Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 серпня 2010 р. № 2-а- 9223/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Дергачівська міжрайонна державна податкова інспекція Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість по сплаті податкового боргу у сумі 1075,85 грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
ФОП ОСОБА_1 зареєстрований в Дергачівській МДПІ як приватний підприємець. 03 квітня 2008 року ФОП ОСОБА_1 подав заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2008 рік, але єдиний податок не сплачував у звязку з чим утворився податковий борг у розмірі 1075,85 грн.
Відповідач - ФОП ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав, причини неявки суду не повідомив.
Представник позивача - Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду заяву про розгляд справи без участі представника.
Судом розглянуто справу у письмовому провадженні у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки відсутні перешкоди для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, і прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутні потреби заслухати свідка чи експерта.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця та Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрований Дергачівською районною державною адміністрацією Харківської області 01 квітня 2008 року.
03 квітня 2008 року ФОП ОСОБА_1 звернувся з заявою до Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності на 2008 рік за видом діяльності роздрібна торгівля - магазин, відповідно до якої 23 квітня 2008 року відповідачу було видано свідоцтво про сплату єдиного податку серії Е № 747116.
Згідно рішення Дергачівської районної ради Харківської області від 20 листопада 2007 року «Про встановлення ставок єдиного податку» для фізичних осіб-субєктів підприємницької діяльності, зареєстрованих на території Дергачівського району з 01 січня 2008 року встановлена ставка єдиного податку у розмірі 200,00 грн. для виду діяльності роздрібна торгівля у магазинах, що знаходяться в окремих приміщеннях.
Дергачівська міжрайонна державна податкова інспекція Харківської області на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями направляло першу податкову вимогу № 1/1009 від 11 червня 2008 року про сплату боргу у розмірі 190,13 грн., яка була отримана відповідачем 30 серпня 2008 року, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення.
У звязку з несплатою сум єдиного податку Дергачівською МДПІ 23 вересня 2008 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0025421711/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 74,03 грн. та №0025431711/0 про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 0,99 грн., які отримані ФОП ОСОБА_123 вересня 2008 року.
Дергачівська міжрайонна державна податкова інспекція Харківської області на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобовязаннями направляло другу податкову вимогу № 2/1184 від 21 жовтня 2008 року про сплату боргу у розмірі 875,85 грн., яка була отримана відповідачем, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Начальником Дергачівської МДПІ прийнято рішення № 68 від 17 листопада 2008 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення податкового боргу ФОП ОСОБА_1, а також тих активів, права власності на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу платника податків.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 20 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251 - ХІІ зі змінами та доповненнями зазначає, що контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Згідно ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-XII до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також, перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також, стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обов'язкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та Іншими законами України.
Відповідно до ст. 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727 від 03 липня 1998 року встановлено, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відповідно до ст.2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно ч. 2 ст. 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-III (далі Закон № 2181) платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
У відповідності до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року № 509-XII зі змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Нормами пп.пп. 6.2.2-6.2.4, 6.3.2. п.п. 6.2, 6.3 ст. 6, пп.пп. 16.1.1, 16.4.1, 16.4.2 п.п. 16.1, 16.4 ст. 16 Закону № 2181 передбачено наступне.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.
Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.
Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.
Відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Таким чином, із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 128, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Дергачівської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) заборгованість по сплаті єдиного податку у сумі 1075.85 (одну тисячу сімдесят пять) гривень 85 копійок на користь державного бюджету, шляхом перерахування вказаної суми на р/р 34212379700203, код 24134314, банк - ГУДКУ в Харківській області, МФО 851011.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяБартош Н.С.