Постанова № 11131349, 31.08.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.08.2010
Номер справи
2а-1191/10/0570
Номер документу
11131349
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 серпня 2010 р. справа № 2а-1191/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріГорюновій Л.С.

за участю

представника позивача Еллі В.В. за довір.

представника відповідача Косик О.В. за довір.

Душенко А.А. за довір.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал», місто Краматорськ, про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 2829209,43 грн. за порушення державної дисципліни цін, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал», місто Краматорськ, про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 2829209,43 грн. за порушення державної дисципліни цін.

В обґрунтування позову посилається на те, що інспекцією проведена планова перевірка відповідача з питання дотримання державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. За результатами перевірки заступником начальника інспекції було прийнято рішення від 26 листопада 2009 року №328 про застосування економічних санкцій до Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал», яке було направлено відповідачеві для виконання в 10-денний термін шляхом самостійного перерахування суми економічних санкцій. Інформації щодо виконання зазначеного рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на цей час відповідачем не надано. У разі невиконання субєктом господарювання рішення органів державного контролю за цінами, сума застосованих економічних санкцій стягується у судовому порядку.

Просить суд стягнути з Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал» в доход бюджету суми застосованих економічних санкцій у розмірі 2829209,43 грн.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 11 березня 2010 року по справі зупинено провадження до набрання законної сили судовим рішенням по справі 2а-702/10/0570 за адміністративним позовом Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання недійсним рішення №328 від 26 листопада 2009 року.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні просив у задоволенні позову відмовити, оскільки набрала законної сили постанова Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2010 року, залишена без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду, якою по справі №2а-702/10/0570 за позовом Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області визнано недійсним рішення від 26 листопада 2009 року №328, на підставі якого по зазначеній справі стягується сума економічним санкцій у розмірі 2829209,43 грн.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Комунально-виробниче підприємство «Краматорський водоканал» є юридичною особою, код ЄДРПОУ 05524251.

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.

Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 №1819, державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, основними завданнями якої є, зокрема, організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).

Відповідно до підпункту 5.12 пункту 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 №1819, Держцінінспекція має право, зокрема, звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення;

Судом встановлено, що з 02 по 19 листопада 2009 року позивачем проведена перевірка Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал» з питання дотримання державної дисципліни цін при встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, якою встановлено застосування цін (тарифів) на послуги технічного водопостачання з рентабельністю на рівні 57,5% в 2008 році, 22,2% в 2009 році, що перевищує встановлений граничний на рівні 12,0% при затвердженні тарифу на технічне водопостачання , що призвело до отримання необґрунтованої суми виручки 629742,48 грн. за період 3 01 листопада 2008 року по 31 жовтня 2009 року; застосування цін (тарифів) на вид послуг, який не передбачений нормативно-правовими актами, а саме: стягнення плати за надання послуг з технічного приймання (опломбування) лічильників за період з 02 листопада 2008 року по 31 жовтня 2009 року в сумі 353943,53 грн.; включення в структуру регульованих цін (тарифів) нормативів водоспоживання для населення, що не має приладів обліку, в розмірі, що перевищує затверджений тобто включення витрат понад установлені розміри за січень 2009 року, що призвело до отримання необґрунтованої суми виручки 28119,94 грн. За результатами якої складений відповідний акт про результати проведеної перевірки від 19 листопада 2009 року №659.

26 листопада 2009 року заступником начальника Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області винесено рішення №328 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, на підставі акту перевірки, за виявлені порушення застосовані економічні санкції у розмірі 2829209,43 грн., у тому числі безпідставно отримана сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін у розмірі 943069,81 грн., штраф у двократному розмірі необґрунтовано отриманої суми виручки 1886139,62 грн.

Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації.

Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

Так, Комунально-виробничим підприємством «Краматорський водоканал» до Донецького окружного адміністративного суду було подано адміністративний позов до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання недійсним вищевказаного рішення від 26 листопада 2009 року №328.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 30 березня 2010 року, ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2010 року залишено без змін, позовні вимоги Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання недійсним рішення від 26 листопада 2009 року №328 задоволені.

Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, враховуючи, що рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 26 листопада 2009 року №328, на підставі якого ґрунтуються позовні вимоги позивача, в судовому порядку визнано нечинним, що є преюдиційною обставиною і не потребує доказування, суд вважає, що в даному випадку не має підстав для задоволення позовних вимог позивача про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 2829209,43 грн. за порушення державної дисципліни.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволені позову Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунально-виробничого підприємства «Краматорський водоканал», місто Краматорськ, про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 2829209,43 грн. за порушення державної дисципліни цін відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 31 серпня 2010 року в присутності представників сторін.

Постанова у повному обсязі складена 03 вересня 2010 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шинкарьова І.В.