3-1251/2010
П О С Т А Н О В А
І М Е НЕ М У К Р А Ї Н И
11 серпня 2010 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Канурна О.Д., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Добропільської обєднаної державної податкової інспекції про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючей головним фахівцем з обліку та звітності Відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Октябрьська», яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1, в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1 ст. 163-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н ОВ И В :
17 червня 2010 року працівниками обєднаної державної податкової інспекції (далі за текстом Добропільської ОДПІ) проводилась позапланова перевірка платника податків з питань правомірності визначення податкового зобовязання податку на додану вартість Відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Октябрьська» (далі за текстом ВАТ«ЦЗФ» Октябрська»), за адресою: вул.Красноармійська 1а, м.Білицьке Добропільського району Донецької області. При проведенні зазначеної перевірки, складено адміністративний протокол серії КР №163797 від 17 червня 2010 року про порушення головним фахівцем з обліку та звітності ВАТ«ЦЗФ» Октябрська» ОСОБА_1, ч.1 ст.163-3 КпАП України. З адміністративного протоколу вбачається невиконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а саме не надання до перевірки документів при проведенні позапланової виїзної перевірки згідно з направленням Добропільської ОДПІ від 17.06.2010 року №159 за період з 01.01.2009 року по 30.09.2009 року. За даним фактом складено акт про не допуск посадових осіб органа державної податкової служби для проведення перевірки і не надання документів на перевірку від 17.06.2010 року №33/232/00176549. Таким чином, порушено п.8 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року, №509-XII.
В судовому засіданні ОСОБА_1, з фактами викладеними у протоколі не погодилася, та пояснила, що висновок Добропільської ОДПІ щодо порушення нею Закону України «Про державну продаткову службу в Україні» (далі за текстом Закону) є юридично не обґрунтованим та не відповідає дійсним обставинам. Як вбачається з наказу Добропільської ОДПІ за №127 від 17.06.10 про проведення позапланової виїзної документальної перевірки підставою здійснення цієї перевірки, за думкою податкового органу є п.4 ч.6 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», згідно якого позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності з таких підстав: - платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки, в якій вимагає повного або часткового скасування результатів відповідної перевірки. З цього приводу зазначено, що ВАТ «ЦЗФ «Октябрська» не подавало скаргу про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби. Наразі триває процедура апеляційного узгодження процедура адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень, які були прийняті Добропільською ОДПІ на підставі Акту перевірки, складеного за наслідками проведення податковим органом планової виїзної перевірки. Просить закрити провадження відносно неї у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-3 КпАП України.
Працівник Добропільської ОДПІ ОСОБА_2 суду пояснив, що він у складі групи працівників Добропільської ОДПІ, яким доручено провести позапланову виїзну перевірку, виїхали до ВАТ «ЦЗФ «Октябрська» з направленням про правомірність визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість за період з 01.01.2009 року по 30.09.2009 року та на підставі наказу №127 від 17 червня 2010 року про проведення позапланової виїзної документальної перевірки, але не були допущенні до неї працівником підприємства.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, працівника Добропільської ОДПІ ОСОБА_2, розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали вважаю, що в діях останньої є склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено частиною 1 статті 163-3 КпАП України.
Вина ОСОБА_1, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення КР №163797 від 17 червня 2010 року, складеного правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку. (а.с.1)
Згідно акту перевірки про не допуск посадових осіб органа державної податкової служби для проведення перевірки і не надання документів на перевірку від 17.06.2010 року №33/232/00176549 головний фахівець обліку та звітності ВАТ «ЦЗФ «Октябрська» ОСОБА_1, відмовила у допуску до перевірки та не надала документи до перевірки згідно направлення №159 від 17.06.2010 року про правомірність визначення податкового зобовязання з податку на додану вартість за період з 01.01.2009 року по 30.09.2009 року. Від отримання та підписання вищевказаного направлення ОСОБА_1, відмовилася. (а.с.2)
Згідно листа Державної податкової адміністрації у Донецькій області №9986/10/25-013 від 16.06.2010 року про призначення перевірки, Добропільській ОДПІ доручено провести позапланову виїзну перевірку платника податків з питань правомірності визначення податкового зобовязання податку на додану вартість на підставі повторної скарги директора ВАТ «ЦЗФ «Октябрська». (а.с.3)
Листом Державної податкової адміністрації у Донецькій області від 16.06.2010 року за №07341 про призначення перевірки, директор ВАТ «ЦЗФ «Октябрська» повідомлений про проведення Добропільською ОДПІ позапланової виїзної перевірки платника податків з питань правомірності визначення податкового зобовязання податку на додану вартість. (а.с.16)
Відповідно до наказу начальника Добропільської ОДПІ про проведення позапланової виїзної документальної перевірки за № 127 від 17.06.2010 року працівникам обєднаної державної податкової інспекції доручено провести виїзну позапланову перевірку ВАТ «ЦЗФ «Октябрська» з питання правомірності визначення податкового зобовязання податку на додану вартість за період з 01.01.2009 року по 30.09.2009 року. (а.с.17)
При призначенні ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення суддя враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника і вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді попередження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 221, 268, 283-284 КпАП України, суддя,
П О С Т А НО В И В :
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення за ч.1 ст. 163-3 КпАП України у вигляді попередження.
Постанову по справі може бути опротестовано прокурором, або подана скарга до Апеляційного суду через Добропiльський мiськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Добропільського
міськрайонного суду О.Д. Канурна