Рішення № 11201511, 14.09.2010, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
14.09.2010
Номер справи
4094-2010
Номер документу
11201511
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к.

РІШЕННЯ

Іменем України

14.09.2010 Справа №2-9/4094-2010

За позовом Прокурора міста Феодосії, АР Крим, м. Феодосія в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради, АР Крим, м. Феодосія

До відповідача Державного підприємства "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект", АР Крим, м. Сімферополь

Про зміну умов договору оренди землі

Суддя Н.С. Пєтухова

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача Фролова О.В., спец. юр. управл., дов. пост. № 02-29-1020 від 16.04.2010 року.

Від відповідача не зявився

За участю прокурора Горная Е.В.

Суть спору: Прокурор міста Феодосії, АР Крим, м. Феодосія в інтересах держави в особі Феодосійської міської ради звернувся до Господарського суду АР Крим із позовом, у якому просить зобовязати Державне підприємство "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект" змінити умови договору оренди землі, реєстраційний номер 040601900276 від 05.12.2006 року, укладеного між Державним підприємством "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект" та Феодосійською міською радою, виклавши пункти Договору у наступній редакції:

1.«П. 1 - слова „зона «Північно-Західна» №76" читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №15".

2.П. 5 - читати у наступної редакції: „ Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. - 115 359,04 гривень, з 01.01.2010 р. - 122 165,22 гривень."

3.П. 9 - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2009 р. по 31.12.2009 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 460,77 грн. (Три тисячі чотириста шістдесят гривень 77 коп.) за рік, - 01.01.2010 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 664,96 грн. (Три тисячі шістсот шістдесят чотири гривні 96 коп.) за рік." 4.П. 10 - читати у наступної редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством" 5.П. 12 абзац 2 - читати у наступної редакції: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством 6.П. 33 читати у наступної редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду "

7.Доповнити п. 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом".

8.Ця Додаткова угода є невід'ємною частиною Договору оренди землі від 05 грудня 2006 р. реєстраційний № 040601900276..

Прокурор та позивач у судовому засіданні підтримали позивні вимоги.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив. Про день слухання справи був сповіщений належним чином. Ухвала суду була направлена на його юридичну адресу рекомендованою кореспонденцією. Причина не явки представника відповідача суду не відома.

Справа розглядається по наявним у неї матеріалам, у відповідності до ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, а також додатково надані сторонами документи, заслухавши пояснення представника позивача, висновок прокурору, суд

В с т а н о в и в:

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

У чинність ст. 13 ЗУ “Про оренду землі”, договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Статтею 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни і юридичні особи набувають права власності і права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених даним Кодексом.

Відповідно до п.1 ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове - платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької й іншої діяльності.

В силу ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, які знаходяться в державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Статті 13,14 Конституції України вказують на особливий статус землі як об'єкту права власності українського народу і основного національного багатства, яка перебуває під особливою охороною держави. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Згідно статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства. Отже органи місцевого самоврядування контролюючі дотримання учасниками земельних правовідносин норм земельного законодавства, реалізують повноваження держави у даній галузі.

Відповідно до пункту 12 Перехідних положень Земельного кодексу України право розпорядження землями комунальної власності належить сільським, селищним і міським радам, і порушення норм земельного законодавства може призвести до порушення як прав та інтересів місцевої територіальної громади, так і держави в цілому.

Статтею 2 Закону України «Про плату за землю» передбачено платне користування землею в Україні.

На підставі рішення 3 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 26.05.2006 року № 73 Державному підприємству „Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут „Кримндіпроект" надано в оренду земельну ділянку площею- 0,0208 га, розташовану за адресою:Автономна Республіка Крим, м.Феодосія, вул. Чкалова, 175-Б, зона „Північно-Західна" оціночний район № 76, кадастровий номер 0111600000000110341, для обслуговування гаражних боксів, про що укладено відповідний договір оренди землі (далі Договір) від 05.12.2006 року реєстраційний номер 040601900276 строком до 26.05.2016 року.

Відповідно до пункту 5 цього Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на момент укладання договору оренди землі складала 27 435,67 гривень. Орендна плата згідно з пункту 9 Договору мала вноситися орендарем в грошовій формі розміром 1 920,50 гривень за рік, що складало 7 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Пунктом 4.2 рішення 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року № 1698 «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель м. Феодосія» затверджено нову нормативну грошову оцінку земель міста Феодосії, у відповідності зі статтею 18 Закону України «Про оцінку земель», з урахуванням даних економічної оцінки земель, розроблену з метою економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно- правових угод, передбачених законодавством України, визначення розмірів земельного податку та є вихідною базою для здійснення операцій з землею, відповідно до якої встановлено розмір земельного податку. Відповідно до «технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Феодосії» затвердженої рішенням 37 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 29.08.2008 року № 1698, згідно якої з 01.01.2009 року замість «зон» застосовуються «економіко- планувальні зони». Пунктом 4.1 даного рішення вказано на необхідність укладання додаткових угод до договорів оренди землі, з метою приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

Рішенням 41 сесії 5 скликання Феодосійської міської ради від 28.11.2008 року № 1842 «Про введення ставок орендної плати за землю» встановлено розмір річної орендної плати згідно з Українським класифікатором цільового використання землі - для інших видів використання що дорівнює 3 відсоткам нормативної грошової оцінки.

Згідно зі статтею 18 Закону України «Про плату за землю» платники, яких своєчасно не було залучено до сплати земельного податку, сплачують податок не більш як за два попередні роки. Перегляд нарахованого податку допускається не більш як за два попередні роки.

Умовами договорів оренди землі встановлено, що розмір орендної плати переглядається щорічно у випадку:«зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, унаслідок інфляції і в інших випадках, передбачених законом».

Рішенням 46 сесії 4 скликання Феодосійської міської ради від 27.01.2006 року № 2633 «Про застосування нової форми договору оренди землі» було рекомендовано застосовувати типову форму договору, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі», зі змінами та доповненнями відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до норм Закону України «Про основи державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі вищезазначені рішення Феодосійської міської ради були опубліковані в місцевих засобах масової інформації, тим самим були доведені до відома орендаря.

Керуючись статтею 188 Господарського кодексу України листом від 11.05.2010 року № 02-30-26 Феодосійською міською радою відповідачу надіслана додаткова угода від 12.04.2010 року до договору оренди від 05.12.2006 року № 040601900276, відповідно до якої позивач запропонував відповідачу пункти спірної додаткової угоди викласти у наступній редакції:

«П. 1 - слова „зона «Північно-Західна» №76" читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №15".

П. 5 - читати у наступної редакції: „ Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. - 115 359,04 гривень, з 01.01.2010 р. - 122 165,22 гривень."

П. 9 - читати у наступної редакції: „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2009 р. по 31.12.2009 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 460,77 грн. (Три тисячі чотириста шістдесят гривень 77 коп.) за рік, - 01.01.2010 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 664,96 грн. (Три тисячі шістсот шістдесят чотири гривні 96 коп.) за рік." П. 10 - читати у наступної редакції: „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством" П. 12 абзац 2 - читати у наступної редакції: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством П. 33 читати у наступної редакції: „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду "

Доповнити п. 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом".

Повідомленням про вручення поштового відправлення від 12.05.2010 року підтверджується факт отримання відповідачами 14.05.2010 року зазначеного листа.

Однак ніяких дій з боку відповідача для укладання додаткової угоди прийнято не було.

Частиною 1 статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що акти органів місцевого самоврядування прийняті в межах власної компетенції, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої поради, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями, посадовцями, а також громадянами, які постійно проживають на відповідній території. Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяні місцевому самоврядуванню збитки їх діями або бездіяльністю, а також в результаті невиконання рішень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Пунктами 3, 4 ст. 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права і обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства, цивільні права і обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.

Зміни в земельному законодавстві призвели до виникнення нових прав та обов'язків учасників земельних правовідносин, у зв'язку з чим укладені договори оренди землі підлягають приведенню у відповідність з чинним законодавством.

Відповідно до ст. 189 Господарського кодексу України, ст. 632 Цивільного кодексу України сіна є істотною умовою договору, у випадках, встановлених законом застосовуються ціни, які встановлюються або регулюються уповноваженим органом державної влади або органом місцевого самоврядування.

Частиною 4 ст. 188 Господарського кодексу України встановлено, що у випадку, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору, зацікавлена сторона має право передати спір на розгляд суду.

Статтею 20 Господарського кодексу України передбачено, що права та законні інтереси суб'єктів господарювання захищаються, в тому числі, шляхом зміни господарських правовідносин

Відповідно до ст. 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони.

Статтею 654 ЦК України визначено, що всі зміни в договір можуть вноситися тільки в такій же формі, як і договір, який змінюється.

В силу ст. 11 ГПК України підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором. Підприємство, організація, які одержали пропозицію про зміну чи розірвання договору, відповідають на неї не пізніше 20 днів після одержання пропозиції. Якщо підприємства і організації не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.

Стаття 188 Господарського кодексу України встановлює такий же порядок внесення змін в умови договору, а саме: зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Позивач вважає, що підставою для внесення змін до договору є зміна законодавства щодо мінімального розміру орендної плати за землю, зміни суми нормативної грошової оцінки орендованої відповідачем земельної ділянки та її назви, зміни законодавства щодо порядку розірвання договору, права на відчужування права оренди.

Дійсно, з 04 червня 2008 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309- VI від 03.06.2008 року (який 04 червня 2008 року опубліковано в газетах "Голос України» N105, "Урядовий кур'єр" N101), яким внесені зміни до статті 21 Закону України "Про оренду землі" (в редакції Закону від 02 жовтня 2003р. №1211 - VI.) Відповідно до цих змін частини 4 та 5 статті 21 Закону України "Про оренду землі" викладені у новій редакції, яка встановлює мінімальний та максимальний розмір орендної плати для земель несільськогосподарського призначення - не менш трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю", та не більш 12 % їх нормативної грошової уцінки.

До цього, внесені в статтю 21 Закону України "Про оренду землі" зміни щодо розміру мінімального та максимального розміру орендної плати за землю несільськогосподарського призначення пунктом 8 розділу II цього Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №107-VI від 28 грудня 2007 року (який набрав чинності з 01 січня 2008 року) визнані 22 травня 2008 року неконституційними рішенням Конституційного Суду України у справі №10-рп/2008 та пунктом 1 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №309-VI від: 03 червня 2008 року (який набрав чинності 04 червня 2008 року) такі зміни виключені.

Крім того, з 01 січня 2009 року рішенням позивача №1698 від 29 серпня 2008 року введена в дію інша нормативна грошова оцінка земель міста Феодосії, ніж та, за якою по договору між позивачем та відповідачем визначалася щорічна сума орендної плати. Це рішення прийнято у виконання приписів частини 2 статті 18 Закону України "Про оцінку земель" №1378-IV від 11 грудня 2003 року (з змінами на 29 серпня 2008 року - дату прийняття рішення), якою встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок несільськогосподарського призначення проводиться не рідше як один раз у 7 -10 років. До цього, нормативна грошова оцінка земель в місті Феодосії була проведена по рішенню міської ради №136 від 16 жовтня 1998 року, тобто 10 років назад до введення нової оцінки. Таке рішення міської ради про нову оцінку землі було оскаржено в судовому порядку іншими особами (не відповідачем), адміністративна справа не розглянута.

Таким чином, через істотну зміну обставини, якими сторони керувалися при укладенні договору, а саме, через зміну нормативної грошової оцінки землі, позивач надіслав, а відповідач отримав пропозицію про зміну умов договору збільшення суми орендної плати, однак відповідач не надав відповіді на таку пропозицію. Умови договору оренди не виключають можливість зміни суми орендної плати через зміну нормативної грошової оцінки землі. Ці обставини змінилися настільки, що якби сторони могли передбачити інший розмір нормативної грошової оцінки землі, то вони б уклали договір на інших умовах передбачили більшу суму орендної плати.

При цьому, в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане. Зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересований орендодавець не міг усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від нього вимагалися тому, що зобов'язані органу місцевого самоврядування переглядати у певний строк нормативну грошову оцінку землі встановлено законом. Виконання договору на колишніх умовах порушує співвідношення майнових інтересів сторін і позбавляє орендодавця того, на що він розраховував при укладенні договору отримання орендної плати у розмірі, який не нижче встановленого мінімального розміру орендної плата та нормативної грошової оцінки землі. Із суті договору не випливає, що ризик зміни обставин несе орендодавець. Тобто одночасно є певні умови, з якими закон - частина 2 статті 652 Цивільного кодексу України, пов'язує можливість зміни договору за рішенням суду.

При таких обставинах, позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч.5 ст. 188 Господарського кодексу України, якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням.

Те саме убачається з норм Цивільного кодексу України, у ч.3 ст.653 якого зазначено, що якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст.ст. 33,34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Витрати по оплаті держмита і на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу відносяться на відповідача відповідно до ст. 49 ГПК України.

Рішення оформлене відповідно до ст. 84 ГПК України і підписано 14.09.2010 р.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Змінити умови договору оренди земельної ділянки, реєстраційний номер 040601900276 від 05.12.2006 року, укладеного між Державним підприємством "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект" та Феодосійською міською радою, виклавши пункти Договору у наступній редакції:

«Пункт 1 - слова „зона «Північно-Західна» №76" читати: „з 01.01.2009 р. економіко-планувальна зона №15".

Пункт 5 - „ Нормативна грошова оцінка земельних ділянок становить: з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. - 115 359,04 гривень, з 01.01.2010 р. - 122 165,22 гривень."

Пункт 9 - „Орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється орендарем починаючи з - 01.01.2009 р. по 31.12.2009 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 460,77 грн. (Три тисячі чотириста шістдесят гривень 77 коп.) за рік, - 01.01.2010 p., у грошовій формі із зазначенням 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміром 3 664,96 грн. (Три тисячі шістсот шістдесят чотири гривні 96 коп.) за рік."

Пункт 10 - „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством"

Пункт 12 абзац 2 - зміни розмірів земельного податку, підвищення цін тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством

Пункт 33 „Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін шляхом укладання додаткових угод, які являються невід'ємною частиною основного договору. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.

Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.

У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду "

Доповнити пунктом 43 у наступної редакції: „Право оренди земельної ділянки може відчужуватися, у тому числі продаватися на земельних торгах, а також передаватися у заставу, спадщину, вноситися до статутного фонду власником земельної ділянки, крім випадків, визначених законом.»

3.Стягнути з Державного підприємства "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект" (95000, м. Сімферополь, Залізничний район, вул. Р. Люксембург, 29, поточний рахунок відсутній, ЗКПО 02497884) на користь Державного бюджету України (р/р 31115095700002, в банку одержувача: Управління держказначейства в АР Крим, МФО 824026, одержувач: Держбюджет, м. Сімферополь, ЄДРПОУ 34740405) 85 грн. держмита.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної чинності.

4.Стягнути з Державного підприємства "Головний територіальний науково-дослідний і проектний інститут "КримНДІпроект" (95000, м. Сімферополь, Залізничний район, вул. Р. Люксембург, 29, поточний рахунок відсутній, ЗКПО 02497884) на користь Державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31218259700002, в банку одержувача: Управління держказначейства в Автономної Республіки Крим, МФО 824026, одержувач: 22050000 Держбюджет м. Сімферополя, ЗКПО 34740405) 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної чинності.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримПетухова Н.С.