ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" червня 2010 р. Справа № 2-а-1694/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Сергеєвій К.І.,
за участю:
представника позивача - Шепелєвої О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м.Нова Каховка Херсонської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" про стягнення суми фінансової санкції,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Нова Каховка Херсонської області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2500 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу гральних автоматів, розташованих за адресою: вул.Леніна, 21, с.Великоолександрівка Васильківського району Дніпропетровської області, в приміщенні кафе, які належить відповідачу. За результатами перевірки складено акт від 24.04.2007 р. № 002150, в якому зафіксовано порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За виявлене порушення податковою інспекцією прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 25.05.2007 р. № 0002372301 на суму 2500 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" є власником гральних автоматів і повинне дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці належних відповідачу гральних автоматів виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 500 грн. За вказане порушення до відповідача застосовано штрафну санкцію у сумі 2500 грн., яку на даний час не сплачена, а тому просить її стягнути з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з"явився, подав заяву про розгляд справи за його відсутності, просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що 24.04.2007 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу гральних автоматів за адресою: вул.Леніна, 21, с.Великоолександрівка Васильківського району Дніпропетровської області, в примішенні кафе, що належить ТОВ "ЮП-ГЕЙМ".
За результатами перевірки складено акт № 002150 від 24.04.2007 р., в якому зафіксовано порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 500 грн., за що на підставі п.1 ст.17 вказаного Закону рішенням державної податкової інспекції у м.Нова Каховка № 0002372301 від 25.05.2007 р. застосовано фінансову санкцію у сумі 2500 грн.
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Підставою для застосування до відповідача штрафних санкцій рішенням позивача № 0002372301 від 25.05.2007 р. став акт перевірки органу державної податкової служби щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктом підприємницької діяльності ТОВ "ЮП-ГЕЙМ". Перевіркою здійснення ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: порушення порядку проведення розрахункових операцій у сфері грального бізнесу за готівкові кошти, порушення полягають у непроведенні розрахункових операцій через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку, переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій (РРО). З акту перевірок вбачається, що позивач має гральні апарати, які знаходяться в робочому стані, розрахункову операцію на суму 500 грн. проведено без застосування РО, без видачі розрахункового документу встановленої форми.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Відповідно до п.4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614, реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.
Згідно абзацу третього статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахункова операція це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг)… Таким чином, аналіз наведених положень Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Порядку свідчить про необхідність застосування реєстраторів розрахункових операцій саме при здійсненні розрахункової операції, тобто приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно ст.2 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Гральний автомат є різновидом реєстратора розрахункових операцій і в ньому мають бути реалізовані фіскальні функції. Тобто, гральний автомат має забезпечувати одноразове занесення, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій. Закон про РРО вимагає застосування реєстраторів розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п.3 ст.3 Закону), відповідно гральні автомати, які не забезпечують реалізації фіскальних функцій, не включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.
Згідно зі ст.11 вказаного Закону терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.
Відповідно до змін, внесених у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. № 121 "Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій" (постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 № 803) термін переведення суб'єктів господарювання, які надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31 грудня 2006 року. Таким чином, з 01.01.2007 суб'єкти господарювання, які надають послуги гральних автоматів мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
Матеріалами перевірки підтверджено факт незастосування реєстратора розрахункових операцій при прийнятті під час гри на гральному автоматі-купюроприймачі коштів у сумі 500 грн., невидача відповідного розрахункового документу, що підтверджує прийняття коштів у вказаній сумі, а тому суд визнає правомірним висновок позивача щодо порушення відповідачем порядку розрахунків, передбаченого Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Так як відповідачем розрахункова операція на суму 500 грн. не проведена через РРО, державною податковою інспекцією у м.Нова Каховка Херсонської області правомірно застосовано до ТОВ "ЮП-ГЕЙМ" штрафні (фінансові) санкцію у розмірі 2500 грн. (500 грн. х 5 = 2500 грн.).
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст.8, 9, 12, 19, 71, 158 -163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮП-ГЕЙМ" (74900, Херсонська область, м.Нова Каховка, вул.К.Маркса, б.18, ідентифікаційний код 33210889) до державного бюджету м.Нова Каховка (р/р 31119104700012 в ГУДКУ у Херсонській області, код ЗКПО 24103977, МФО 852010, код призначення платежу 21080900) 2500 (дві тисячі п"ятсот) грн. фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 02 червня 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 6.6.5