Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" травня 2010 р. Справа № 2-а-12350/08/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Василенко Г.Ю.,
при секретарі: Шарко Н.А.,
за участю представника позивача - Павленко І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора Горностаївського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Прокурор Горностаївського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області звернувся до суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав повністю, суду пояснив, що державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 27.03.2008 р. складено акт №053244 про порушення ОСОБА_3, який працює водієм у ОСОБА_2 вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме надання послуг з перевезення вантажів без наявності ліцензії та ліцензійної карти. У звязку з чим, начальником Головавтотрансінспекції 07.05.2008 року винесено постанову №023757 про застосування фінансових санкцій, відповідно до змісту якої до відповідача, за порушення вимог ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, №2344-III (далі по тексту Закон №2344-III) застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 грн. Добровільно сума застосованих фінансових санкцій відповідачем не сплачена, у звязку з чим просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, заперечень на позов не надав, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Суд вважає за можливе розглядати справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
Судом встановлено, що 27.03.2008 р. державними інспекторами Головавтотрансінспекції складено акт за наслідками проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення перевезень вантажів автомобільним транспортом МАЗ 5551 державний номер НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_3, у якому зафіксовано факт перевезення на вищевказаному автомобілі вантажу без ліцензії та ліцензійної картки.
На підставі зазначеного акту, начальник Головавтотрансінспекції в Херсонській області 07.05.2008 року винесено постанову №023757 про застосування до ОСОБА_2 фінансових санкцій у сумі 1700 грн. за порушення вимог ст.39 Закону №2344-III.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій відповідачем добровільно не сплачена. Постанова №023757 від 07.05.2008 р. про застосування фінансових санкцій не оскаржувалася.
Суд вважає, що фінансова санкція застосована позивачем до відповідача правомірно виходячи з наступного.
Статтею 6 Закону №2344-III встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" № 1567 від 08.11.2006 р. (далі по тексту Постанова №1567) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, АР Крим, в містах Києві та Севастополі. Положеннями п.п.21, 27 постанови №1567 державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка є обовязковою до виконання. Згідно з вимогами п.28 постанови №1567 фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.
Чинним законодавством передбачений порядок здійснення господарської діяльності при наданні послуг з перевезення вантажів. Для здійснення цього виду перевезення ст.48 Закону 2344-III передбачений обовязок оформлення таких документів:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно - транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Здійснення діяльності по наданню послуг з перевезення вантажу є такою, що відповідає організаційним вимогам транспортного законодавства, у разі оформлення кожного із необхідних документів, визначених вказаним переліком.
Положеннями ст.60 Закону 2344-III передбачено застосування до автомобільних перевізників стягнення - штраф у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст. 48 цього Закону.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позов Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов прокурора Горностаївського району Херсонської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_1) до державного бюджету (р/р 31114106700156 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Горностаївського району, код доходу 21081100, код ОКПО 24103762) фінансову санкцію у розмірі 1700 (тисяча сімсот) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. <Текст >