Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №701/437/23
Провадження №3/701/262/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 липня 2023 року Маньківський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді - Костенка А. І.
за участю секретаря - Брітан О. О.
розглянувши матеріали, що поступили з сектору поліцейської діяльності № 1 ВП №1 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ст. 1224 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , 06.05.2023 року о 09 год. 00 хв., по вул. Шевченка, 6 смт. Маньківка Уманського району Черкаської області, керуючи автомобілем Шевролет Лачетті державний номерний знак НОМЕР_1 бувши причетний до дорожньо-транспортної пригоди із-за участю автомобіля Фольцфаген Гольф державний номерний знак НОМЕР_2 залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив п.п. 2.10(а) Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 , в судовому засіданні свою вину в даному адміністративному правопорушенні не визнав та суду пояснив, що він рухаючись 6 травня 2023 року близько 9 години по своїй полосі зі сторони будинку культури в сторону центру по вул. Шевченка в смт. Маньківка, під`їхав ближче до будинку № 6 по вулиці Шевченка де знаходиться парковка до магазину "Квіточка" і далі збоку ще були припарковані автомобілі. На зустріч йому їхав автомобіль Фольцваген Гольф. Він їхав у своїй полосі і нікуди не звертав та нічого не оминав. Особа яка керувала автомобілем Фольцваген Гольф, на швидкості 30-40 км/год., оминала свою перешкоду справа і недотримуючись безпечної дистанції вдарила обидві машини, відбувся удар дзеркалами. Вона проїхала метрів двадцять з місця ДТП, він теж від`їхав метрів з десять і зупинився, побачив що зупинилась водійка ОСОБА_2 . Він підійшовши до неї сказав їй, що вона винна у ДТП так як у неї була перешкода, а вона сказала йому, що винен він. Підійшовши до власного автомобіля він подивився, що дзеркало ціле і була тільки подряпина, ніяких претензій матеріального характеру ні в нього ні в неї не було. Він сказав їй, що йому нічого не потрібно та він поспішає по своїх справах, сів у автомобіль і поїхав.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та наявні в ній докази у сукупності, встановлено наступні обставини та відповідні правовідносини.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.
Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідальність за ст. 1224 КУпАП наступає у разі залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Відповідно до п. 2.10 а Правил дорожнього руху України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Вина ОСОБА_1 , в скоєнніданого правопорушення підтверджується матеріаламисправи,а саме:протоколом проадміністративне правопорушеннявід 06.05.2023року серіїААБ №156243,який бувскладений інспекторомз РППСПД №1ВП №1Уманського РУПГУНП вЧеркаській областіЦюрою В.В.,схемою місцяДТП,рапортом,поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,диском відеозаписуз нагрудноговідеореєстратора таіншими матеріаламисправи,а томув йогодіях вбачаєтьсясклад правопорушенняпередбаченого ст. 1224 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України без врахування характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, майнового стану, обставин,що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов`язкова до застосування судами як джерело права.
Так, у п. 52 рішення ЄСПЛ від 05.02.2008 року «Романаускас проти Литви» судом констатовано, що національний суд повинен переконатися, що провадження в цілому, зокрема спосіб отримання доказів, було справедливим.
Аналізуючи зазначені положення процесуального закону та оцінюючи кожен наведений вище доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність цих зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження в справі про адміністративне правопорушення, не вбачає будь-яких законних підстав не довіряти вказаним доказам.
Вищенаведені докази в їх сукупності підтверджують порушення ОСОБА_1 , вимог, передбачених Правил дорожнього руху України та, відповідно, наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1224 КУпАП.
Сплату судового збору покласти на ОСОБА_1 , згідно вимог ст. 401 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 23, 33-35, 401, 1224, 280, 283 КУпАП, Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 року, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення передбаченого ст. 1224 КУпАП та призначити йому стягнення у вигляді штрафу в сумі - 3400 грн. 00 коп., (на рахунок UA918999980313030149000023001, Отримувач коштів ГУК у Черк.обл./Черк.обл /21081300, код за ЄДРПОУ 37930566, Банк отримувача казначейство України (ел.адм.подат.), код класифікації доходів бюджету 21081300) на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок на рахунок (IBAN) UA 908999980313111256000026001 (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова суду може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Маньківський районний суд на протязі 10 діб.
Повний текст постанови проголошено 06.07.2023 року.
СуддяА. І. Костенко