Справа № 2а-79/09
Категорія № 6.14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2009 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Качуріної Л.С.
при секретарі Нікітіній А. Г.
за участю:
представника прокуратури Майбороди О.О. в присутності сторін:
представник позивача № 1: не зявився представник позивача № 2: не зявився представник відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Державного казначейства у Троїцькому районі Луганської області, Головного управління Державного казначейства України у Луганській області до Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся з позовом Прокурор Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Державного казначейства у Троїцькому районі Луганської області, Головного управління Державного казначейства України у Луганській області до Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» про стягнення заборгованості в розмірі 340, 00 грн.
Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач Комунальне підприємство «Троїцькжиткомпослуги» є юридичною особою та зареєстроване Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 03.08.2006 року за № 13781050001000269.
18 вересня 2006 року приписом ЛСД 125 № 45 відповідачу були вказані порушення п.п.1-15 «Правил технічної експлуатації тепловикористованих установок і теплових мереж», для усунення яких був наданий термін до 25.12.2006 року.
23 березня 2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області Жуковою О.В. було здійснено перевірку Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» щодо дотримання законодавства про електроенергетику, якою встановлено, що підприємством не були усунені порушення, вказані приписом ЛСД 125 № 45 від 18 вересня 2006 року.
Згідно акту перевірки ЛСД 158 № 14 від 23.03.2007 року начальником інспекції Держенергонагляду у Луганській області 18.05.2007 року було винесено постанову про накладення на Комунальне підприємство «Троїцькжиткомпослуги» штрафу у розмірі 340, 00грн. за порушення законодавства про електроенергетику. Копію постанови відповідачем отримано 21.05.2007р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 30 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до інспекції Держенергонагляду в Луганській області.
Постанова про накладення штрафу за правопорушення законодавства про електроенергетику у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до інспекції Держенергонагляду в Луганській області не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
В судовому засіданні представник прокурора підтримав позовні вимоги, просив стягнути заборгованість з відповідача.
Представники позивача в судове засідання не зявилися, про час, місце та дату слухання справи були повідомлені належним чином.
Відповідач в судове засідання не зявився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, заперечень на позов не надав.
Суд, заслухавши пояснення представника прокурора, дослідивши письмові матеріали справи та докази, дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав. В судовому засіданні встановлено, що відповідач Комунальне підприємство «Троїцькжиткомпослуги» є юридичною особою та зареєстроване Троїцькою районною державною адміністрацією Луганської області 03.08.2006 року за № 13781050001000269.
18 вересня 2006 року приписом ЛСД 125 № 45 відповідачу були вказані порушення п.п.1-15 «Правил технічної експлуатації тепловикористованих установок і теплових мереж», для усунення яких був наданий термін до 25.12.2006 року.
23 березня 2007 року державним інспектором з енергетичного нагляду Сєвєродонецького відділення інспекції Держенергонагляду у Луганській області Жуковою О.В. було здійснено перевірку Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» щодо дотримання законодавства про електроенергетику, якою встановлено, що підприємством не були усунені порушення, вказані приписом ЛСД 125 № 45 від18 вересня 2006 року.
Згідно акту перевірки ЛСД 158 № 14 від 23.03.2007 року начальником інспекції Держенергонагляду у Луганській області 18.05.2007 року було винесено постанову про накладення на Комунальне підприємство «Троїцькжиткомпослуги» штрафу у розмірі 340, 00грн. за порушення законодавства про електроенергетику. Копію постанови відповідачем отримано 21.05.2007р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 30 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до інспекції Держенергонагляду в Луганській області.
Постанова про накладення штрафу за правопорушення законодавства про електроенергетику у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до інспекції Держенергонагляду в Луганській області не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Відповідно до п.2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру покладено обовязки по представництву інтересів держави в суді у випадках, визначених законом. Згідно ч.2 ст. 36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою представництва інтересів держави в суді є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб.
Статтею 5 Закону України «Про енергозбереження» від 1 липня 1994 року № 74/94-ВР (далі Закон № 74/94-ВР) визначено, що субєктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюється проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.
Статтею 26 цього Закону визначено, що державний контроль у сфері енергозбереження здійснюється Державною інспекцією з енергозбереження, згідно з Порядком, встановленим кабінетом Міністрів України. Державному контролю підлягає енергетичне господарство, що включає всі підприємства і установи по отриманню, переробці, перетворенню, транспортуванню, зберіганню, обліку та використанню паливно-енергетичних ресурсів, розміщених на території України, окремі споруди та інженерні обєкти інших підприємств і установ, які використовуються для зазначених цілей.
Статтею 27 Закону України «Про енергозбереження» встановлено, що порушення законодавства про енергозбереження тягне за собою встановлену цим Законом, а також чинним законодавством України дисциплінарну, адміністративну або цивільну відповідальність. Пунктом «є» цієї статті передбачено, що відповідальність за порушення законодавства про енергозбереження несуть особи, винні у порушенні встановлених вимог енергозбереження під час проектування, будівництва, реконструкції, введення в дію, експлуатації підприємств, споруд, транспортних засобів та інших обєктів.
Пунктом 3 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження передбачено, що Державна інспекція з енергозбереження в межах своєї компетенції бере участь у реалізації державної політики та здійснює державний контроль у сфері енергозбереження. Здійснює у межах своєї компетенції контроль за додержанням норм законодавства у сфері енергозбереження, узагальнює практику його застосування та розробляє пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства, виконує інші регулятивні та дозвільно-реєстраційні функції щодо фізичних та юридичних осіб, що випливають з покладених на Інспекцію завдань.
Пунктом 4 Положення про Державну інспекцію з енергозбереження встановлено, що Інспекція наділена правом складати протоколи, акти перевірок та видавати обовязкові для виконання приписи стосовно усунення порушення норм законодавства у сфері енергозбереження під час видобування, виробництва, транспортування, зберігання та споживання паливно-енергетичних ресурсів.
Територіальне управління Державної інспекції з енергозбереження в Луганській області утворено з метою приведення у відповідність до «Положення про Державну інспекцію з енергозбереження», затвердженого Постановою КМУ від 29 червня 2000 року № 1039 та на підставі Положення, затвердженого наказом № 44 від 28.03.2007 року Державної інспекції з енергозбереження.
Законом України «Про джерела фінансування органів державної влади» від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України (п.2 ст. 4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбюджету та інтересам держави.
Таким чином суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 340, 00 грн., документально обгрунтовані, підтверджені матеріалами справи і підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», ст. 26 Закону України «Про енергозбереження», ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Управління Державного казначейства у Троїцькому районі Луганської області, Головного управління Державного казначейства України у Луганській області до Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» про стягнення заборгованості в розмірі 340, 00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Троїцькжиткомпослуги» (92100 Луганська область, смт. Троїцьке, вул. Комсомольська, 38, р/р 2600412340032 СФ АБ Укракомунбанк у м. Сєвєродонецьку, МФО 304740, ід. код 033944) на користь Управління Державного казначейства у Троїцькому районі Луганської області (п/р 31113106700354, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, ід. код 24048454) заборгованість у розмірі 340, 00грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 17 січня 2009 року.