Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/843/23
Провадження № 3/375/637/23
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 червня 2023 року смт Рокитне
Суддя Рокитнянського районного суду Київської області Чорненька О.І., у присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від начальника відділення поліції № 3 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною першою статті 130 КУпАП, якому роз`яснені права, передбачені статтями10,63 Конституції України та статтею 268 КУпАП-
В С Т А Н О В И В :
До Рокитнянського районного суду Київської області для розгляду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 КУпАП, які передані у провадження судді Чорненької О.І.
Під час вивчення адміністративного матеріалу встановлено, що відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 182839 від 06.05.2023. Відповідно до зазначеного протоколу 06.05.2023 о 17 годині 48 хвилини в с Острів по вул. Лісова водій ОСОБА_1 керував мопедом марки Honda Tact б/н у стані алкогольного сп`яніння. Огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння проводився зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу Drager. у присутності двох свідків. Результат алкотесту 1,01 проміле.
Працівниками поліції дії ОСОБА_1 кваліфікуються, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, чим останній порушив вимоги підпункту "а" пункту 2.9 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Судовий розгляд матеріалів щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАп було призначено на 08 годину 40 хвилин 12.06.2023.
На судовий розгляд справи ОСОБА_1 прибув та свою вину у вчиненому правопорушення визнав. Також просив розстрочити сплату штрафу на 10 місяців, у зв`зку із скрутним майновим становищем.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП доводиться наступними доказами, які містяться в матеріалах адміністративної справи:
протоколом про адміністративне правопорушення серії серії ДПР18 № 182839 від 06.05.2023, який підписаний останнім. Відповідно до вказаного протоколу результат огляду на стан алкогольного сп`яніння, проведений працівниками поліції на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора "Drager", позитивний та становить 1,01 проміле. Огляд проводився у присутності свідків та фіксувався на відео;
чеком газоаналізатора "Drager" № 491, відповідно до якого результат позитивний та становить 1,01 проміле;
акт огляду на стан сп`яніння з викоричтанням спеціальних технічних засобів. в якому зазначені ознаки алкогольного сп`яніння, а саме: почервоніння обличчя, нечітка вимова, хитка хода, характений запах алкоголю з порожнини рота;
письмові пояснення свідків ОСОБА_2 від 06.05.2023 та ОСОБА_3 від 06.05.2023, в яких вони зазначають, що 06.05.2022 о 18 год. 09 хв. у с. Острів по вул. Лісова працівниками поліції було запрошено в якості свідків для проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 . У присутності свідків огляд на стан алкогольного сп`яніння проводовся за допомогою газоаналізатора (Drager) Alcotest 6810. Результат тесту становив 1,01%;
письмові пояснення самого ОСОБА_1 від 06.05.2023. в яких він вказує 06.05.2023 близько 13 год. він випив алкогольний напій, а саме «Beermix» об`ємом 0,5 л, та сів на мопедом марки Honda Tact б/н та поїхав з с. Острів у с. Троїцьке, де по дорозі був зупинений працівниками поліції за порушення правил дорожнього руху;
матеріалами відеозапису з нагрудної камери поліцейського, на якому зафіксовано зупинку мопеда під керуванням ОСОБА_1 , роз`яснення поліцейським прав водієві, зазначення ним ознак алкогольного сп`яніння, проходження водієм огляду на встановлення факту перебування у стані алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатора "Drager" у присутності свідків, результат такого тестування, який становить 1,01 проміле.
Вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до статті 1 КУпАП одними із завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Відповідно до вимог статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в статті 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 14 Закону України "Про дорожній рух" встановлено, що учасники дорожнього руху зобов`язанні знати і неухильно дотримуватися вимог цього закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Відповідно до положення пункту 1.3. Правил дорожнього руху, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Відповідно до частини першої статті 130 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 27 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" від 3 грудня 2005 року № 14, судом слід ураховувати, що стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника. Для притягнення до відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАП не має значення, протягом якого часу особа, яка перебуває у стані сп`яніння чи під впливом лікарських препаратів, які знижують її увагу та швидкість реакції, керувала транспортним засобом. Правопорушення вважається закінченим з моменту, коли правопорушник почав рухатись.
При складанні протоколу про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, працівником поліції дотримано вимоги Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 (далі Порядок).
Так, відповідно до пункту 2 Порядку, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Відповідно до пункту 3 Порядку огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем у закладі охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Так, поліцейським запропоновано ОСОБА_1 пройти огляд на встановлення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинення автомобіля. ОСОБА_1 погодився на проходження такого огляду на місці зупинки транспортного засобу та добровільно його пройшов. Це підтверджується відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, який долучено до матеріалів адміністративної справи та поясненнями двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Відповідно до частини 2 статті 266 КУпАП, під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Так, з метою дотримання зазначених вимог працівниками поліції здійснювався безперервний відеозапис проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest від моменту зупинення мопеда і до проходженян огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Крім того, результати огляду зазначено в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому описані ознаки сп`яніння ОСОБА_1 , які стали підставою для проведення його огляду з використанням спеціальних технічних засобів, який наявний у матеріалах справи. Такими ознаками зокрема зазначено почервоніння обличчя, нечітка вимова, хитка хода, характений запах алкоголю з порожнини рота.
Додатково суд зазначає, що складання протоколу у справі про адміністративне правопорушення це процесуальні дії суб`єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення є предметом оцінки суду в якості доказу вчинення такого правопорушення при розгляді судом справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Наведені вище судом докази є належними та такими, що поза розумним сумнівом доводять наявність події адміністративного правопорушення та вини ОСОБА_1 у його вчиненні, а тому приймаються судом до уваги.
Таким чином, огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинення транспортного засобу поліцейськими проведено з додержанням вимог чинного законодавства, та факт керування ним транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння є доведеним.
З урахуванням вищенаведеного суддя вважає за можливе розглянути дану справу за наявності тих фактичних доказів, які були досліджені в судовому засіданні.
За таких обставин суддя доходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 130 КУпАП.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , згідно зі статтею 34 КУпАП, є щире каяття.
Обставин,що згіднозі статтею35КУпАП,обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.
На підставі статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини та ст. 62 Конституції України та ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Таким чином, однією з умов притягнення до адміністративної відповідальності є наявність події та складу правопорушення, зокрема посягання на встановлений порядок управління у виді керування транспортним засобом, особою, яка перебуває у стані алкогольного сп`яніння.
Відповідно до статті 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Враховуючи викладене,при накладенніадміністративного стягненняна ОСОБА_1 суд враховуєхарактер вчиненогоправопорушення,особу порушниката йогоповедінку підчас складанняматеріалів провчинення нимадміністративного правопорушення,відсутністю обставин,що обтяжуютьвідповідальність,наявністю обставини,що пом`якшуєвідповідальність,ступінь винита зважаючина те,що адміністративнестягнення ємірою відповідальностіі застосовуєтьсяз метоювиховання особи,яка вчинилаадміністративне правопорушення,а такожзапобіганню вчиненнянових правопорушеньяк самимправопорушником,так ііншими особами,вважаю занеобхідне застосувативідносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Вирішуючи клопотання ОСОБА_1 про розстрочення сплати штрафу на 10 місяців, суддя зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу здійснюється в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 304 КУпАП питання, пов`язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу вирішуються судом, який виніс постанову.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, які ускладнюють виконання рішення, або роблять його неможливим сторони мають право звернутися до суду із заявою про відстрочку, або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Враховуючи майновестановище ОСОБА_1 ,а такожрозмір штрафу,який призначаєтьсясудом якадміністративне стягнення,та якийв своючергу єдостатньо великимв порівняннівстановленою вУкраїні мінімальноюзаробітною платою,у зв`язкуз чимсуддя приходитьдо висновку,що сплата ОСОБА_1 штрафу врозмірі 17000,00грн.одним платежемстановитиме длянього надмірнийтягар,тому судна підставіч.2ст.301КУпАП,приходить довисновку,що заява ОСОБА_1 про розстрочку сплати штрафу підлягає задоволенню та вважає за можливе розстрочити сплату штрафу у повному обсязі та призначити штраф із розстрочкою виплати рівними частинами строком на десять місяців.
Згідно ст. 303 КУпАП у разі відстрочки виконання постанови відповідно до КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Згідно з вимогами статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до вимог пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір, у розмірі 0,2% розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить 536 гривень 80 копійок.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130 ч. 1, 251, 252, 280, 283, 284, 301,303,304, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,ст.33Закону України«Про виконавчепровадження», п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд-
П О С Т А Н О В И В:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Розстрочити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , сплату адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок строком на 10 (десять) місяців, шляхом сплати щомісячно суми штрафу у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень зі сплатою платежу до 30 числа кожного місяця, починаючи з дня набрання постанови законної сили.
Зобов`язати ОСОБА_1 повідомляти суд про сплату відповідної частини штрафу, шляхом пред`явлення відповідного документу (квитанції).
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п`ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Судовий збір сплатити на рахунок:
Отримувач коштів: ГУК у Києві/м. Київ/22030106;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
Рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001;
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області.
Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у виді штрафу зупинити до закінчення строку розстрочки.
Після закінчення строку встановленої розстрочки, строк пред`явлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу складає три місяці.
Суддя Олена ЧОРНЕНЬКА
Постанова набуває законної сили __
Постанова може бути пред`явлена до виконання до ___