,00 грн., за квітень 2009 року у сумі 16 083,00 грн., за травень 2009 року у сумі 12 385,00 грн., за червень 2009 року у сумі 29 286,00 грн.

В ході перевірки податкових декларації по ПДВ, розшифровок податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, податкових накладних, реєстрів отриманих та виданих податкових накладних, ДПІ у м. Краматорську було встановлено, що до податкового кредиту у податкових деклараціях з ПДВ було віднесено суму ПДВ сплачену в ціні придбання товарів у ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс» за наступними податковим накладними:

-за квітень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 30 929,00 грн.: № 36 від 04.04.2008 року на суму 20 802,00 грн., в т.ч. ПДВ 3 033,86 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 38 від 05.04.08 на суму 149 964,00 грн., в т.ч. ПДВ 24 994,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 30 від 04.03.2008р. на суму 14 808,98 грн., в т.ч. ПДВ 2 468,16 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»;

-за травень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 49 961,00 грн.: № 119 від 10.05.2008р. на суму 139 990,24 грн., в т.ч. ПДВ 23 331,71 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 131 від 30.05.2008р. на суму 28 215,00 грн., в т.ч. ПДВ 4 702,50 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 132 від 30.05.2008р. на суму 131 560,75 грн., в т.ч. ПДВ 21 926,79 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»;

-за червень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 127 367,00 грн.: № 72 від 01.06.2008р. на суму 65 670,00 грн., в т.ч. ПДВ 10 645,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 73 від 02.06.2008р на суму 302 275,84 грн., в т.ч. ПДВ 50 379,31 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 74 від 02.06.2008р на суму 3 670,14 грн., в т.ч. ПДВ 611,69 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 75 від 01.06.2008р на суму 362 448,00 грн., в т.ч. ПДВ 60 408,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 4 від 10.05.2008р на суму 4 578,00 грн., в т.ч. ПДВ 763,00 грн. на придбання ТМЦ, в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 80 від 30.06. 2008р на суму 27 360,00 грн., в т.ч. ПДВ 4 560,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті ті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за липень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 37 266,00 грн.: № 84 від 01.07.2008р на суму 47 735,64 грн., в т.ч. ПДВ 7 955,94 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 94 від 22.07.2008р на суму 25 982,86 грн., в т.ч. ПДВ 4 330,48 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 203-н/н від 30.07.2008р на суму 28 800,00 грн., в т.ч. ПДВ 4 800,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 109 від 31.07.2008р на суму 33 120,00 грн., в т.ч. ПДВ 5 520,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 111 від 31.07.2008р. на суму 87 957,49 грн., в т.ч. ПДВ 14 659,58 грн. на придбання ТМЦ асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за серпень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 56 257,00 грн.: № 85 від 01.08.2008р. на суму 28 528,08 грн., в т.ч. ПДВ 4 754,68 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 91 від 04.08.2008р. на суму 87 626,66 грн., в т.ч. ПДВ 14604,44 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 1 13 від 10.07.2008р. на суму 96 177,29 грн., в т.ч. ПДВ 16 029,55 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 264-н/н від 28.08.2008р. на суму 21 319,49 грн., в т.ч. ПДВ 3 553,25 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 142 від 28.08.08 на суму 9628,38 грн., в т.ч. ПДВ 1604,73 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 144 від 29.08.2008р. на суму 39600,00 грн., в т.ч. ПДВ 6600,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 267-н/н від 29.08.2008р. на суму 54 662,40 грн., в т.ч. ПДВ 9 110,40 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»;

-за вересень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 76 147,00 грн.: № 124 від 01.09.2008р. на суму 255 057,00 грн., в т.ч. ПДВ 42 509,50 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 273-н/н від 09.09.2008р. на суму 98 363,04 грн., в т.ч. ПДВ 16 393,84 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 304-н/н від 25.09.2008р. на суму 52 771,20 грн., в т.ч. ПДВ 8 795,20 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 162 від 30.09.2008р. на суму 50 688,00 грн., в т.ч. ПДВ 8 448,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за жовтень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 37 052,00 грн.: № 37 від 04.04.2008р. на суму 12 210,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 504,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 165 від 01.10.2008р. на суму 47073,15 грн., в т.ч. ПДВ 7845,53 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 395-н/н від 30.10. 2008р. на суму 80471,88 грн., в т.ч. ГІДВ 1341 1,98 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 189 від 31.10. 2008р. на суму 14 934,00 грн., в т.ч. ПДВ 2 489,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 188 від 31.10.2008р. на суму 67 620,00 грн., в т.ч. ПДВ 11 270,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за листопад 2008 року віднесено ПДВ у сумі 8 431,00 грн.: № 58 від 07.04.2008р. на суму 33 255,60 грн., в т.ч. ПДВ 5 542,60 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 183 від 13.10.2008р. на суму 17 329,20 грн., в т.ч. ПДВ 2 888,20 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за грудень 2008 року віднесено ПДВ у сумі 19 107,00 грн.: № 37 від 04.04.2008р. на суму 12 210,00 грн., з урахуванням ПДВ, на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 36а від 03.04.2008р. на суму 30 571,23 грн., в т.ч. ПДВ 5 095,21 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 36 від 04.03.2008р. на суму 20 802,00 грн., з урахуванням ПДВ, на придбання ТМЦ в асортименті у ТОВ «Реут»; № 283-н/н від 12.09.2008р. на суму 2 749,92 грн., в т.ч. ПДВ 458,32 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 212 від 01.11.2008р. на суму 1 902,00 грн., в т.ч. ПДВ 317,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 224 від 11.11.2008р. на суму 5 283,60 грн., в т.ч. ПДВ 880,60 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 239 від 17.11.2008р. на суму 8 121,60 грн., в т.ч. ПДВ 1 353,60 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 493-н/н від 03.12.2008р. на суму 10 513,01 грн., в т.ч. ПДВ 1 752,17 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 492-н/н від 03.12.2008р. на суму 9 390,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 565,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 348 від 29.12.2008р. на суму 3 072,00 грн., в т.ч. ПДВ 512,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 364 від 31.12.2008р. на суму 37 139,76 грн., в т.ч. ПДВ 6 189,96 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 308 від 12.11.2008р. на суму 6 015,36 грн., в т.ч. ПДВ 10 02,56 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 162 від 30.09.2008р. на суму 50 688,00 грн., з урахуванням ПДВ, на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за січень 2009 року віднесено ПДВ у сумі 3 675,00 грн.: № 304-н/н від 25.09.2008р. на суму 52 771,20 грн., в т.ч. ПДВ 1 289,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 162 від 30.09.2008р. на суму 50 688,00 грн., в т.ч. ПДВ 2 386,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за лютий 2009 року віднесено ПДВ у сумі 10 860,00 грн.: № 29-н/н від 14.01.2009р. на суму 3 984,48 грн., в т.ч. ПДВ 664,08 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 1/2201 від 22.01.2009р на суму 15 808,20 грн., в т.ч. ПДВ 2 634,70 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 1/2801 від 28.01.2009р на суму 2 207,52 грн., в т.ч. ПДВ 367,92 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 33-н/н від 03.02.2009р на суму 28 566,24 грн., в т.ч. ПДВ 4 761,04 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 32-н/н від 02.02.2009р на суму 14 590,54 грн., в т.ч. ПДВ 2 431,76 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»;

-за березень 2009 року віднесено ПДВ у сумі 8 743,00 грн.: № 13 від 02.03.2009р на суму 8 550,00 грн, в т.ч. ПДВ 1 425,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 14 від 05.03.2009р на суму 3 648,00 грн, в т.ч. ПДВ 608,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 15 від 06.03.2009р на суму 10 176,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 696,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 23 від 26.03.2009р на суму 20 920,68 грн., в т.ч. ПДВ 3 486,78 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 31-н/н від 30.03.2009р. на суму 7 422,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 237,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 27 від 31.03.09 на суму 1 740,00 грн., в т.ч. ПДВ 290,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за квітень 2009 року віднесено ПДВ у сумі 16 083,00 грн.: № 1/0502 від 05.02.2009р. на суму 13 272,00 грн., в т.ч. ПДВ 2 052,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 29-н/н від 05.03.2009р. на суму 6 174,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 029,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 42-н/н від 10.04.2009р. на суму 7 907,12 грн., в т.ч. ПДВ 1 317,85 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 1/1504 від 15.04.2009р. на суму 10 403,76 грн., в т.ч. ПДВ 1 733,96 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 1/2904 від 29.04.2009р. на суму 51 698,63 грн., в т.ч. ПДВ 8 616,44 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 27 від 30.04.09 на суму 8 004,00 грн., в т.ч. ПДВ 1334,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за травень 2009 року віднесено ПДВ у сумі 14 493,00 грн.: № 1/2702 від 27.02.2009р. на суму 9 000,00 грн., в т.ч. ПДВ 1 500,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 40-н/н від 02.04.2009р. на суму 17 629,63 грн., в т.ч. ПДВ 2 938,27 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 49-н/н від 07.05.2009р. на суму 5 753,88 грн., в т.ч. ПДВ 958,98 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 50-н/н від 13.05.2009р. на суму 8 068,80 грн., в т.ч. ПДВ 1 344,80 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 1/1805 від 18.05.2009р. на суму 11 175,84 грн., в т.ч. ПДВ 1 862,64 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 51-н/н від 28.05.2009р. на суму 3 360,00 грн., в т.ч. ПДВ 560,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 1/2905 від 29.05. 2009р. на суму 31 968,00 грн. в т.ч. ПДВ 3 220,31,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»;

-за червень 2009 року віднесено ПДВ у сумі 26 566,00 грн.: № 1/0506 від 05.06.2009р. на суму 33 372,80 грн, в т.ч. ПДВ 5 562,13 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08»; № 58-н/н від 09.06.2009р. на суму 1 924,32 грн., в т.ч. ПДВ 320,72 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 62-н/н від 1 1.06.2009р. на суму 74 190,34 грн., в т.ч. ПДВ 12 365,06 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 57-н/н від 12.06.2009р. на суму 15 110,16 грн., в т.ч. ПДВ 2 518,36 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «Таргет-юніверс»; № 1/3006 від 30.06.2009р. на суму 34 800,00 грн., в т.ч. ПДВ 5 800,00 грн. на придбання ТМЦ в асортименті у ПП «ТКФ «Урбан-торг-08».

Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.

Вказані податкові накладні були відображені позивачем в реєстрах отриманих податкових накладних за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року відповідно. У ході перевірки було встановлено відповідність зведених результатів обліку операцій з придбання товарів у реєстрах отриманих податкових накладних за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року даним, включеним позивачем до колонки Б рядку 10.1 та колонки Б рядку 17 податкових декларацій з ПДВ за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року.

При опрацюванні відхилень встановлених Системою автоматизованого співставлення податкових зобов'язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України, між сумами податкових зобов'язань та/або податкового кредиту з податку на додану вартість було встановлено, що згідно даних декларацій з податку на додану вартість ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс» не декларували податкових зобов'язань за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року за рахунок взаємовідносин з позивачем.

Перевіркою встановлено, що у порушення підпункту 7.4.1, підпункту 7.4.4 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» позивачем до складу податкового кредиту у податкових деклараціях з ПДВ за квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень, квітень, травень, червень 2009 року віднесена сума ПДВ у розмірі 517842,00 грн., сплачена у складі ціни придбання товарно-матеріальних цінностей у ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс» в тому числі за квітень 2008 року у сумі 28214 грн., за травень 2008 року у сумі 49961,00 грн., за червень 2008 року у сумі 127667,00 грн., за липе 2008 року 37266,00 грн., за серпень 2008 року у сумі 56257,00 грн., за вересень 2008 року у сумі 72382 грн., за жовтень 2008 року у сумі 36521,00 грн., за листопад 2008 року у сумі 8312,00 грн., за груре 2008 року у сумі 20230,00 грн., за січень 2009 року у сумі 3675,00 грн., за лютий 2009 року у 10860,00 грн., за березень 2009 року у сумі 8743,00 грн., за квітень 2009 року у сумі 16083,00 гр|і., травень 2009 року у сумі 12385,00 грн., за червень 2009 року у сумі 29286,00 грн.

На підставі наведеного, перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.04.08 по 30.06.09 встановлено його заниження всього у сумі 517846,00 грн., в тому числі за квітень 2008 року у сумі 28214,00 грн., за травень 2008 року у сумі 49 961,00 грн., за червень 2008 року у сумі 127 667,00 грн., за липень 2008 року 37266,00 грн., за серпень 2008 року у сумі 56257,00 грн., за вересень 2008 року у сумі 72 382,00 грн., за жовтень 2008 року у сумі 36 521,00 грн., за листопад 2008 року у сумі 8312,00 грн., за грудень 2008 року у сумі 20 230,00 грн., за січень 2009 року у сумі 3 675,00 грн., за лютий 2009 року у сумі 10 860,00 грн., за березень 2009 року у сумі 8 743,00 грн., за квітень 2009 року у сумі 16 083,00 грн., за травень 2009 року у сумі 12 385,00 грн., за червень 2009 року у сумі 29 286,00 грн.

Статтею 13 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» встановлено, що згідно з цим розділом Декрету оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету.

Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) i документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.

До складу витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням доходів, належать витрати, які включаються до складу валових витрат виробництва (обігу) або підлягають амортизації згідно зЗаконом України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Пунктом 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» встановлено, що громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).

Громадяни, які одержують інші доходи, подають декларації у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає дата виникнення джерела доходу. У ній вказується розмір фактичного доходу за перший місяць та розмір очікуваного (оціночного) доходу до кінця поточного року. У разі припинення існування джерела доходу протягом року сума одержаних доходів включається до складу декларації за наслідками такого календарного року, яка подається податковому органу у строки, визначені законом.

Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, за умови, що їм допомагають члени сім'ї, які спільно з ними проживають, оподатковуваний доход розподіляють між собою за угодою, але частка кожного з них не може перевищувати розміру, пропорційного кількості громадян, що беруть участь у підприємницькій діяльності, якщо один з них має право на пільгове оподаткування.

Нарахування авансових та остаточних сум податку провадиться податковими органами у 15-денний строк з дня одержання декларації.

Пунктом 1.4 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено, що поставка товарів це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу.

Поставка послуг - це будь-які операції цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами, а також з поставки будь-яких інших, ніж товари, об'єктів власності за компенсацію, а також операції з безоплатного виконання робіт, надання послуг. Поставка послуг, зокрема, включає надання права на користування або розпорядження товарами у межах договорів оренди (лізингу), поставки, ліцензування або інші способи передачі права на патент, авторське право, торговий знак, інші об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності.

У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України.

Згідно пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 зазначеного Закону встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дату виписування податкової накладної;

в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);

д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;

е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);

є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;

ж) ціну поставки без врахування податку;

з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;

и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.

Підпунктом 7.2.6 п. 7.2 ст.7 зазначеного Закону встановлено, що податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.

Згідно пп. 7.3.1. п. 7.3 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до пп. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 зазначеного Закону встановлено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

У підпункті 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Підпунктом 7.4.2 ст. 7.4 ст. 7 зазначеного Закону встановлено, що якщо платник податку придбаває (виготовляє) товари (послуги) та основні фонди, які призначаються для їх використання в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 та пунктом 11.44 статті 11 цього Закону, то суми податку, сплачені у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включаються до складу податкового кредиту такого платника.

Відповідно до 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» встановлено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

На підставі аналізу зазначених норм Суд приходить до висновку, що надання документів, що згідно Закону України «Про податок на додану вартість» мають підтверджувати постачання товарів (робіт, послуг) не можуть слугувати єдиним та безспірним доказом факту реального здійснення постачання товарів (робіт, послуг).

Із наданих відповідачем відповідей на відповіді запити ДПІ у м.Краматорську щодо перевірки контрагентів ТОВ «Реут» (директор Ягубцевич Г.), ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» (директор Вентоник Д.В.) та ПП «Таргет-юніверс» (директор Лисенко С.О.) вбачається, що: вказані підприємства відсутні за юридичною адресою; місцезнаходження директорів вказаних підприємств , що є єдиними засновниками цих підприємств, не встановлено; податковими органами не встановлене фактичне місцезнаходження цих підприємств, тобто відсутні дані щодо офісів, складів, тощо; податкова звітність не надавалась або надавалось не за всі періоди шляхом надіслання поштою.

Із наданих сторонами документів (договорів,накладних,специфікацій, квитанцій, тощо) вбачається, що всі зазначені документи підписані директорами контрагентів позивача та безпосередньо ФОП ОСОБА_4., із наданих до перевірки документів наявність працівників у позивача та його контрагентів ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс» не встановлено.

Із наданих на момент проведення перевірки документів не встановлено наявності у ФОП ОСОБА_4 власної матеріально-технічної бази та місця зберігання товарів.

Тобто фактично перевіряючими встановлено відсутність можливості реального постачання товарів (робіт, послуг) за угодами позивача з ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс».

На підставі наведеного, Суд погоджується із твердженням відповідача про відсутність реального постачання товарів (робіт, послуг) від ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс» по позивача.

З урахуванням встановленого ст.3 Закону України «Про систему оподаткування» принципу обовязковості, тобто впровадження норм щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених на підставі достовірних даних про об'єкти оподаткування за звітний період, та встановлення відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства, а також ст. ст. 9, 11, 20 вказаного Закону, Суд вважає, що ДПІ у м.Краматорську діяла відповідно до функцій, в межах прав та на виконання завдань встановлених Законом України «Про державну податкову службу в Україні» при проведені планової виїзної перевірки ФОП ОСОБА_4 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008р. по 30.06.2009р., валютного та іншого законодавства за період 01.04.2008р. по 30.06.2009р., за наслідками якої складений відповідний Акт перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 та прийняті оскаржуваних рішень на підставі тих документів, що були надані позивачем до перевірки.

Суд вважає, обставини, викладені позивачем у позовній заяві та поясненнях до справи не спростовують висновків Акту перевірки від 31.08.2009р. №2112/17-1-2812204850 щодо відсутності реального постачання товарів (робіт, послуг) від ТОВ «Реут», ПП «ТКФ «Урбан-торг-08» та ПП «Таргет-юніверс», а тому позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. У задоволенні позову Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до Державної податкової інспекції у м.Краматорську відмовити повністю.

2. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 08 вересня 2010 року, повний текст виготовлено 13 вересня 2010 року.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Буряк І. В.