Постанова № 11100252, 02.08.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2010
Номер справи
1554/10/2070
Номер документу
11100252
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"02" серпня 2010 р. № 2а- 1554/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Шляхова О.М.,

за участі секретаря - Чмутової К.А.,

за участі позивача ОСОБА_1 (на підставі паспорту),

за участі представника відповідача - Межерицький А.А. (довіреність № 4955/10/10-016 від 18.12.2009 р.)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області третя особа - Гаражне товариство "Енергія" про визнання податкового повідомлення-рішення недійсним ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1, третя особа Гаражне товариство «Енергія», звернувся до адміністративного суду з позовом до Дергачівської МДПІ Харківської області, в якому просить суд визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення рішення Державної податкової інспекції в Зміївському районі Харківської області № 0000071801/0 від 10.12.2009 року про зобовязання гаражного товариства «Енергія» виплатити комунальний податок на рахунок Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області в розмірі 2040 грн.. В обґрунтування позову зазначивши наступне: 26.10.2009 року по 30.10.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області було проведено позапланову документальну перевірку діяльності Гаражного товариства «Енергія», за результатами якої було винесено рішення за № 0000071801/0 від 10.12.2009 року, в якому гаражне товариство зобовязали виплатити комунальний податок на рахунок Комсомольської селищної ради Зміївського району Харківської області за три роки, оскільки щоквартальний розмір цього податку ніби то було визначено в розмірі 170 грн. Позивач з винесеним повідомленням рішенням не згоден, оскільки відповідно до ст. 18 Декрету Кабінету Міністрів України „Про місцеві податки і збори» органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків зборів, відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Згідно п. 24 ч.1 ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до компетенції селищних рад віднесено встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законом. Звітність з податкового розрахунку комунального податку Гаражним товариством «Енергія» до ДПІ у Зміївському районі Харківської області за весь період своєї діяльності не подавалась. За весь час діяльності Гаражного товариства «Енергія» у період з 21.09.2005 року по 01.04.2008 рік, керівництво товариства жодного разу не отримувало рішення Комсомольської селищної ради Зміївського району про запровадження комунального податку або повідомлень з покладенням на нього обов»язків по сплаті комунального податку, при тому, що товариство перебувало на обліку в ДПІ у Зміївському районі Харківської області, своєчасно виконувало зобов»язання щодо сплати інших видів податків. Рішення Комсомольської селищної ради Зміївського району про запровадження комунального податку не публікувалось в засобах масової інформації, тому позивач вважає, що воно не було доведено до відома населення у порядку, встановленому законом і не є чинними. За таких обставин таке рішення не може застосовуватись до товариства. Крім того, на момент проведення перевірки Гаражного товариства «Енергія» вже не існувало. На даний час Гаражне товариство «Енергія» ліквідовано, як банкрут, тому виконати податкове зобов»язання по сплаті комунального податку запропоновано мені, ОСОБА_1

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позову, посилаючись на наведені у письмових запереченнях обставини.

Представник третьої особи у судове засідання не з"явився, про дату, час та місце розгляду справи належним чином був повідомлений. Заяву або клопотання про розгляд справи без його участі до суду не надав.

Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.

Згідно довідки виданої Комсомольською селищною радою, яка знаходиться в матеріалах справи, Гаражне товариство «Енергія» зареєстроване 04.10.2005 року під № 328 Виконавчим комітетом Комсомольської селищної ради. Згідно Витягу з ЄДР керівником Гаражного товариства «Енергія» є ОСОБА_1.

02.11.2009 року фахівцями ДПІ у Зміївському районі Харківської області було проведено позапланову виїзну перевірку Гаражного товариства «Енергія» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006 року по 30.10.2009 року, про що складено акт № 1340/18-012/33677390. Перевіркою встановлено наступні порушення: п.п. 4.1.4 п.4.1. ст.. 4 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами», підприємством не подано податковий розрахунок комунального податку за 4 квартал 2006 року, 1 квартал 2007 року, 2 квартал 2007 року, 3 квартал 2007 року, 4 квартал 2007 року, 1-4 квартал 2008 року, 1-3 квартал 2009 року. На підставі акту 10 грудня 2009 року було винесено податкове повідомлення-рішення № 0000071801/0 на суму 2040 грн., яке направлено керівнику ГТ «Енергія». У визначені законом строки заборгованість не сплачена.

Позивачем надано пояснення стосовно несплати заборгованості, позивач пояснив, що Гаражне товариство «Енергія» ліквідовано, та в обґрунтування цього надав суду Протокол загальних зборів членів товариства «Енергія» від 01.04.2008 року про припинення діяльності товариства. Однак, як вбачається з Витягу з ЄДР, який знаходиться в матеріалах справи, станом на 30.03.2010 року Гаражне товариство «Енергія» знаходиться у стані припинення підприємницької діяльності, головою ліквідаційної комісії якого є ОСОБА_1, але на момент розгляду справи товариство не ліквідовано.

У відповідності до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІІ від 04 грудня 1990 року, з наступними змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст.. 15 Декрету Кабінету Міністрів України № 56-93 від 20.05.1993 року «Про місцеві податки і збори», із змінами та доповненнями, комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Відповідно до абз. ї) п.п. 4.4.2 п. 4.4. ст. 4 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", із змінами та доповненнями, форма податкової декларації (розрахунку) встановлюється центральним (керівним) органом контролюючого органу за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики. У такому ж порядку встановлюються форми податкових декларацій (розрахунків) з місцевих податків і зборів, що є обов'язковими для застосування їх платниками (податковими агентами).

Форма податкового розрахунку комунального податку затверджена наказом ДПА № 625 від 24.12.2003 року, із змінами та доповненнями, та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 08.01.2004 року за № 4/8603.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями, штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Також, суд зазначає, що податкове повідомлення-рішення винесене відносно Гаражного товариства «Енергія», а не його директора ОСОБА_1.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є необґрунтованими та вважає за необхідне відмовити у задоволенні позову.

Згідно ст. 94 КАС України, у разі відмови у задоволенні позову, понесені позивачем судові витрати з відповідача не присуджуються.

Керуючись ст.ст. 4, 7, 71, 86, 94, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Зміївському районі Харківської області третя особа - Гаражне товариство "Енергія" про визнання податкового повідомлення-рішення недійсним відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 09 серпня 2010 року.

<сума стягнення (цифрами) ><Текст >.

Суддя Шляхова О.М.