Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 год. 20 хв.
м. Миколаїв
23.07.2010 р. Справа № 2а-3346/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Котенко О. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомПрокурора Корабельного району м. Миколаєва,
пр. Жовтневий, 314, м. Миколаїв, 54050 в інтересах держави в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14, м. Київ, 01001 Територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, вул. Будівельників, 15-А, м. Миколаїв, 54042 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Южная транспортная компания", вул. Янтарна, 322, м. Миколаїв, 54050
простягнення штрафних санкцій в сумі 1700 грн.,
за участю
прокурора: Фірцак Т.Ю.
представника позивача: Ляховської І.В.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Корабельного району м. Миколаєва звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (надалі інспекція) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Южная транспортная компания»(надалі відповідач) фінансових санкцій в сумі 1700 грн.
В судовому засіданні прокурор і представник інспекції позовні вимоги підтримали.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав.
Ухвала суду від 31.05.2010 про відкриття провадження у справі та позовна заява з додатками, а також повістка про виклик, які були направлені за місцем проживання відповідача, повернулись до суду без вручення адресату (ар. с. 15-30, 36-38). Відповідач відповідно до статей 19, 22 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»змін до відомостей про юридичну особу не вніс, про що свідчить витяг є Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06.05.2010 (ар. с. 13-14). Приписи Кодексу адміністративного судочинства України не передбачають зясування судом або стороною по справі фактичного місцезнаходження іншої сторони та здійснення її розшуку.
У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора і представника інспекції, суд встановив таке.
Відповідно до статті 6 Закону України від 05.04.2001 № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт»(надалі Закон № 2344) постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 був затверджений «Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», який визначив процедуру здійснення державного контролю за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі субєкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими субєктами господарювання безпеки автомобільних перевезень (надалі Порядок).
Як вказано у пунктах 4 і 5 Порядку, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі; державний контроль здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Згідно з пунктом 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344 документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Згідно з графіком рейдових перевірок (ар. с. 41) та завданням на перевірку № 081263 (ар. с. 42) посадовими особами інспекції Сухановим О.О., Хомутіним М.О. з 14.12.2009 по 16.12.2009 здійснювалась рейдова перевірка 128 км а/ш Херсон-Джанкой-Керч.
15.12.2009 вказаними посадовими особами інспекції був складений Акт № 166464 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (надалі акт перевірки, ар. с. 12). Як зазначено в акті перевірки, відповідач надавав послуги з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 Закону № 2344, а саме не була оформлена ліцензійна картка.
Згідно з абзацом 3 частини 1 статті 60 Закону № 2344 за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з частиною 4 статті 60 Закону № 2344 від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного органу управління з питань контролю на автомобільному транспорті.
На підставі акта перевірки 02.02.2010 начальником територіального управління Головавтотрансінспекції було винесено постанову № 075648 про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн. (ар. с. 8).
У відповідності з частиною 5 статті 60 Закону № 2344 порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
У пункті 28 Порядку зазначено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Відповідач отримав постанову 04.02.2010 (ар. с. 8).
Застосовані до відповідача санкції належать до адміністративно-господарських санкцій як такі, що відповідають визначенню, наведеному у частині першій статті 238 Господарського кодексу України.
Частиною 2 статті 223 Господарського кодексу України встановлено, що строки застосування адміністративно-господарських санкцій до субєктів господарювання встановлюються цим Кодексом.
Статтею 250 Господарського кодексу України передбачено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім, випадків, передбачених законом.
Матеріалами справи підтверджено, що постанову інспекції від 12.01.2010 про застосування адміністративно-господарських санкцій прийнято в межах строків, передбачених статтею 250 Господарського кодексу України.
За таких обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Южная транспортная компания" (ідентифікаційний номер 34772463, місцезнаходження вул. Янтарна, 322, м.Миколаїв, 54050) фінансові санкції в сумі1700 грн. (одна тисяча сімсот грн.) на користь Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанову складено в повному обсязі 27 липня 2010 року