03.09.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2010 р. Справа № 2а-14718/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіПавловського Д.П.
при секретаріШевченко Ю.В.
за участі представника позивачаГирби М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до товариства з обмеженою відповідальністю «Ігрові системи «Капітал»про стягнення штрафних санкцій, -
в с т а н о в и в:
10 листопада 2009р. до суду надійшов даний адміністративний позов, в якому позивач просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій з товариства з обмеженою відповідальністю «Ігрові системи «Капітал»на користь держави у сумі 60 180 грн. на р/р 31113104700010- штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, код платежу 21080900. Одержувач - управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ (головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській ласті, МФО 805012.
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 10 листопада 2009р.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити позов у повному обсязі, за викладених у ньому підстав.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Однак, на адресу суду повернувся конверт із листом, у якому зазначено, що ТОВ «Ігрові системи «Капітал»за адресою: вул.Курсантська, 7 у м.Дніпропетровську не знаходяться. Частиною 1 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою. Крім того, згідно цього ж Закону на юридичну та фізичну особу підприємця покладено обовязок вносити зміни до Єдиного державного реєстру підприємців установ та організацій України у разі зміни місця проживання, місцезнаходження фізичної особи підприємця або юридичної особи відповідно. Суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи та вислухавши доводи представника позивача, суд встановив, що Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська здійснено перевірки дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - залу гральних автоматів, що розташований за адресою м.Дніпропетровськ, вул. Запорізьке шосе, 14, який належать ТОВ „Ігрові системи Капітал".
За результатами перевірок складені акти №01 1 1/04/64/23/33115948 від 12.09.2008 та №0122/04/64/23/33115948 від 22.09.2008, на підставі яких винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0042222330 від 17.09.2008 та № 0042292330 від 08.10.2008 відповідно.
Відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0042222330 від 17.09.2008 відповідачу було нараховано:
- штрафну (фінансову) санкцію у сумі 29920,00 грн. за порушення п.1, ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95ВР від 06.07.1995 (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон №265/95-ВР), а саме, за проведення розрахункових операцій через не зареєстровані, не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або, у випадках, передбачених Законом №265/95-ВР, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідальність за дане порушення передбачена п.2 ст.17 Закону №265/95-ВР у вигляді двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний не зареєстрований, не опломбований у встановленому порядку та не переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій. Згідно акту перевірки №0111/04/64/23/33115948 від 12.09.2008 у залі зафіксовано 88 гральних автоматів, які не зареєстровані , не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи. Таким чином, 340,00 грн. х 88(гральних автоматів) = 29920,00 грн.
Крім того, актом перевірки №0111/04/64/23/33115948 від 12.09.2008р. встановлене порушення п.29 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»№ 1775-1II від 01.06.2000 (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон №1775), а саме, здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах без отримання відповідної ліцензії Міністерства фінансів України.
Відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0042292330 від 08.10.2008 відповідачу було нараховано штрафну (фінансову) санкцію у сумі 30 260 грн. За порушення п.1 ст.3 Закону №265/95-ВР, а саме за проведення розрахункових операцій через незареєстровані, не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або, у випадках, передбачених Законом №265/95-ВР, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідальність за дане порушення передбачене п.2 ст.17 Закону №265/ 95-ВР у вигляді двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний не зареєстрований, не опломбований у встановленому порядку та не переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій. Згідно Акту перевірки №0122/04/64/23/33115948 від 22.09.2008 у залі зафіксовано 89 гральних автоматів, які не зареєстровані , не опломбовані у встановленому порядку та не переведені у фіскальний режим роботи. Таким чином, 340,00 грн. х 89(гральних автоматів) = 30 260 грн. Крім того, актом перевірки №0122/04/64/23/33115948 від 22.09.2008 встановлене порушення п.29 ст.9 Закону №1775, а саме, здійснення діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах без отримання відповідної ліцензії Міністерства фінансів України.
Зазначені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій були оскаржені ТОВ «Ігрові системи «Капітал»до Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській області та до Державної податкової адміністрації України.
За результатами розгляду скарг директора ТОВ «Ігрові системи «Капітал»№ 40 від 17.10.2008 та № 36 від 10.10.2008 Державною податковою адміністрацією у Дніпропетровській області було прийнято рішення про результати розгляду повторних скарг №31441/10/25-008 від 21.11.2008, яким рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій 042222330 від 17.09.2008 та № 0042292330 від 08.10.2008 залишено без змін, а скарги - без задоволення.
Розглянувши скарги директора ТОВ «Ігрові системи «Капітал»№61 від 25.11.2008 та №61 від 25.12.2008 Державна податкова адміністрація України винесла рішення про результати розгляду скарг №85-778/7/25-0415 від 10.12.2008, яким рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0042222330 від 17.09.2008 та № 0042292330 від 08.10.2008 залишено без змін, а скарги без задоволення.
Станом па 03.06.2009 до Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська не надходило повідомлення про отримання платником рішення ДПА України про результати розгляду скарг та чи подано ним позов до суду, у зв'язку з цим було складено Акт № 3673/233 від 03.06.2009 про неповернення поштового повідомлення. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0012222330 від 17.09.2008 та № 0042292330 від 08.10.2008 вивішено на дошку оголошень.
Оскільки у визначені законодавством строки ТОВ «Ігрові системи «Капітал»не було сплачено узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій, за відповідачем утворився борг на загальну суму 60 180грн.
Вищезазначені факти підтверджуються, також, письмовими доказами: копіями рішення Державної податкової адміністрації у Дніпропетровській обл. про результати повторних скарг №31441/10/25-008 від 21.11.2008 з доказами направлення, рішення Державної податкової адміністрації України про результати розгляду скарг №85778/7/25-0415 від 10.12.2008р., акту № 3673/233 від 03.06.2009 про неповернення поштового повідомлення, акту перевірки №0111/04/64/23/33 1 15948 від 12.09.2008, фіскальних чеків та звіту готівкової кількості, опису наявної готівки на місці проведення розрахунків, опису наявних торгових патентів, плану - схеми залу гральних автоматів, протоколу огляду від 12.09.2008, висновку, корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0042222330 віл 17.09.2008, листа Лівобережної МДПІ м. Дніпропетровська № 27503/10/233 від 17.09.2008 про відправлення рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій з доказами направлення, акту перевірки №0122/04/64/23/33115948 від 22.09.2008, звіту готівкової кількості, опису наявних торгових патентів, опису наявної готівки на місці проведення розрахунків, висновку, корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0042292330 від 08.10.2008р., листа №31244/10/233 від 20.10.2008р. про відправлення рішень з доказами направлення, листа Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська № 30183/10/233 від 08.10.2008 про відправлення рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій з доказами направлення, довідка про суми боргу платника податків.
Згідно до п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.2 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій;
Згідно до п.29 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», відповідно до цього Закону ліцензуванню підлягає організація та утримання тоталізаторів, гральних закладів, випуск та проведення лотерей, організація діяльності з проведення азартних ігор.
У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За таких підстав, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ігрові системи «Капітал» на користь держави штрафні (фінансові) санкції у сумі 60180 (шістдесят тисяч сто вісімдесят) грн. на р/р 31113104700010 - штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, код платежу 21080900. Одержувач - управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача - ГУДКУ (головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській ласті, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя <(підпис) >
<Список >
<Список >
<Список >Д.П. Павловський
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >