ц
справа № 2-а - 13822/09/0470
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В.В.
при секретарі судового засідання Черненко А.А.
за участі представників сторін:
позивача Парфенюк І.П.
відповідача Ремізової Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району про стягнення економічних санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2009 року Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області, на виконання своїх владних повноважень, звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить стягнути з відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін в сумі 59830 грн. 71 коп., та зобовязати виконати Припис Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області № 644 від 15.09.2009 р.
Під час судового розгляду справи, позивачем уточнено позовні вимоги, шляхом виключення п. 2 позовних вимог в частині зобовязання виконати Припис Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області № 644 від 15.09.2009 р., оскільки відповідачем в добровільному порядку вимоги припису виконані.
В обґрунтування адміністративного позову, позивач зазначив, що Державною інспекцією з контролю за цінами у Дніпропетровській області в ході проведення перевірки Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району з питань додержання дисципліни цін, було встановлено факт завищення тарифу на утримання будинків та прибудинкової території, в порушення норм Закону України від 24.06.2004 р. "Про житлово-комунальні послуги" , Постанови КМУ від 12.07.2005 р.№ 560 "Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій", рішення виконкому Гвардійської селищної ради від 28.05.2008 р. Про погодження тарифів по квартирній платі для Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району. За результатами проведеної перевірки, Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області було прийнято рішення № 246 від 22.09.2009 р. про застосування до Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району економічних санкцій за порушення дисципліни цін в сумі 59830 грн. 71 коп. (з яких 19943, 57 грн. сума необґрунтовано отриманої виручки, яка підлягає вилученню в доход державного бюджету, та 39887, 14 грн. - штраф у двократному розмірі).
В судовому засіданні представник позивача уточнені позовні вимоги підтримав, та просив їх задовольнити у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги визнав, проти їх задоволення не заперечував, пояснивши, що виявлені перевіркою порушення дійсно мали місце, проте у звязку зі скрутним матеріальним становищем відповідачем економічні санкції сплачені не були.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи та чинне законодавство, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з наступних підстав.
Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй, основними завданнями якої є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" , державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Згідно ч.1 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" , виконавець житлово-комунальних послуг зобовязаний забезпечувати вчасно та відповідної якості надання житлово-комунальних послуг згідно з законодавством та умовами договору. В свою чергу, споживач житлово-комунальних послуг має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством (ч.5 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" ).
Із матеріалів справи вбачається, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області в період з 07.09.2009 року по 15.09.2009 року було проведено перевірку з питань встановлення та застосування Будинкоуправлінням № 1 Гвардійської КЕЧ району цін і тарифів по оплаті житло-комунальних послуг. В ході перевірки складено акт № 644 від 15.09.2009 р., який без заперечень підписаний уповноваженою особою відповідача.
В ході проведеної перевірки виявлені порушення вимог Закону України від 24.06.2004 р. "Про житлово-комунальні послуги" , Постанови КМУ від 12.07.2005 р. № 560 "Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій", а саме, встановлено факти завищення у періоді, що перевірявся, тарифу на прибирання прибудинкових територій за рахунок ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, внаслідок чого за період з 01.01. 2007 р. по 30.06.2009 р. підприємством одержано необґрунтовану виручку в сумі 19943 грн. 57 коп.
У відповідності до ч.1 ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" , вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
За результатами проведеної перевірки, Державною інспекцією з контролю за цінами в Дніпропетровській області 22 вересня 2009 р. прийнято рішення № 246 про застосування до відповідача економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 59830 грн. 71 коп. (з яких 19943, 57 грн. - необґрунтовано отримана виручка, яка підлягає вилученню в доход державного бюджету, та 39887, 14 грн. - штраф у двократному розмірі).
Зазначене рішення, разом з приписом про усунення виявлених порушень від 15.09.2009 року, направлено відповідачу для виконання у 10-денний строк, та отримано уповноваженою особою відповідача. У встановлений строк відповідач рішення не виконав, та в порядку, встановленому законом, його не оскаржив.
Вимоги припису виконані відповідачем добровільно у повному обсязі.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже, підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122 , 160 - 162 , 167 КАС України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області задовольнити.
Стягнути з Будинкоуправління № 1 Гвардійської КЕЧ району (код ЄДРПОУ 22992692) на користь державного бюджету (р\р 31115106700191, код 21081100, Відділення держказначейства Новомосковського району, УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЗКПО 23929879) економічні санкції згідно рішення № 246 від 22.09.2009 р. в сумі 59830 грн. 71 коп. (пятдесят девять тисяч вісімсот тридцять гривень сімдесят одна копійка).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складений 07.09.2010 року.
Суддя В.В. Чорна