Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2010 р. справа № 2а-18384/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Буряк І. В.
при секретаріЯровій Ю.Ю.
за участю представників сторін:
позивача:Тупікіної А.В. (дов. від 21.06.2010р. №18118/10/10-013-4)
відповідача:не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
позовну заявуДержавної податкової інспекції у Кіровському районі м. Донецька
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Сервіс»
простягнення заборгованості з податку на додану вартість та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька (надалі позивач, ДПІ у Калінінському районі м. Донецька) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Сервіс» (надалі відповідач, ТОВ «Комфорт-Сервіс») про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у розмірі 576,77 грн. та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 9584,23 грн.
Позов мотивовано встановленням факту несплати позивачем, в установленому законодавством України порядку, суми узгоджених податкових зобовязань з орендної плати за землю та податку на додано вартість, що є підставою для примусового стягнення такого податкового боргу за рішенням суду, відповідно до нормативних приписів Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
У судовому засіданні від 12.08.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 03.09.2010р. через неявку представника відповідача.
У судовому засіданні від 03.09.2010р. представник позивача позов підтримав та просив суд його задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Письмових заперечень на позовну заяву відповідач не надав.
Представник відповідача у судове засідання від 03.09.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений, не повідомив суд про причини неявки у судове засідання.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.
ТОВ «Комфорт-Сервіс» зареєстровано виконавчим комітетом Кіровської районної ради у м. Донецьку в якості юридичної особи з 03.12.2003р., місцезнаходження: 83037, м. Донецьк, вул. Кірова, 90, про що зазначено у відповідному Свідоцтві, та перебуває на обліку у ДПІ у Кіровському районі м. Донецька, про що зазначено у довідці від 15.06.2010р. № 538/29-114.
ТОВ «Комфорт-Сервіс» подало до ДПІ у Кіровському районі м. Донецька податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (№1935), яким визначило загальну суму орендної плати на 2010 рік у розмірі 33753,75 грн. зі сплатою 2812,84 грн. у січні 2010р. та по 2812,81 грн. щомісячно з лютого по грудень 2010р.
Також, Згідно корінця податкового повідомлення-рішення від 13.05.2010р. №0002681640/0, винесеного на підставі Акту перевірки від 13.05.2010р. №1267/15-2/32777166, відповідачу визначене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на додану вартість у розмірі 623,51 грн.
Згідно корінця податкового повідомлення-рішення від 02.03.2010р. №0000971840/0, винесеного на підставі Акту перевірки від 02.03.2010р. №494/15-2/32777166, відповідачу визначене податкове зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями по податку на додану вартість у розмірі 689,03 грн.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Згідно ч.1 ст. 17 Закону України від 03 липня 1992 року№ 2535-XII «Про плату за землю» встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до ст. 27 зазначеного Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно п.5.1. ст. 5. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Згідно п. 17.3 ст. 17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно пп. 16.1.1 п.16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно п. 16.4. ст. 16 зазначеного Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Згідно абзацу першому пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 зазначеного Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Абзацом третім зазначеного підпункту встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно наданої ДПІ у Кіровському районі м. Донецька довідки, станом на 15.06.2010р. відповідач має заборгованість за по податку на додану вартість у загальному розмірі 576,77 грн. та по о орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у загальному розмірі 44691,42 грн., в тому числі пеня 1412,81 грн.
Згідно Постанови Донецького окружного адміністративного суду по справі № 2а-6925/10/0570 за позовом ДПІ у Кіровському районі м. Донецька до ТОВ «Комфорт-Сервіс», з останнього стягнуто заборгованості по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 38375,84 грн., в тому числі за січень 2010р., у розмірі 2812,84 грн.
Таким чином, відповідач має податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010р. (за виключенням січня 2010р.) у розмірі 9584,23 грн. та по податку на додану вартість у розмірі 576,77 грн., що підлягає примусовому стягненню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Сервіс» задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфорт-Сервіс» (ЄДРПОУ 32777166; 83037, м. Донецьк, вул. Кірова, б.90):
- на користь Державного бюджету заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 576 (пятсот сімдесят шість) гривень 77 (сімдесят сім) копійок на рахунок №31119029700007, код платежу 14010100, одержувач: УДК у Кіровському районі м. Донецька, ЄДРПОУ 34687153, банк: ГУДК України у Донецькій області, МФО 834016;
- на користь Місцевого бюджету Кіровської районної ради заборгованість по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності з юридичних осіб у розмірі 9584 (девять тисяч пятсот вісімдесят чотири) гривні 23 (двадцять три) копійки (у тому числі пеня 456 (чотириста пятдесят шість) гривень 77 (сімдесят сім) копійок) на рахунок №33216812700007, код платежу 13050200, одержувач: Місцевий бюджет Кіровської районної ради, ЄДРПОУ 34687153, банк: ГУДК України у Донецькій області.
2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, вступна та резолютивна частина проголошена у судовому засіданні 03 вересня 2010 року, повний текст виготовлено 08 вересня 2010 року.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Буряк І. В.