Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 серпня 2010 року 15 год. 25 хв. № 2а-9376/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О. при секретарі судового засідання Ємельяновій А.С. вирішив адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг-ІТ»
простягнення штрафу в розмірі 2040,00 грн.
представники: від позивача:Надєльнюк С.В., від відповідача:не зявилися; На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 18.08.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст складено і підписано 20.08.2010р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги заявлено про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг-ІТ»(ідентифікаційний код 33149830) заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 2040,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.06.2010р. відкрито провадження в справі та призначено судовий розгляд справи.
Позивач позов підтримує та просить суд задовольнити позов у повному обсязі. Позовні вимоги, мотивовані тим, що Відповідач не виконав постанову №1247/11/01/01-ЛК від 20.07.2010р. про накладення штрафу за порушення законодавства про фінансові послуги.
Відповідач, належним чином повідомленим про дату, час і місце проведення судового засідання, заперечень проти позову не надав, в судове засідання не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив.
Розглянувши подані стороною документи і матеріали, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України за результатами розгляду звітних даних, наданих Відповідачем, складено акт про порушення законодавства про фінансові послуги від 10.07.2009 р. №1247/11/01-ЛК, у якому зафіксовані порушення вимог чинного законодавства у сфері надання фінансових послуг, а саме: звітність товариства за II квартал 2008 року подана до Держфінпослуг 17.11.2008 року за вх. №4984з/ФК, за III квартал 2008 року - 17.11.2008 року за вх. №4995з/ФК, за IV квартал 2008 року - 04.03.2009 року за вх. №1026з/ФК, за І квартал 2009 року - 06.05.2009 року за вх. №0007з/ФК, що є порушенням статті 14 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», а також пункту 2.5 розділу 2 Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами-суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 27.01.2004 р. №27, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.04.2004 року за №431/9030, в частині порушення вимоги подання квартальної звітності не пізніше 20-го числа місяця, що настає за звітним кварталом.
За результатами розгляду справи до товариства застосовано захід впливу у вигляді штрафу в розмірі 120 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 2040,00 грн., накладеного постановою №1247/11/01/01-ЛК про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг від 20.07.2009 р. (далі постанова).
22.07.2009 р. Відповідачу було надіслано листа (вих. № 9214/08-8) щодо виконання вимог постанови.
На момент звернення до суду штраф не сплачено; постанова не оскаржувалася ні в адміністративному, ні в судовому порядку.
Суд задовольняє позовні вимоги з таких підстав.
Пунктом 1 Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 03.02.2010 року № 157, визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Відповідно до ст. 39 Закону України від 12.07.2001 р. № 2664-III «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»(далі Закон № 2664-III) у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Уповноважений орган може застосовувати такий захід впливу як накладення штрафу в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 Закону № 2664-III: за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
В даному випадку позивачем як Уповноваженим органом виявлено порушення вимог Закону № 2664-III, Порядку надання звітності фінансовими компаніями, довірчими товариствами, а також юридичними особами-суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затвердженого розпорядженням Держфінпослуг від 27.01.2004 р. №27, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.04.2004 року за №431/9030.
Відповідно до ст. 14 Закону № 2664-III фінансова установа зобов'язана вести облік своїх операцій та надавати звітність відповідно до вимог законів та нормативно-правових актів державних органів з питань регулювання діяльності фінансових установ та ринків фінансових послуг.
Згідно ч. 3 ст. 41 Закону штрафи, накладені Уповноваженим органом, стягуються у судовому порядку.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 2040,00 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 69-71, 94, 97, 160-165, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг-ІТ»(ідентифікаційний код 33149830) до Державного бюджету України штраф у розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок гривень 00 коп.).
Постанова набирає законної сили згідно ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.О. Маруліна