Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-4926/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 серпня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалю В.В.
за участі:представника позивача: Масловської Т.В., представника прокуратури: Мельника О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Хмельницького району в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Хмельницького району звернувся до суду в інтересах держави в особі державного органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 340 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у звязку з чим визначено суму фінансових санкцій в вищезазначеному розмірі.
Представник позивача та представник прокуратури в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю та просять стягнути з відповідача заборгованість у повному обємі.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи, причини неприбуття до суду не повідомив, заяв про розгляд справи за його відсутності чи клопотань про відкладення розгляду справи до суду не подавав.
Судом встановлено, що проведеною прокуратурою Хмельницького району перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті під час перевірки 24.07.2009 року ФОП ОСОБА_5, який здійснює внутрішні перевезення вантажів та проживає за адресою: с. Грузевиця, Хмельницького району, встановлено порушення вимог Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів.
По даному факту державним інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області 24.07.2009 року складено акт проведення перевірки №011383 від 24.07.2009р. який підписаний ОСОБА_5
25.08.2009 року заступником начальника територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесена постанова, якою відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 340 грн., які він мав сплатити на р/р 31118106700490 ВДК у Хмельницькому районі код ЄДРПОУ 23565880, банк - УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 21081100. Вищевказана постанова, яку було направлено відповідачу, не була предметом оскарження та скасування у встановленому Законом порядку.
Судом встановлено, що відповідно до завдання на перевірку №026342 від 14.07.2009 року та на підставі наказу №113 від 14.07.2009 року, виданими територіальним управління Головної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, було здійснено перевірку ФОП ОСОБА_5 вимог дотримання законодавства на автомобільному транспорті, під час якої працівниками інспекції виявлено порушення вимог законодавства, а саме: у ФОП ОСОБА_5 на час перевірки були відсутні графіки планування ТО1 та ТО2; відсутні графіки планування робочого часу водіїв; відсутній журнал звірок з ДАІ по скоєних ДТП допущених порушеннях ПДР; не подано журнал інструктажів з охорони праці, безпеки руху та пожежній безпеці - чим порушено ст.ст. 34, 40 Закону України "Про автомобільний транспорт", якими передбачено, що автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; утримувати транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечувати їх зберігання відповідно до вимог статті 21 цього Закону; забезпечувати контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут; забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту; забезпечувати безпеку дорожнього руху; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Згідно ст.60 Закону за порушення законодавства про автомобільний транспорт до субєкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема, за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Однак відповідач зазначену суму добровільно не сплатив в адміністративному та судовому порядку не оскаржив, а тому дана сума підлягає примусовому стягненню.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 39, 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 (Хмельницький р-н., с. Грузевиця) на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, в дохід державного бюджету України, заборгованість по штрафним санкціям в сумі 340 грн. (триста сорок грн.).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19 серпня 2010 року
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк