Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. №27/136
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
25 серпня 2010 року 17:28 № 2а-13223/09/2670
за позовомДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва
до Державного реєстратора відділу державної реєстрації Голосіївської у м.Києві районної державної адміністрації
Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації
Виконавчого комітету Червонозаводської районної ради м. Харкова
3-я особа
проВідкрите акціонерне товариство "Харківтрансекспедиція"
визнання недійсним запису про внесення змін до відомостей про юридичну особу від 11.10.1993р. №148010700090003284
Суддя О.В.Головань
Секретар Г.В.Колесникова
Представники:
Від позивача: Чапік М.М. - п/к (дов. від 31.05.10 р. №302419/10-00)
Від відповідачів: не з'яв.
Від 3-ї особи: не з'в.
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлені про визнання такою, що не відповідає чинному законодавству, перереєстрацію ВАТ "Харківтрансекспедиція" до РДА у Голосіївському районі м. Києва та ДПІ у Голосіївському районі м. Києва у зв'язку з внесенням ВАТ "Харківтрансекспедиція" завідомо неправдивих відомостей про юридичну адресу, зобов'язання повернути реєстраційну справу юридичної особи до виконавчого комітету Червонозаводської районної ради м. Харкова, а також зняття товариства з обліку в Голосіївському районі м. Києва, зобов'язання виконавчого комітету Червонозаводської районної ради м.Харкова поновити на обліку товариство (з врахуванням уточнених позовних вимог).
В судовому засіданні 25.08.10 р. оголошено резолютивну частину постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
Ознайомивись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
11.10.93 р. виконавчим комітетом Червонозаводської районної ради м. Харкова зареєстровано Відкрите акціонерне товариство "Харківтрансекспедиція" та присвоєно ідентифікаційний код суб'єкта підприємницької діяльності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - 03113012, юридична адреса: м. Харків, вул.Закузнечна, 24.
Згідно витягу з протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ "Харківтрансекспедиція" 15.12.08 р. прийнято рішення про зміну місцезнаходження товариства, а саме: на адресу м. Київ, вул. Васильківська, оф. 30-КЛУБ оф. 1, 203 у зв'язку з виробничою необхідністю.
На підставі поданого пакету документів державним реєстратором Голосіївської районної у м. Києві державної адміністрації вчинено реєстраційну дію - внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформацію про взяття 30.12.08 р. на облік у Голосіївській РДА у м. Києві вказаної юридичної особи, а також видано нове свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 №089664 від 17.12.08 р.
19.01.09 р. за №146502 ВАТ "Харківтрансекспедиція" було прийнято на облік платника податків до ДПІ у Голосіївському районі м. Києва.
22.07.09 р. співробітниками ГВПМ ДПІ у Голосіївському районі м. Києва здійснено виїзд за юридичною адресою відповідача та встановлено відсутність такого платника податків за місцезнаходженням, про що складено відповідний акт.
З 19.01.09 р. ВАТ "Харківтрансекспедиція" жодного разу не подавалися документи податкової звітності; відсутність відповідача за місцезнаходженням унеможливлює здійснювати перевірку господарської діяльності товариства.
На підставі вказаних фактів позивач дійшов висновку про те, що дії повноважних осіб ВАТ "Харківтрансекспедиція" свідчать про навмисне ухилення від контролю та відповідальності товариства перед державними органами.
Інформація про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням підтверджується наявністю відповідного запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Враховуючи, що адреса по вул. Васильківській, оф. 30 є адресою масової реєстрації згідно даних ДПА України, позивач вважає, що товариство, вносячи інформацію про зміну місцезнаходження, подало заяву про внесення до Єдиного державного реєстру завідомо неправдивої інформації з метою унеможливлення контролюючих органів здійснювати контроль за діяльністю підприємства.
Суд відмовляє в задоволенні позовних вимог з таких підстав.
Підстави для внесення органом державної реєстрації інформації до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців визначені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".
Зокрема, згідно ст. 29 Закону врегульовано здійснення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи.
Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію або документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
Вказана стаття, а також інші положення Закону не передбачають особливих вимог для подання юридичною особою пакету документів для внесення змін до установих документів, пов'заних зі зміною місцезнаходження. В тому числі, не потребується надання доказів фактичної зміни місцезнаходження.
Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті (ч. 7 ст. 29 Закону).
Такої підстави для скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи як внесення до Єдиного державного реєстру завідомо неправдивої інформації з метою унеможливлення контролюючих органів здійснювати контроль за діяльністю підприємства не передбачено.
Відповідно до ст. 14 Закону передача реєстраційних справ здійснюється в разі: зміни місцезнаходження юридичної особи, зміни місця проживання фізичної особи - підприємця, якщо нове місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи - підприємця розташоване на території іншої адміністративно-територіальної одиниці; утворення, зміни меж або ліквідації адміністративно-територіальної одиниці. Передача реєстраційних справ у випадку, який передбачено абзацом другим частини першої цієї статті, здійснюється на підставі державної реєстрації відповідних змін до установчих документів юридичної особи або державної реєстрації зміни місця проживання фізичної особи - підприємця.
Інших підстав для визнання незаконними дій органів державної реєстрації позивач не навів.
Щодо дій посадових осіб ВАТ "Харківтрансекспедиція", то вони не можуть бути предметом розгляду по даній справі. За наявності підстав позивач може ініціювати питання про порушення кримінальної справи проти посадових осіб товариства, в рамках яких можуть бути з'ясовані питання, пов'язані з наміром уникнути сплати податків чи вчинення інших правопорушень та злочинів.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що згідно чинного законодавства органи податкової служби не наділені повноваженнями позиватися про скасування реєстраційних дій.
Відповідно до ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); в інших випадках, встановлених законом.
На підставі вищевикладеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. В задоволенні позовних вимог відмовити.
2. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя О.В. Головань
Повний текст постанови
виготовлено і підписано 27.08.10 р.