Єдиний державний реєстр судових рішень
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2023 року м. Кропивницький Справа №340/8219/21
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Благовіщенської міської ради
про визнання протиправним, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Благовіщенської міської ради Кіровоградської області про:
- визнання протиправним та скасування рішення дев`ятої сесії восьмого скликання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області від 08 жовтня 2021 року №668, яким ОСОБА_1 відмовлено у передачі земельної ділянки у власність на підставі клопотання від 09 вересня 2021 року;
- зобов`язання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 09 вересня 2021 року про надання у власність земельної ділянки кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розташована на території (колишньої Вільхівської сільської ради) Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту з урахуванням правового висновку суду та прийняти відповідне рішення.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що 09.09.2021 р. ОСОБА_1 звернулася з письмовим клопотанням з долученими до нього додатками до Благовіщенської міської ради Кіровоградської області про надання у власність земельної ділянки кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га, цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ А.01.03) із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розташована на території (колишньої Вільхівської сільської ради) Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту. Представник позивача вказує, що підставою для звернення до відповідача з клопотанням для отримання саме даної земельної ділянки у власність стала та обставина, що дану земельну ділянку передано іншій особі на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 15.12.2020 р. №17202/14-20-СГ «Про надання згоди на розробку документації із землеустрою» проте відповідно до наказу Головного Управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 21.04.2021 р. №11-1425/14-21-СГ «Про відмову у затвердженні проекту землеустрою на наданні у власність земельної ділянки» на підставі того, що ОСОБА_2 використав своє право передбачене ч.4 ст.116 Земельного кодексу України на безоплатне отримання земельної ділянки в приватну власність кадастровий номер 3224985400:02:002:0066 площею 2,0000 га, цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ А.01.03), що стало підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою ОСОБА_2 , у зв`язку з чим дана земельна ділянка кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га, залишилася вільною та ніким не приватизовано на момент звернення позивача із заявою про передачу її в приватну власність та не знаходилася під обтяженням. Представник позивача наголошує на тому, що чинним законодавством не заборонено передавати вже сформовані земельні ділянки в приватну власність, які є вільними. Рішенням дев`ятої сесії восьмого скликання від 08.10.2021 р. №668 «Про відмову у передачі земельної ділянки у власність громадянці ОСОБА_1 », підставою для відмови зазначено, що подані матеріали не відповідають вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законодавством порядку, у відповідності до частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України. Вищезазначена земельна ділянка була раніше сформована шляхом розроблення документації із землеустрою згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 15 грудня 2020 року №17202/14-20-СГ «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою», іншій особі. Позивач вважає рішення дев`ятої сесії восьмого скликання від 08.10.2021 р. №668 Благовіщенської міської ради Кіровоградської області незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідачем відзив на позов не подано.
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 08.11.2021 р. позовну заяву залишено без руху (а.с.20).
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 22.11.2021 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.53-54).
22.12.2021 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.59).
Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
09.09.2021 р. ОСОБА_1 подано до Благовіщенської міської ради Кіровоградської області клопотання про надання у власність земельної ділянки кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства (код КВЦПЗ А.01.03) із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розташована на території (колишньої Вільхівської сільської ради) Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту (а.с.11, 39). До клопотання додано графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (а.с.12, 40); копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (а.с.10, 38).
Рішенням дев`ятої сесії восьмого скликання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області від 08.10.2021 р. №668 «Про відмову у передачі земельної ділянки у власність громадянці ОСОБА_1 » відмовлено громадянці ОСОБА_1 у передачі земельної ділянки у власність загальною площею 2,0000 га кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 із земель сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства (код згідно КВЦПЗ: 01.03) по угіддях рілля (код згідно КВЗУ 001.01), що була раніше сформована та знаходиться за адресою: Кіровоградська область, Голованівський район. Благовіщенська міська територіальна громада (колишня Вільхівська сільська рада) з таких підстав: подані матеріали не відповідають вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації. Схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законодавством порядку. У відповідності до частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України. Вище зазначена земельна ділянка була раніше сформована шляхом розроблення документації із землеустрою згідно наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 15 грудня 2020 року №17202/14-20-СГ «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою іншій особі» (а.с.14, 42).
Згідно з ч.2 ст.14 Конституції України право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.
Відповідно до п.«б» ч.1 ст.81 Земельного кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.
Частиною 1 статті 116 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
З огляду на ч.2 ст.116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
При цьому, відповідно до змісту пп.«в» ч.3 ст.116 Земельного кодексу України, безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.
На підставі п.«б» ч.1 ст.121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства не більше 2,0 гектара.
Відповідно до ч.ч.6, 7 ст.118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об`єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб`єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Згідно з ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Відповідно до ч.1 ст.83 Земельного кодексу України землі, які належать на праві власності територіальним громадам є комунальною власністю.
Із аналізу зазначених норм судом встановлено, що клопотання громадян щодо передачі у власність земельних ділянок вирішується відповідним органом місцевого самоврядування відповідно до повноважень.
Судом встановлено, що позивач звернулася до Благовіщенської міської ради з клопотанням про надання їй у власність сформованої земельної ділянки з кадастровим номером 3525587100:02:000:5132 (а.с.11, 39).
Так, земельна ділянка з кадастровим номером 3525587100:02:000:5132 сформована на підставі проекту землеустрою розробленого фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 (а.с.18-19) за замовленням ОСОБА_2 на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 15 грудня 2020 року №17202/14-20-СГ «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою іншій особі». Однак, наказом Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області від 21.04.2021 р. №11-1425/14-21СГ «Про відмову у затвердженні документації із землеустрою та наданні у власність земельної ділянки» відмовлено ОСОБА_2 у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розташованої на території Благовіщенської міської ради (Вільхівської сільської ради) Благовіщенського району Кіровоградської області розмір земельної ділянки 2,00 га, кадастровий номер 3525587100:02:000:5132, із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства та надання цієї земельної ділянки у власність з таких підстав: згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, ОСОБА_2 використано право на отримання безоплатно у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства (кадастровий номер 3224985400:02:002:0066), а відповідно до частини 4 статті 116 Земельного кодексу України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання (а.с.15, 43).
Згідно з ч.1 ст.791 Земельного кодексу України формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
За змістом ч.2 ст.791 Земельного кодексу України формування земельних ділянок здійснюється: у порядку відведення земельних ділянок із земель державної та комунальної власності; шляхом поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок; шляхом визначення меж земельних ділянок державної чи комунальної власності за проектами землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, проектами землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб, проектами землеустрою щодо приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій; шляхом інвентаризації земель у випадках, передбачених законом; за проектами землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв); за затвердженими комплексними планами просторового розвитку території територіальних громад, генеральними планами населених пунктів, детальними планами території.
Частиною 4 статті 791 Земельного кодексу України визначено, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.
Відповідно до ч.5 ст.791 Земельного кодексу України формування земельних ділянок (крім випадків, визначених у частинах шостій сьомій цієї статті) здійснюється за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок.
Отже, надання дозволу на розробку проекту землеустрою має на меті лише формування земельної ділянки як окремого об`єкта.
Земельний кодекс України не містить заборони щодо передачі у власність сформованої земельної ділянки, якщо вона сформована за проектом землеустрою розробленим іншою особою, проте не була передана у власність такої особи.
Таким чином, відповідач, встановивши, що земельна ділянка з кадастровим номером 3525587100:02:000:5132 є сформованою та не передана у власність чи користування іншим особам, не мав правових підстав для прийняття оскаржуваного рішення, а тому позовна вимога про визнання протиправним та скасування рішення дев`ятої сесії восьмого скликання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області від 08 жовтня 2021 року №668, яким ОСОБА_1 відмовлено у передачі земельної ділянки у власність на підставі клопотання від 09 вересня 2021 року, підлягає задоволенню.
З огляду на висновок суду про протиправність рішення дев`ятої сесії восьмого скликання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області від 08 жовтня 2021 року №668, позовна вимога про зобов`язання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 09 вересня 2021 року про надання у власність земельної ділянки кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розташована на території (колишньої Вільхівської сільської ради) Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту з урахуванням правового висновку суду та прийняти відповідне рішення, підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з ч.1 ст.132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
З огляду на п.п.1 ч.3 ст.132 КАС України до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
З огляду на п.1 ч.3 ст.134 КАС України для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Згідно з ч.4 ст.134 КАС України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Частиною 5 статті 134 КАС України визначено, що розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Відповідно до ч.ч.6, 7 ст.134 КАС України у разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Статтею 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 р. №5076-VI встановлено, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги.
При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини наведеної, зокрема, у п.95 рішення від 26.02.2015 р. у справі «Баришевський проти України», п.80 рішення від 12.10.2006 р. у справі «Двойних проти України», п.88 рішення від 30.03.2004 р. у справі «Меріт проти України». заявник має право на відшкодування судових та інших витрат лише у разі, якщо доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їх розмір обґрунтованим.
При цьому, зважаючи на практику Європейського суду з прав людини (рішення від 23.01.2014 р. у справі «East/West Aliance Limited» проти України»), обґрунтованим слід вважати розмір витрат, що є співмірним до складності справи, виконаних адвокатом робіт (наданих послуг) та часом, витраченим на виконання таких робіт (надання послуг), обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт, а також з ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
З огляду на правову позицію Верховного Суду наведену у додатковій постанові від 05.09.2019 р. у справі №826/841/17 (провадження №К/9901/5157/19), суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат, за наявності заперечень іншої сторони, з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично та чи була їх сума обґрунтованою. Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої постановлено рішення, всі її витрати на правничу допомогу, якщо, керуючись принципом справедливості як одного з основних елементів принципу верховенства права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, зважаючи на складність справи, якість підготовленого документа, витрачений адвокатом час тощо, є неспівмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг.
При зверненні до суду позивачем понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 908,00 грн (а.с.1) та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5 233,80 грн (а.с.23).
Відповідно до п.3.1 зазначеного Договору за правову допомогу, передбачену п.п.1.2 Договору Клієнт сплачує Адвокату винагороду в розмірі визначеному додатком №1 до цього Договору.
З огляду на додаток №1 до договору акт прийому-передачі виконаних робіт від 29.10.2021 р. в якості ставок адвокатського гонорару сторони погодили 40% прожиткового мінімуму (для працездатних осіб) рекомендованої (мінімальної) ставки адвокатського гонорару за годину роботи, яка на день оплати станом на 29.10.2021 р. становить 2 379 грн з них 40% - 951,60 грн. всього клієнт має сплатити 5 233,80 грн, що включає: попереднє вивчення матеріалів та опрацювання законодавчої бази, що регулює спірні відносини 1 год. хв. Х 951 грн 60 коп.; складання позовної заяви 3 год. х 951 грн. 60 коп. = 2 854 грн 80 коп.; роздрукування позову для сторін та суду та виготовлення копій додатків до позову, направлення позову поштою до суду 1 год. 30 хв х 951 грн 60 коп. = 1 427 грн 40 коп. (а.с.21).
29.10.2021 р. ОСОБА_1 сплачено ОСОБА_4 5 233 грн 80 коп. відповідно до договору від 18.10.2021 р., що підтверджується квитанцією до прибуткового касового ордера №44 від 29.10.2021 р. (а.с.23).
З огляду на критерії реальності витрат на професійну правничу допомогу, судом встановлено, що відображені в акті прийому-передачі виконаних робіт види наданих послуг є достовірними та необхідними, оскільки підлягали вчиненню при зверненні до суду та під час розгляду справи. Суд вважає, що заявлений представником позивача розмір правничої допомоги відповідає критерію розумності. При цьому відповідачем відповідно до приписів ч.7 ст.134 КАС України не доведено, що витрати позивача на правничу допомогу є неспівмірними в розумінні ч.5 ст.134 КАС України.
На підставі викладеного та враховуючи складність справи, обсяг та якість виконаних адвокатом робіт, витрачений час, значення цієї справи для сторін, суд вважає обґрунтованими, співмірними, пов`язаними з розглядом даної справи та такими, що підтверджені належними доказами витрати позивача на професійну правничу допомогу в розмірі 5 233,80 грн.
Зважаючи на викладене, підлягають стягненню на користь ОСОБА_1 понесені ним судові витрати у загальному розмірі 6 141,80 грн, у тому числі судовий збір у розмірі 908,00 грн та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5 233,80 грн, за рахунок бюджетних асигнувань Благовіщенської міської ради.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення дев`ятої сесії восьмого скликання Благовіщенської міської ради Кіровоградської області від 08 жовтня 2021 року №668 «Про відмову у передачі земельної ділянки у власність громадянці ОСОБА_1 ».
3. Зобов`язати Благовіщенської міської ради повторно розглянути клопотання ОСОБА_1 від 09 вересня 2021 року про надання у власність земельної ділянки кадастровий номер 3525587100:02:000:5132 площею 2,0000 га цільове призначення якої для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності сільськогосподарського призначення, яка розташована на території (колишньої Вільхівської сільської ради) Благовіщенської міської територіальної громади Голованівського району Кіровоградської області, за межами населеного пункту та прийняти рішення з урахуванням висновку суду.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) понесені нею судові витрати у загальному розмірі 6 141,80 грн (шість тисяч сто сорок одна грн 80 коп.), у тому числі судовий збір у розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім грн 00 коп.) та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 5 233,80 грн (п`ять тисяч двісті тридцять три грн 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Благовіщенської міської ради (ЄДРПОУ 05402697, м. Благовіщенське, Голованівський район, Кіровоградська область, вул. Промислова, 23/54).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Дата складання повного рішення суду 19 травня 2023 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. МОМОНТ