ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2010 р.Справа №2а-4202/10/8/0170 (16:52год.) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі ГнатенкоІ.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Прокурора Залізничного району м. Сімферополя АР Крим в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим
до Акціонерного товариства закритого типу "Інвестиційний фонд "Кримська приватизація"
про стягнення
за участю представників:
від прокурора - Афанасенко Катерина Володимирівна, посвідчення № 10040;
від позивача - Ніколаішвілі Вероніка Яківна, довіреність №03 від11.01.2010р.;
від відповідача - не зявився,
Суть спору Прокурор Залізничного району м. Сімферополя в інтересах держави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Кримзвернувся до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Акціонерного товариства закритого типу «Інвестиційний фонд «Кримська приватизація», про стягнення штрафу в сумі 17000,00грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим здійснює розгляд справ про правопорушення на ринку цінних паперів, вчинених на території України згідно з Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” №448/96-ВР від 30.10.1996р., Положенням про територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в Автономної Республіці Крим, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №585 від 14.10.2005р., та Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від09.01.1997р. №2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.02.2001р. №27) (із змінами та доповненнями), які були чинні на час розгляду справи про правопорушення.
25.06.2009р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою було постановлено за невиконання розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери до АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» було застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000грн., який відповідачем не сплачено, тому сума штрафу підлягає стягненню в судовому порядку.
Прокурор та позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно - рекомендованою кореспонденцію з рекомендованим повідомленням про вручення. Відповідач заперечень проти позову не представив, про причини неявки суду не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача та прокурора, суд
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство закритого типу «Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» (далі - АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація») «Кримська приватизація»зареєстроване у якості юридичної особи виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 08.07.1994р., дата реєстраційних дій 27.01.1999р., ідентифікаційний код 22235933, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в АРКрим №05.3-8.1/802 від 23.03.2010р. (а.с.19).
Судом встановлено, що Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим за наслідками розгляду справи про порушення на ринку цінних паперів на підставі п.10 ст.8 закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» №448/96-ВР від30.10.1996р. зі змінами та доповненнями у відношенні АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» винесено розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери щодо приведення товариством своєї діяльності у відповідність до вимог пункту 3 розділу ХІ Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» №2299-ІІІ від15.03.1991р. зі змінами та доповненнями та п.2.3 Положення про порядок розрахунків з учасниками при ліквідації інвестиційних фондів або взаємних фондів інвестиційних компаній, затвердженого наказом Фонду державного майна України та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від17.11.1999р. №2167/321, зареєстрованого Міністерством юстиції України 29.12.1999р. за №920/4213.
Відповідно до розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» у термін до 28.05.2009р. необхідно усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до 29.05.2009р. письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання розпорядження.
Таким чином, судом встановлено, що розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» не виконано, про що складено Акт №6-ІД про правопорушення на ринку цінних паперів від12.06.2009р. (а.с.10-11).
Вказаний Акт №6-ІД від12.06.2009р. був направлений відповідачу, про що свідчить поштовий реєстр на відправлення від 15.16.2009р. (а.с.12).
25.06.2009р. Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим було винесено постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою було постановлено за невиконання розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери до АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» було застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000грн. (а.с.7-8).
Вказана Постанова від25.06.2009р. була надіслана відповідачу, про що свідчить поштовий реєстр на відправлення від30.06.2009р. (а.с.13).
Відповідачем не надано доказів оскарження постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або у судовому порядку.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже позивач є субєктом владних повноважень, а спір про стягнення штрафу, накладеного позивачем на відповідача при виконанні владних управлінських функцій має ознаки публічно-правового спору та повинний розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996р. за № 448/96-ВР (із змінами та доповненнями) (далі Закон № 448).
Згідно ст. 1 Закону Закон №448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює захист інтересів держави шляхом державного регулювання ринку цінних паперів, тобто здійснення комплексних заходів щодо впорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та попереджує зловживання та порушення у цій сфері.
Відповідно до ст.5 Закону №448 державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ст.6 Закону №448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи (ч.1). Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ч.2).
Відповідно до ст.7 Закону №448 до основних завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку входить захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень (п.4 ч.1).
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства (п.15 ч.2).
Відповідно до п.14 ст.8 Закону №448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників.
Відповідно до ст.9 Закону № 448 уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.
Перелік правопорушень на ринку цінних паперів, а також конкретні санкції, що можуть застосовуватися до юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, передбачені ст. 11 Закону № 448.
Згідно п.8 Закону №448 Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів -
у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, -
у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Правові та організаційні основи створення, діяльності та відповідальності суб'єктів спільного інвестування, особливості управління їх активами, вимоги до складу, структури та зберігання активів, особливості розміщення та обігу цінних паперів інститутів спільного інвестування, порядок та обсяг розкриття інформації інститутами спільного інвестування з метою залучення та ефективного розміщення фінансових ресурсів інвесторів регулюються Законом України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» №2299-ІІІ від15.03.1991р. зі змінами та доповненнями (далів Закону №2299).
Відповідно до ст.1 Закону №2299 завданням цього Закону є регулювання суспільних відносин, що виникають у сфері спільного інвестування щодо створення та діяльності суб'єктів спільного інвестування, забезпечення гарантій прав власності на цінні папери та захист прав учасників фондового ринку.
Відповідно до пункту 3 розділу ХІ Перехідних положень Закону №2299 закриті інвестиційні фонди та закриті взаємні фонди інвестиційних компаній, які були створені у встановленому законодавством порядку до набрання чинності цим Законом, здійснюють свою діяльність відповідно до Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року №55/94 "Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії", протягом строку, на який вони були створені.
У разі закінчення строку діяльності таких інвестиційних фондів та взаємних фондів інвестиційних компаній вони повинні ліквідуватися або прийняти рішення про реорганізацію в пайовий або корпоративний інвестиційний фонд шляхом приведення своїх установчих документів та діяльності у відповідність з вимогами цього Закону.
Послідовність дій та організаційних заходів, які необхідно здійснити при проведенні розрахунків з учасниками під час ліквідації інвестиційних фондів і взаємних фондів інвестиційних компаній та з метою забезпечення захисту прав учасників зазначених Фондів як інвесторів на ринку цінних паперів в Україні, регулюється Положенням про порядок розрахунків з учасниками при ліквідації інвестиційних фондів або взаємних фондів інвестиційних компаній, затвердженим наказом Фонду державного майна України та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від17.11.1999р. №2167/321, зареєстрованого Міністерством юстиції України 29.12.1999р. за №920/4213 (далі Положення).
Відповідно до п.1.2 Положення це Положення застосовується виключно під час ліквідації Фондів.
Ліквідація Фондів здійснюється в порядку, передбаченому чинним законодавством України щодо ліквідації юридичних осіб та філіалів юридичних осіб з обов'язковим урахуванням особливостей та вимог, установлених Положенням про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженим Указом Президента України від 19 лютого 1994 року №55/94. (п. 1.3 Положення).
При зміні Фондом терміну його діяльності будь-які дії щодо ліквідації Фонду здійснюються виключно після опублікування (відповідно до п.1.4 Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційного фонду та інформації про їх випуск або Положення про порядок реєстрації випуску інвестиційних сертифікатів інвестиційної компанії та інформації про їх випуск, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15 січня 1998 року N 8 - відповідно для інвестиційного фонду або взаємного фонду інвестиційної компанії) тексту змін до інформації про випуск його інвестиційних сертифікатів (п. 1.4 Положення)..
Процес ліквідації Фонду визначається згідно з нормами чинного законодавства України, та вимогами, встановленими нормативними актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
За ініціативою учасників Фонду до складу ліквідаційної комісії можуть бути включені вони або їх представники, але не більше 50% від чисельності ліквідаційної комісії.
Учасники Фонду, які є афілійованими особами Фонду, не можуть бути членами ліквідаційної комісії Фонду (п. 1.5 Положення).
Розрахунки з учасниками Фонду здійснюються за вартістю чистих активів у розрахунку на 1 інвестиційний сертифікат Фонду, розрахованою за станом на останню звітну дату (відповідно до Положення про порядок оцінки вартості чистих активів інвестиційних фондів і взаємних фондів інвестиційних компаній, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 18.03.2002 №104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.04.2002 за №392/6680) (п. 1.6 Положення).
З моменту прийняття вищим органом Фонду рішення про ліквідацію Фонду грошові кошти такого Фонду належать до активів, розміщених у цінні папери при розрахунку обмеження щодо утримання в цінних паперах не менше ніж 70% активів Фонду (п.17 Положення про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 1994 року 55/94) (п. 1.7 Положення).
Відповідно до п.2.1 Положення рішення про ліквідацію Фонду приймається вищим органом інвестиційного фонду (інвестиційної компанії) у зв'язку із закінченням заявленого терміну діяльності Фонду.
Пунктом 2.2 Положення передбачено, що моменту прийняття вищим органом Фонду рішення про ліквідацію Фонду всі повноваження щодо ліквідації переходять до ліквідаційної комісії, яка виконує свої функції на підставі затвердженого вищим органом Фонду Положення про ліквідаційну комісію. Положення про ліквідаційну комісію повинно обов'язково містити відомості про:
а) обов'язки та повноваження ліквідаційної комісії;
б) опис процедур прийняття рішень;
в) форми роботи і виконання рішень ліквідаційної комісії;
г) джерела фінансування діяльності ліквідаційної комісії;
ґ) кошторис витрат ліквідаційної комісії.
Згідно п.2.3 Положення у тижневий термін із дня затвердження Положення про ліквідаційну комісію ліквідаційна комісія схвалює своїм рішенням Порядок розрахунків з учасниками Фонду (далі - Порядок), яким вона керується під час розрахунків.
Порядок повинен ураховувати:
кількість юридичних та/або фізичних осіб - учасників Фонду та їх місцезнаходження;
структуру, ліквідність та загальну вартість інвестиційного портфеля Фонду;
наявність нарахованих та несплачених дивідендів;
місце зберігання та систему обліку прав власності на цінні папери Фонду;
наявність або відсутність у складі активів фонду інших видів активів, крім цінних паперів та грошових коштів;
інші суттєві моменти.
Крім того, зазначений Порядок обов'язково повинен містити інформацію про:
а) прийняте на загальних зборах Фонду рішення щодо розрахунків з його учасниками цінними паперами та/або грошовими коштами;
б) рішення вищого органу інвестиційного фонду (інвестиційної компанії щодо взаємного фонду, який ліквідується) про затвердження порядку відшкодування за рахунок коштів засновників інвестиційного фонду (інвестиційної компанії) різниці, яка виникає, коли вартість майна в розрахунку на 1 інвестиційний сертифікат Фонду нижча за його номінальну вартість;
в) строки та порядок подачі учасниками Фонду заяв на отримання розрахунків цінними паперами (що належать Фонду) за належними їм інвестиційними сертифікатами;
г) строки та процедуру проведення аукціону (аукціонів) з продажу активів Фонду з метою забезпечення здійснення розрахунків з учасниками грошовими коштами;
ґ) порядок, умови та терміни розрахунків з учасниками за рахунок цінних паперів, що перебувають у власності Фонду, та здійснення розрахунків за підсумками аукціону (аукціонів) з продажу активів Фонду грошовими коштами;
д) вимогу щодо одночасного проведення розрахунків з учасниками Фонду за належними їм інвестиційними сертифікатами як за рахунок грошових коштів, так і цінних паперів (після завершення розрахунків за результатами аукціону (аукціонів) з продажу активів Фонду);
е) способи інформування учасників (періодичність та кількість інформаційних повідомлень, персональне повідомлення учасників - якщо таке повідомлення заплановано здійснити), засоби масової інформації, які для цього передбачається використовувати, та склад інформації, яка надається учасникам Фонду;
є) умови, порядок та строки проведення процесу депонування коштів та/або цінних паперів, які належать до виплати (передачі) учасникам за належними їм інвестиційними сертифікатами, що не були пред'явлені до викупу, відповідно до норм чинного законодавства.
Загальний термін підготовки та здійснення розрахунків з учасниками Фонду не повинен перевищувати 1 року.
Таким чином АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» повинне було у відповідності до норм Закону №2299 ліквідуватися або прийняти рішення про реорганізацію в пайовий або корпоративний інвестиційний фонд шляхом приведення своїх установчих документів та діяльності у відповідність з вимогами цього Закону.
Для цього АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» повинне було затвердити Положення про ліквідаційну комісію та у тижневий строк після затвердження Положення про ліквідаційну комісію ліквідаційна комісія повинна була схвалити своїм рішенням Порядок розрахунків з учасниками Фонду з урахуванням вимог п.2.3 Положення про порядок оцінки вартості чистих активів інвестиційних фондів і взаємних фондів інвестиційних компаній та протягом року розрахуватися з учасниками Фонду.
Судом встановлено, що невиконання цих умов АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» стало підставою для винесення Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим розпорядження №1147-ІД від28.11.2008р. про усунення порушень законодавства про цінні папери щодо приведення товариством своєї діяльності у відповідність до вимог пункту 3 розділу ХІ Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» та постанову від25.06.2009р. про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, якою було застосовано санкцію у вигляді штрафу у розмірі 17000грн.
Діяльність територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АРКрим регулюється Положенням про територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АРКрим, затвердженим Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 585 від 14.10.2005р. (далі Положення). Дія Положення поширюється на всіх емітентів цінних паперів, крім емітентів державних цінних паперів, інвестиційних сертифікатів.
Згідно з Положенням Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, підпорядкованим та підзвітним їй та реалізує в АРК завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до Положення управління відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, контролює дотримання в регіоні законодавства про цінні папери; здійснює заходи щодо усунення порушення законодавства про цінні папери.
Крім того, у правління має право, зокрема, надавати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльнім на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати на юридичних та фізичних осіб, винних у порушенні законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафи та інші санкції в межах повноважень, наданих управлінню.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, про те, що Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим має право накладати на юридичних та фізичних осіб, винних у порушенні законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафи та інші санкції в межах повноважень, наданих Управлінню.
Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997р. №2 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13.02.2001р. №27) (із змінами та доповненнями) (надалі - Правила), визначають порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та її територіальними органами справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів. Правила визначають, що Комісія та іі територіальні органи в межах своїх повноважень зобов'язані в кожному випадку виявлення ознак правопорушення вжити всіх необхідних заходів для встановлення факту правопорушення та його документального закріплення, а також своєчасно застосувати передбачені законодавством санкції. Юридична особа може бути притягнена до відповідальності за вчинення правопорушення не пізніше трьох років з дня вчинення правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим уповноважене розглядати справу про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація».
Як вбачається із матеріалів справи, у звязку з невиконанням вимог пункту 3 розділу ХІ Закону України «Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)» №2299-ІІІ від15.03.1991р. зі змінами та доповненнями та п.2.3 Положення про порядок розрахунків з учасниками при ліквідації інвестиційних фондів або взаємних фондів інвестиційних компаній, затвердженого наказом Фонду державного майна України та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від17.11.1999р. №2167/321, зареєстрованого Міністерством юстиції України 29.12.1999р. за №920/4213 до АТЗТ«Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000,00 грн., що підтверджується актом №1147-ІД від28.11.2008р. та постановою від 25.06.2009р.
Постанова Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АР Крим від 25.06.2009р. відповідачем не оскаржена, недійсною у встановленому порядку не визнана, не скасована, та є належним доказом наявності заборгованості у сумі 17000,00 грн.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АРКрим підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
В судовому засіданні 08.07.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 13.07.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 94, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу «Інвестиційний фонд «Кримська приватизація» (м. Сімферополь, вул. Балаклавська, 68, код ЄДР 22235933) у дохід Державного бюджету України (УДК в м. Сімферополі ГУ ДКУ в АРК, р/р31112106700002, балансовий рахунок 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету» по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», МФО 824026) штраф у сумі 17000,00 грн.
3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кушнова А.О.