Справа № 2 а 60/10
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2010 року. Амвросіївський районний суд Донецької області
у складі: головуючої - судді Косенко З.П.,
при секретарі - Четверик І.Г.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Кулика В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залу суду м. Амвросіївка адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушеного права, визнання дій відповідача по відмові в перерахунку протиправними, стягнення недоплаченої допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
в с т а н о в и в :
14 січня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася з позовом до відповідача управління праці і соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації про визнання дій по відмові в перерахунку протиправними та стягнення недоплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку., просить визнати неправомірною відмову відповідача в проведенні перерахунку призначеної їй допомоги при народженні дитини, стягнути з відповідача на її користь різницю між встановленою положеннями Законом України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та сплаченою сумою допомоги при народженні дитини в сумі 2.122 гр., визнати протиправною відмову відповідача в проведенні перерахунку призначеної їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, стягнути з відповідача на її користь різницю між встановленою положеннями Законом України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та сплаченою за період з 24.12.2007 року по 31.12.2008 року сумами допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 6.174 гр. 19 коп., зобов»язати відповідача в подальшому нараховувати та сплачувати щомісячно допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, до досягнення її сином трирічного віку, тобто з дня повторного звернення за допомогою до 07 листопада 2010 року, стягнути з відповідача на її користь судові витрати у справі, зобов»язати відповідача до негайного виконання постанови суду за цим позовом.
На обґрунтування своїх вимог позивачка вказує, що вона має статус застрахованої особи у системі загальнообов»язкового державного соціального страхування, і має право на матеріальне забезпечення. ІНФОРМАЦІЯ_1 вона народила сина ОСОБА_3. В період з 24 грудня 2007 року по 31 грудня 2008 року знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
З 01.01.2007 року обов»язки щодо нарахування та виплати допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку були покладені на управління праці та соціального захисту населення .В листопаді 2007 року позивачці була призначена допомога при народженні дитини, почалися здійснюватися виплати: в листопаді вона отримала 3.400 гр., з грудня 2007 року по листопад 2008 року по 425 гр. щомісячна. Загальна сума виплаченої допомоги становить 8.500 гр. З 24 грудня 2007 року позивачці призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. За грудень 2007 року 37 гр. 19 коп., з січня 2008 року по грудень 2008 року по 144 гр. 10 коп., загальна сума виплат за цей період становить 1.766 гр. 39 коп.
Позивачка вважає, що суми, які їй виплачені, не відповідають вимогам Закону, при народженні дитини вона повинна отримати 10.622 гр., а не 8.500 гр., тобто їй недоплачено 2.122 гр. Сума недоплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку становить 6.174 гр. 19 коп. ( 7.940 гр., 58 коп., що повинні виплатити, за мінусом виплачених 1.766 гр. 39 коп,).
Позивачка зверталася до відповідача з проханням зробити перерахунок допомоги, але їй відмовлено. Вважає, що порушені її права, передбачені Законом.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, викладені в позовній заяві, та доповнила вимогою поновити строк для звернення до суду, визнавши причину його пропуску поважною оскільки мала дитина потребує повсякденної уваги, оскільки часто хворіє. Залишити дитину, щоб займатися розміром допомоги, позивачка не мала можливості. До того ж важко розібратися в законах, що публікуються в пресі. Також збільшила суму позову, просить стягнути також недоплачені суми по догляду за дитиною за листопад грудень 2009 року в сумі 1.228 гр., та за січень березень 2010 року 2.217 гр., тобто загальна сума недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку складає 9.619 гр. 19 коп..
Представник відповідача Кулик В.М., юрисконсульт відділу з питань праці та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації, що діє за довіреністю, в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, вказуючи, що відповідно до Конституції України бюджетна система України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами. Виключно законом «Про Держаний бюджет України» визначаються будь які видатки держави на загально - суспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. Бюджетним кодексом України передбачено, що виключно Законом України «Про Державний бюджет України» затверджуються повноваження на реалізацію у відповідном уроці державних програм і заходів та здійсненн платежів з конкретною метою.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 р. № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії) визнано таким, що не відповідає Конституції України положення пункту 14 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» в частині виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбаченою ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» .
Так, показники Закону України «Про Державний Бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» сформовано на підставі чинної нормативно-правової бази та повністю розподілено між головними розпорядниками бюджетних коштів. Витрати, пов»язані з задоволенням судами позовних заяв отримувачів пільг, компенсацій та гарантій, які виникли внаслідок рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 р, не враховані в Законі України «Про Державний бюджет України на 2008 рік». Тому взяття забов»язань щодо проведення соціальних виплат, надання пільг та компенсацій згідно з цим рішенням можливо лише у разі внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», які мають передбачити збільшення видаткової частини з одночасним визначенням джерел надходжень до бюджету, за рахунок яких здійснювати ці видатки. Одночасно слід зазначити, що в умовах підвищення в 2008 році державних соціальних гарантій і допомоги забезпечити виконання зазначеного Рішення без урахування реальних можливостей доходної частини Державного бюджету України на 2008 рік немає можливості, оскільки це призведе до бюджетних зобов»язань, які не забезпечені фінансовими ресурсами держави.
Позивачка 24.12.2007 року звернулася до управління праці та соціального захисту населення із заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Їй призначена допомога в розмірах, встановлених Порядком призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751. І на цей час вказані виплати здійснюються в розмірах, затверджених вищезазначеною постановою, оскільки іншого механізму виплати пільг, компенсацій та гарантій громадянам чинним законодавством України не визначено.
В ст.2 Закону України «Про встановлення розміру заробітної плати», які приймалися Верховною Радою України на відповідні роки, зазначено, що до прийняття Верховною Радою України змін до законів, у нормах яких для розрахунків застосовується мінімальна заробітна плата, Кабінету Міністрів України застосовувати ці норми, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України.
Законами України «Про державний бюджет України » на відповідні роки визначається джерело відшкодування витрат, пов»язаних з наданням пільг, передбачених чинним законодавством України.
Відповідно до покладених на управління завдань вона забезпечує реалізацію державної соціальної політики, яку утворюють органи законодавчої влади та вищі органи виконавчої влади. Пункт 4.12 Положення про управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації встановлює,що управління забезпечує цільове використання бюджетних асигнувань, передбачених на соціальний захист населення на соціальне обслуговування.
Представник відповідача також зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Позивачка пропустила цей строк, визнати поважною причину пропуску неможливо, оскільки згідно зі ст.. 57 Конституції України всі законодавчі акти, які стосуються прав та обов»язків громадян, обов»язково підлягають оприлюдненню. Він заперечує проти поновлення строку, незнання законів не може бути поважною причиною пропуску строку. Наполягає на застосуванні строку позовної давності і просить відмовити в позові через пропуск строку звернення до суду.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню. До такого висновку суд дійшов з наступних підстав.
Суд встановив такі фактичні обставини:
- Згідно свідоцтва про народження позивачка ОСОБА_1 має малолітнього сина ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1;
- Відповідно до довідки про отримання допомоги від 12.05.2010 року позивачка отримує допомогу по догляду за дитиною з 24.12.2007 року;
- Згідно з цією ж довідкою управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації проводить позивачці виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме: у грудні 2007 року - 37,18 гр., з січня 2008 року по 144 гр. 10 коп. щомісячно.
Позивачка також отримала допомогу при народженні дитини в сумі 8.500 гр. Ця обставина не оспорюється сторонами.
. Встановлені судом фактичні обставини справи свідчать про наявність між сторонами правовідносин, які регулюються Законом України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» № 2811- Х11 від 21 листопада 1992 року. Цей закон встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім»ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім»ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Частиною 1 ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» встановлено, що громадяни України, в сім»ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Статтею 3 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Таким чином, позивачка ОСОБА_1, як мати малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно п. 8 Порядку призначення і виплати допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку особам, застрахованим в системі загальнообов»язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2007 року № 13 передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується застрахованій особі з дня настання відпустки по догляду за дитиною і по день її закінчення, але не пізніше, ніж по день досягнення дитиною трирічного віку включно.
Статтею 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
Закон України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» є спеціальним Законом, що регулює правовідносини, пов»язані з призначенням та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей. Умови призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку передбачені ст.. 14, при цьому зазначений Закон не передбачає обмежень чи особливих умов або розподілу осіб, що мають право на отримання такої допомоги на застрахованих чи незастрахованих осіб.
Згідно ст.. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року передбачено, що право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має застрахована особа (один із батьків дитини, усиновитель, баба, дід, інший родич або опікун), яка фактично здійснює догляд за дитиною. Статтею 43 Закону передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається застрахованій особі у розмірі, що встановлюється правлінням Фонду, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням» є загальним, тому до спірних правовідносин слід застосувати норми спеціального закону, яким є Закон України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми».
Статтею 1 цього закону встановлено, що порядок призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми та перелік документів, необхідних для призначення такої допомоги, встановлюється Кабінетом Міністрів України. При цьому вказаною статтею функції щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку КМУ не делеговані.
Відповідно до ст. 8 Конституції України в Україні визначається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу . Закони та інші нормативні акти приймаються на основі Конституції України і повинні їй відповідати . Пунктом 1 ч. 1 ст. 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод.
За ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 року визначено, якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, який підлягав застосуванню не відповідає чи суперечить Законові, суд зобов»язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини.
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про Державний Бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 р. № 489-У та пунктів 23, 24, 25 розділу П Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 107-У1 від 28 грудня 2007 р. виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюються у 2007 та 2008 роках за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім»ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менше 90 гр. для незастрахованих осіб та не менше 23% прожиткового мінімуму , встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб, у порядку , встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» було зупинено на 2007 рік дію ст.. 43 Закону України «Про загальнообов»язкове державне соціальне страхування у зв»язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням», ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми».
Рішенням Конституційного Суду України № 6 рп/2007 від 09.07.2007 року у справі № 1 29 про соціальні гарантії громадян були визнані такими, що не відповідають Конституції України ст..ст. 56,71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 року № 489, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 09.07.2007 року . Рішення Конституційного Суду України є обов»язковими до виконання на території України, остаточними, не можуть бути оскаржені та мають преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв»язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених вище, що визнані неконституційними.
Таким чином, з 09.07.2007 року була відновлена дія статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.
В зв»язку з цим позовні вимоги позивачки щодо перерахунку одноразової допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку обґрунтовані частково, оскільки позивачка народила дитину 07.11.2007 року, після чого їй на підставі діючого на той час законодавства було виплачено допомогу при народженні дитини в сумі 8.500 гр., а з 24.12.2007 року розпочалися виплати по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а тому вимоги позивачки в частині перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 24.12..2007 року по 31 грудня 2007 року підлягають задоволенню, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.
З урахуванням вищезазначеного сума невиплаченої відповідачем позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку складає 84 гр. 11 коп., із розрахунку: за грудень 2007 року - 470 : 31 х 8 за мінусом отриманих 37 гр. 18 коп..
Не підлягають задоволенню вимоги позивача в частині перерахунку допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік, оскільки зазначені виплати їй нараховувалися та сплачуються відповідно до п. 23 розділу 2 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року. Посилання позивача на рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року є необґрунтованим, оскільки вище зазначені положення Закону не скасовувалися та не визнавалися неконституційними, а тому це рішення не може бути застосоване до правовідносин за цим спором.
Законами України «Про Державний бюджет на 2009 рік» від 28.12.2009 року (із змінами та доповненнями) та «Про Державний бюджет на 2010 рік» від 27.04.2010 року змін до Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми», зокрема щодо виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не вносилося, рішень про зупинення дії цього Закону на 2009 та 2010 роки не приймалося. Таким чином, відповідачем вірно застосовується положення ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» в редакції, що діяла на грудень 2008 року.
За Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів та здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету , затвердженим постановою КМУ від 04.03.2002 року № 256, виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам . Перерахування коштів допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку безпосередньо на рахунки населення здійснюють територіальні управління праці та соціального захисту населення з реєстраційних рахунків за кодом тимчасової функціональної класифікації видатків 090303 «Допомога на догляд за дитиною до трьох років»..
З огляду на вказане, суд вважає, що належним відповідачем у спорах щодо розміру виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є територіальні управління праці та соціального захисту населення, в даному випадку управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації.
Згідно з ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду . за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлено річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Позивачка, заявляючи клопотання про поновлення строку звернення до суду за захистом порушеного права , просила зважити на її малолітню дитину, що часто хворіє, і це характерно для такого віку, неможливість залишити дитину одну, щоб займатися захистом своїх прав, юридичну необізнаність позивачки. За таких обставин суд вважає за можливе визнати причину пропуску строку для звернення до адміністративного суду поважною, і поновити його.
Стосовно позовних вимог позивачки про зобов»язання відповідача в подальшому нараховувати та сплачувати щомісячно допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, до досягнення її сином трирічного віку, тобто до 07 листопада 2010 року суд вважає, що в цій частині позову необхідно відмовити , оскільки в межах адміністративного судочинства України захисту підлягає порушене право позивача , внаслідок чого зобов»язання відповідача в подальшому здійснювати виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі прожиткового мінімуму є безпідставним, оскільки встановлює обов»язки на майбутнє без наявності спірних правовідносин, які можуть бути в подальшому припинені або змінені в бік зменшення шляхом внесення змін до закону.
Суд не вбачає підстав для негайного виконання рішення у справі, що розглядається.
Судовий збір, сплачений позивачкою при пред»явленні позову, підлягають частковому поверненню, в розмірі задоволених вимог, в сумі 51 гр. Ця сума підлягає стягненню з державного бюджету, оскільки управління праці та соціального захисту населення є бюджетною організацією .
Вирішуючи питання про спосіб захисту порушеного права позивачки ОСОБА_1 суд вважає, що найбільш ефективним та адекватним способом захисту її прав буде визнання дій відповідача в частині відмови виплати недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 24.12.2007 року по 31.12.2007 року та зобов»язання відповідача здійснити виплату в розмірі 84 гр. 11 коп.. за рахунок коштів державного бюджету України за кодом тимчасової функціональної класифікації видатків 090303 «Допомога по догляду за дитиною до 3-х років» з реєстраційного рахунку 35415023001479 в ГУ ДКУ в Донецькій області МФО 834016 код ЄДРПОУ 25953965.
Решту позовних вимог позивачки залишити без задоволення, як необґрунтованих.
На підставі Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року зі змінами і доповненнями, керуючись ст.ст. 9,11,12,86, 99, 100, 159, 160, 162, 163 та 186 КАС України, ст. 2 розділу 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 18.02.2010 року № 1914 У1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов»язаних із соціальними виплатами» , суд
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації про поновлення строку для звернення до суду за захистом порушеного права, визнання дій по відмові в перерахунку протиправними, стягнення недоплаченої допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити ч а с т к о в о.
ОСОБА_1 п о н о в и т и строк для звернення до адміністративного суду за захистом порушеного права.
Визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації щодо неправильної виплати ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в період з 24.12.2007 року по 31.12.2007 року.
З о б о в » я з а т и управління праці та соціального захисту населення Амвросіївської районної державної адміністрації Донецької області з д і й с н и т и виплати ОСОБА_1 недоплачених сум допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до вимог ст.. 15 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» за період з 24 грудня 2007 року по 31 грудня 2007 року в сумі 84 (вісімдесят чотири) гр.. 11 коп..
В решті позовних вимог ОСОБА_1 в і д м о в и т и .
Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 51 (п»ятидесяти однієї) гр.
Постанова набуває чинності після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає чинності після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Амвросіївський районний суд.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом десяти днів після її проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: