Постанова № 11201207, 26.05.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.05.2010
Номер справи
9382/09/2170
Номер документу
11201207
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" травня 2010 р. Справа № 2-а-9382/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кравченко К.В.

при секретарі Михайленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Херсоні справу за адміністративним позовом Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по збору за спеціальне використання водних ресурсів, -

встановив:

В квітні 2009 р. Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція у Херсонській області (далі позивач) звернулася суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач) в якому просить стягнути з останньої заборгованість по збору за спеціальне використання водних ресурсів в сумі 21390,52 грн.

Позовні вимоги позивача ґрунтуються на факті несплати відповідачем в повному обсязі узгоджених податкових зобовязань та штрафних санкцій на загальну суму 21390,52 грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила задовольнити позов з підстав, викладених в ньому.

Відповідач заперечень проти позову суду не надала, на судовий розгляд справи не з'являлася, про розгляд справи була повідомлена за адресою, вказаною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 06.05.2010 р.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно зі свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 зареєстрована 18.03.2003 р., про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ НОМЕР_1.

Як вбачається з матеріалів справи відповідача взято на податковий облік в Чаплинській МДПІ 18.03.2003 р. за №1386.

Відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» і на даний час є боржником перед бюджетом.

Відповідно до розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетика за 2007 р. відповідач самостійно визначила норматив збору за спеціальне використання води, згідно з яким нарахована сума збору 23931,50 грн.

З актів невиїзних документальних перевірок з питань своєчасності сплати збору за спеціальне використання водних ресурсів від 01.07.2008 р. № 56/17/2705212188 та від 080.09.2008 р. № 86/17/2705212188 вбачається, що відповідачем порушено п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платника податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі - Закон України № 2181), а саме: несвоєчасна сплата збору за спеціальне використання водних ресурсів.

На підставі вказаних актів позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення: від 12.07.2008 р. № 0001821710/0, № 0001831710/0, № 0001811710/0 та від 08.09.2008 р. № 0001841710/0, якими відповідачу нараховані штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобовязань.

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем особисто, про що свідчить її підпис на поштовому повідомленні, факт оскарження даних податкових повідомлень-рішень судом не встановлений.

Таким чином, загальна заборгованість відповідача за спеціальне використання водних ресурсів складає 21390,52 грн.

Відповідно до Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. збір за спеціальне використання водних ресурсів є одним з загальнодержавних та обовязкових для сплати до відповідних бюджетів у визначених розмірах та термінах зборів.

Відповідно до Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою КМУ від 116.08.1999 р. № 1494 платниками збору за спеціальне водокористування в частині використання води є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту (далі - водокористувачі). Об'єктом обчислення збору за спеціальне використання водних ресурсів є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання.

Згідно з п. 6 цього ж Порядку водокористувачі самостійно обчислюють збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики щоквартально наростаючим підсумком з початку року, а за користування водами для потреб водного транспорту - починаючи з I півріччя. Збір за спеціальне використання водних ресурсів обчислюється, виходячи з обсягів фактично використаної води (підземної, поверхневої, отриманої води, в установленому законодавством порядку, від інших водокористувачів) з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, установлених лімітів, нормативів збору та коефіцієнтів.

Порядок № 1494 передбачає порядок сплати збору, відповідно до якого збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Враховуючи, що відповідно до Закону України № 2181-ІІІ податкові зобовязання відповідача на суму 21390,52 грн. є узгодженими податковими зобовязаннями, які не сплачені в строки, встановлені цим Законом, вказана сума є податковим боргом відповідача.

Відповідно до частини 3 пункту 1 статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” платник податків зобовязаний сплачувати належні суми податків та зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки, а згідно до положень статті 1 Закону України № 2181-ІІІ податковим боргом визнається податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

За змістом підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 цього ж Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_2 в ОБЛ.Д. «Райффайзен Банк Аваль» м. Херсон) в доход Державного бюджету (рахунок 3115017700299 в УДК Херсонській області, МФО 852010, код ОКПО 24103696 код платежу 13020100, стягувач Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція) заборгованість по сплаті збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики в сумі 21390,52 грн. (двадцять одна тисяча триста девяносто грн.. 52 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кравченко К.В.

кат. 6.6.6