Постанова № 11082367, 19.08.2010, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.08.2010
Номер справи
2а-2638/10/1770
Номер документу
11082367
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-2638/10/1770

19 серпня 2010 року 10год. 10хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Твердої А.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у м.Рівне

доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач - Державна податкова інспекція у м.Рівне звернувся з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб в сумі 1364,50 грн.

Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, подав клопотання, в якому просить про розгляд справи у відсутність представника.

Відповідач в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду був повідомлений належним чином за адресою, що станом на час розгляду справи внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, в якості зареєстрованого місця проживання фізичної особи підприємця. Судом не визнавалася обовязковою участь відповідача в судовому засіданні.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.

Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Рівненської міської ради 12.05.2004, відомості про нього включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 14.08.2008 року, як платник податків взятий на облік у ДПІ в м. Рівне з 18.05.2004 року за № 18295, перебуває на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку.

Згідно заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності відповідач здійснює такий вид діяльності, як виготовлення, ремонт металовиробів.

Станом на 30.03.2010 року - період, що передував даті звернення позивача до суду, згідно даних обліку позивача за відповідачем рахувалася заборгованість перед бюджетом по сплаті єдиного податку в сумі 1364,50 грн., в тому числі: недоїмка в сумі 1341,98 грн. та пеня в сумі 22,52 грн.

29.10.2009 року податковим органом щодо відповідача проведено перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання, за результатами якої складено акт № 3067 перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання від 29.10.2009 року, яким зафіксовано порушення пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року (а.с.21). На підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0029631740/0 від 29.10.2009 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 42,43 грн. та податкове повідомлення-рішення форми "Ш" № 0029601740/0 від 29.10.2009 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 198,18 грн. (а.с.23).

12.11.2009 року податковим органом щодо відповідача проведено аналогічну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання, за результатами якої складено акт № 3888 перевірки своєчасності сплати узгодженого податкового зобов"язання від 12.11.2009 року, яким зафіксовано порушення пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року. На підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 12.11.2009 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 66,55 грн. та податкове повідомлення-рішення форми "Ш" від 12.11.2009 року, яким відповідачу, на підставі пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 цього Закону, визначено суму штрафу в розмірі 41,29грн. (а.с.24).

Доказів оскарження відповідачем податкових повідомлень-рішень Державної податкової інспекції в м. Рівне від 29.10.2009 року та від 12.11.1009 року в адміністративному чи судовому порядку не надано.

Дані обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією свідоцтва про державну реєстрацію відповідача (а.с.14), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.26), довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.13), копією заяви відповідача про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.8), копіями корінців свідоцтв про сплату єдиного податку серії М (а.с.9-11), обліковою карткою платника податків (а.с.6, 15-20), довідкою про стан розрахунків з бюджетом (а.с.7), розрахунком суми податкового боргу відповідача (а.с.4-5).

Позивачем для відповідача, відповідно до вимог статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" вручено податкові вимоги № 1/1945 від 27.04.2009 року та № 2/3625 від 27.07.2009 року (а.с.28,25), які на момент подання адміністративного позову останнім не задоволені та у встановленому порядку не оскаржувалися.

Станом на день розгляду справи у суді заборгованість перед бюджетом не погашена.

Статтею ст. 67 Конституції України встановлено, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з ч.2 п.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” №797/98 від 03.07.1998 року, ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Відповідно до ч.4 п.2 цього Указу, у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Згідно з рішенням Рівненської міської ради №418 від 21.12.2006 року, ставка єдиного податку для обраного відповідачем виду діяльності встановлена в розмірі 200 грн. (а.с.29-31), а враховуючи, що відповідач має двох найманих працівників, він повинен був сплачувати по 400,00 грн. щомісяця.

Пунктом 3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” №1251-XII від 25.06.1991 року встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

За правилами ч.6 п.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” №797/98 від 03.07.1998 року, суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Відповідно до пп.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

А відповідно до пп.17.1.7. п.17.1 ст.17 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Всупереч цьому, відповідач не сплачував єдиний податок, внаслідок чого утворилася заборгованість по єдиному податку, яка з урахуванням часткової сплати в сумі 2142,27 грн, переплати в сумі 64,20 грн. та пені в сумі 22,52 грн., складає 1364,50 грн.

У відповідності зі ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас ч. 2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади (до яких належать і органи державної податкової служби) та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990 року, державним податковим інспекціям надано право подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Примусове стягнення податкової заборгованості це передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків. Згідно зі ст.3 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.

Активами платника податків, як зазначено у п.1.7 ст.1 Закону України “Про порядок погашення податкових зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000 року, є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Завершальною стадією судового провадження є виконавче провадження. Згідно з вимогами ст.50 Закону України “Про виконавче провадження” №606-XIV від 21.04.1999 року, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів, а у разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається також на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення.

За таких підстав, податковий борг відповідача підлягає стягненню в судовому порядку, при цьому немає необхідності визначати спосіб і порядок такого стягнення, позаяк примусове стягнення здійснюється за рахунок активів боржника в силу Закону.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до місцевого бюджету м.Рівне заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 1364 (одна тисяча триста шістдесят чотири) грн. 50 коп. на р/р 34215379700002, МФО 833017, ЄДРПОУ 22586331 в УДКУ Рівненській області, код платежу 16050200.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, суд не надсилає копії такого рішення, а лише повідомляє про можливість отримання копії судового рішення безпосередньо в суді і десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду в такому випадку обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.

Постанова складена в повному обсязі 20.08.10р.