Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2023 року № 640/5458/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання адміністративний позов Приватного акціонерного товариства "Київопорядкомплект" до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
В С Т А Н О В И В :
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Приватне акціонерне товариство "Київопорядкомплект" із позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0423130406 від 20.12.2019.
Позивач вважає, що відповідач не мав підстав для застосування штрафних санкцій до позивача за порушення встановлених термінів сплати узгодженого грошового зобов`язання по поданим податковим деклараціям.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.03.2020 відкрито провадження у справі.
15.04.2020 до Окружного адміністративного суду міста Києва від Головного управління Державної податкової служби у м. Києві надійшов відзив на позовну заяву, у якому, заперечуючи проти задоволення позовних вимог, представник відповідача зазначив, що податковим органом було проведено камеральну перевірку позивача, за результатами якої встановлено, що позивач, на порушення вимог ПК України допущено несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов`язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин із затримкою більше 30 календарних днів, з урахуванням чого, прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафу у сумі 19813,39 грн. (20%). (а.с. 161-163 т. 2)
27.04.2020 від сторони позивача до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла відповідь на відзив, у якій наголошено на безпідставності покладених в основу відзиву доводів та обґрунтувань, також, відзив не містить жодних заперечень щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, та відсутні будь-які посилання на відповідні докази та норми права, які б спростовували заявлене у позові, у свою чергу, надані стороною позивача докази підтверджують своєчасність подання позивачем податкових декларацій та своєчасність визначених у них грошових зобов`язань з плати за користування надрами для видобування корисних копалин. При цьому, невиконання податковим органом судового рішення у справі № 826/18293/15 в частині виключення з картки особового рахунку позивача заборгованості, не може ставитись у провину платнику податків у вигляді застосування до нього штрафних санкцій, а відтак, відповідачем не спростовано своєчасність подання позивачем податкових декларацій з рентної плати за користування надрами за 4 квартал 2017 року та своєчасність сплати визначених у них грошових зобов`язань. (а.с. 171-174 т. 2)
На виконання положень п. 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 2825-ІХ, Окружним адміністративним судом міста Києва скеровано за належністю матеріали справи № 640/5458/20 до Київського окружного адміністративного суду.
За результатом автоматизованого розподілу, справу № 640/5458/20 передано на розгляд судді Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 20.02.2023 прийнято до провадження адміністративну справу № 640/5458/20 до провадження судді Панченко Н.Д., ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд виходить з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, ГУ ДПС у м. Києві було проведено камеральну перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень по сплаті рентної плати за користування надрами для видобування копалин ПрАТ "Київопорядкомплект", за результатами якої, складено акт перевірки від 28.11.2019 № 497/26-15-04-06/5503326.
26.12.2019 Приватне акціонерне товариство «Київопорядкомплект» отримало від Головного управління Державної податкової служби у місті Києві податкове повідомлення-рішення № 0423130406 від 20.12.2019 про застосування штрафних санкцій у розмірі 19813,39 грн., за платежем рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення.
Наведене рішення було винесено на підставі висновків акта камеральної перевірки від 28.11.2019 р. № 497/26-15-04-06/5503326 з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання платіжних доручень по сплаті рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин позивача.
За наслідками адміністративного оскарження податкове повідомлення-рішення було залишене без змін Державною податковою службою України.
За висновками податкового органу, штрафні санкцій за вказаним податковим повідомленням-рішенням були застосовані у зв`язку із несвоєчасною сплатою узгодженої суми грошового зобов`язання по рентні платі за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі 99066,95 грн., а саме 20.08.2019 р. із затримкою на 547 календарних днів.
Позивач вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, що і зумовило на звернення до суду з даним позовом.
При вирішенні спору, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
За приписами норм частини 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний, зокрема: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Положеннями підпунктом 258.1.1 пункту 258.1 статті 258 Податкового кодексу України, визначено, що на платника рентної плати покладається відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність її внесення до бюджету, а також за своєчасність подання контролюючим органам відповідних податкових декларацій згідно із нормами цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно з підпунктом 258.1.2 пунктом 258.1 статті 258 Податкового кодексу України, на суму податкових зобов`язань з рентної плати, що нарахована платником рентної плати за податковий (звітний) період, але не сплачена протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем граничного строку подання податкової декларації, нараховується пеня в порядку, встановленому розділом ІІ цього Кодексу.
Згідно з п.31.1 ст. 31 Кодексу, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
За нормами п. 257.1 ст. 257 ПК України, встановлено, що: базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу.
Відповідно до змісту п. п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно з п. п. 257.3.1 п. 257.3 ст. 257 ПК України, платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин: за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
За приписами п. 257.5 ст. 257 ПК України, сума податкових зобов`язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.
Пунктом 126.1 ст. 126 ПК України, встановлено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання. - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу: при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання. - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового борг.
Як вбачається з акта перевірки, на думку відповідача, позивачем було несвоєчасно сплачено узгоджену суму грошового зобов`язання по рентні платі за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2017 року у сумі 99066,95 грн., оскільки сплачено 22.08.2019, а відтак із затримкою на 547 календарних днів, чим було порушено ст. 126 ПК України. На думку відповідача, позивач повинен був сплатити узгоджену суму грошового зобов`язання 19.02.2018.
Як вбачається із матеріалів справи, 18.04.2013 позивач подав податковий розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2013 року на суму 391731,18 грн., а в період з 30.04.2013 р. по 18.05.2013 р. (платіжні доручення № 560 та № 638), позивач сплатив дану узгоджену суму (копії розрахунку та платіжних доручень додано до позовної заяви). В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2013 року вважається - 20.05.2013 р.
12.07.2013 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2013 року на суму 280968,08 грн., а 06.08.2013 р. (платіжне доручення № 1103), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 2 квартал 2013 року вважається -19.08.2013 р.
16.10.2013 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2013 року на суму 356912,28 грн., а 08.11.2013 р. (платіжне доручення № 1669), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 3 квартал 2013 року вважається - 19.11.2013 р.
26.01.2014 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2013 року на суму 487820,25 грн., а 12.02.2014 р. (платіжне доручення № 2204), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 4 квартал 2013 року вважається - 19.02.2014 р.
23.04.2014 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2014 року на суму 193050,00 грн., а 19.05.2014 р. (платіжне доручення № 2642), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2014 року вважається - 20.05.2014 р.
31.07.2014 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2014 року на суму 127890,00 грн., а 11.08.2014 р. (платіжне доручення № 3069), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 2 квартал 2014 року вважається -19.08.2014 р.
17.10.2014 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2014 року на суму 64057,50 грн., а 17.11.2014 р. (платіжне доручення № 3542), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 3 квартал 2014 року вважається - 19.11.2014 р.
22.01.2014 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2014 року на суму 0,00 грн.
15.04.2015 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2015 року на суму 54652,50 грн., а 13.05.2015 р. (платіжне доручення № 509), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2015 року вважається - 20.05.2015 р.
16.07.2015 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2015 року на суму 113940,00 грн., а 19.08.2015 р. (платіжне доручення № 885), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 2 квартал 2015 року вважається -19.08.2015 р.
17.07.2015 р. позивач подав розрахунок податкового зобов`язання за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2015 року на суму 0,00 грн.
26.01.2016 р. позивач подав податкову декларацію з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2015 року на суму 0,00 грн.
30.05.2016 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2016 року на суму 0,00 грн.
06.07.2016 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2016 року на суму 0,00 грн.
13.10.2016 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2016 року на суму 0,00 грн.
19.01.2017 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2016 року на суму 0,00 грн.
03.05.2017 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2017 року на суму 160920,00 грн., а 17.05.2017 р. (платіжне доручення № 1235), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2017 року вважається -19.05.2017 р.
24.07.2017 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2017 року на суму 451200,00 грн., а 16.08.2017 р. (платіжне доручення № 1546), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 2 квартал 2017 року вважається -
19.08.2017 р.
02.11.2017 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2017 року на суму 514623,75 грн., а 15.11.2017 р. (платіжне доручення № 1910), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 3 квартал 2017 року вважається -
17.11.2017 р.
19.01.2018 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2017 року на суму 701450,97 грн., а в період з 13.02.2018 р. по 16.02.2018 р. (платіжні доручення № 2278, № 2279, № 2283, № 2285, № 2293, № 2294, № 2299), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 4 квартал 2017 року вважається - 19.02.2018 р.
13.04.2018 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2018 року на суму 244197,77 грн., а 24.04.2018 р. (платіжне доручення № 2537), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2018 року вважається -
18.05.2018 р.
18.07.2018 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2018 року на суму 244116,76 грн., а 16.08.2018 р. (платіжне доручення № 3089), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 2 квартал 2018 року вважається -
17.08.2018 р.
17.10.2018 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2018 року на суму 150684,03 грн., а 16.11.2018 р. (платіжне доручення № 3508), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 3 квартал 2018 року вважається -
19.11.2018 р.
18.01.2019 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2018 року на суму 157092,28 грн., а в період з 07.02.2019 р. по 12.02.2019 р. (платіжні доручення № 3815 та № 3842), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 4 квартал 2018 року вважається - 19.02.2019 р.
19.04.2019 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 1 квартал 2019 року на суму 97791,91 грн., а 13.05.2019 р. (платіжні доручення № 140 та № 141), позивач сплатив дану узгоджену суму. В той час, граничним терміном сплати податкових зобов`язань з рентної плати за 1 квартал 2019 року вважається - 20.05.2019 р.
23.07.2019 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2019 року на суму 99066.96 грн., а 20.08.2019 р. (платіжні доручення № 419 та № 421), позивач сплатив дану узгоджену суму.
Отже, 20.08.2019 р. позивач сплатив 99066,96 грн., а саме, узгоджену суму з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 2 квартал 2019 року, а не погасив заборгованість за 4 квартал 2017 року, як вважає податковий орган.
21.10.2019 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 3 квартал 2019 року на суму 0,00 грн.
16.01.2020 р. позивач подав розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за 4 квартал 2019 року на суму 0,00 грн.
Тож, з наведеного вбачається, що за позивачем не обліковується податкової заборгованості з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.
На спростування висновків податкового органу в цій частині, позивач вказує на те, що за нормами ст. 61 Конституції України, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Проте, позивач наголошує на тому, що відповідач вже вп`яте намагається застосувати до позивача штрафні санкції за порушення строків сплати узгодженої суми по декларації з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин саме за 4 квартали 2017 року, що підтверджується: 1) податковим повідомлення-рішенням від 08.11.2018 р. № 0809901210, яке було винесено на підставі акта камеральної перевірки від 22.10.2018 р. № 3548/26-15-12- 10/5503326 та яке було скасовано рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.10.2019 р. у справі № 640/1029/19; 2) податковим повідомлення-рішенням від 18.03.2019 р. № 0225381210, яке було винесено на підставі акта камеральної перевірки від 18.02.2019 р. № 886/26-15-12-10/5503326 та яке було скасовано рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 02.10.2020 у справі № 640/16510/19; 3) податковим повідомлення-рішенням від 10.07.2019 р. № 0502140304, яке було винесено на підставі акта документальної перевірки від 07.06.2019 р. № 121/26-15-14-07- 02-10/05503326 та яке було оскаржене в судовому порядку, наразі відкрито провадження у справі № 640/17888/19; 4) податковим повідомлення-рішенням від 15.08.2019 р. № 0683711210, яке було винесено на підставі акта камеральної перевірки від 05.08.2019 р. № 2880/26-15-12- 10/5503326 та яке було оскаржене в судовому порядку, наразі відкрито провадження у справі № 640/21708/19.
Судом досліджено, що на виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2015 року у справі № 826/18293/15, позивач звернувся із заявою № 2/06-194 від 30 грудня 2015 року до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у місті Києві в якій просив виконати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2015 року і виключити з картки особового рахунку позивача заборгованість по платі за користування надрами місцевого значення та земельного податку по основному платежу, штрафним санкціям та залишку несплаченої пені станом на 02 січень 2013 року та нараховану пеню за період з 02 січня 2013 року.
Також, позивач звернувся із заявою від 02липня 2019 року до відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві, в якій просило відкрити виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа № 826/18293/15 виданого Окружним адміністративним судом м. Києва 18 грудня 2015 року та зобов`язати Державну податкову інспекцію у Голосіївському районі Головного управління ДФС у місті Києві виключити з картки особового рахунку позивача заборгованість по платі за користування надрами місцевого значення та земельного податку по основному платежу, штрафним санкціям та залишку несплаченої пені станом на 02 січня 2013року; нараховану пеню за період з 02 січня 2013 року.
Постановою від 03 липня 2019 року, державним виконавцем відкрито виконавче провадження № 59449278 з примусового виконання виконавчого листа № 826/18293/15 та надано строк на добровільне виконання рішення суду.
Проте, як зазначає позивач, в зазначені строки ГУ ДПС у місті Києві не виконала постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2015 року у справі № 826/18293/15 і частину плати за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення зарахувала в рахунок оплати заборгованості позивача.
Постановою державного виконавця від 11.12.2019 р., за невиконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 вересня 2015 року у справі № 826/18293/15 та постанови про відкриття виконавчого провадження № 59449278, державним виконавцем було накладено на ГУ ДПС у м. Києві штраф на користь держави у розмірі 5100,00 грн. та зобов`язано ГУ ДПС у м. Києві виконати зазначене рішення суду, та попереджено про кримінальну відповідальність за умисне невиконання рішення.
20.12.202019 р. свої листом ГУ ДПС у місті Києві повідомило відділу примусового виконання рішень УДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві про часткове виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.09.2015 р. у справі № 826/18293/15, а саме, про скасування пені по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого знaчeння станом на 02.01.2013 р. у сумі 23 218,01 грн. а також
за період з 02.01.2013 р. у сумі 61236,40 грн.
Також, листом від 03.02.2020 р., ГУ ДПС у місті Києві повідомило відділу примусового виконання рішень УДВС м. Київ ГТУЮ у м. Києві про повне виконання вимог постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.09.2015 р. у справі № 826/18293/15, а саме, про виведення з інтегрованої картки платника позивача заборгованість по основному платежу та штрафним санкціям, яка обліковувалась в інтегрованій картці платника станом на 02.01.2013 р. по рентній платі за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення у сумі 492915,46 грн.
Постановою від 19.02.2020р. державним виконавцем закінчено виконавче провадження № 59449278 з примусового виконання виконавчого листа № 826/18293/15, у зв`язку із фактичним виконанням рішення суду у повному обсязі.
Таким чином, наведеним вище підтверджується обґрунтованість позовної заяви щодо того, що з 1 кварталу 2013 року усі сплати позивача за користування надрами для видобування корисних копалин місцевого значення, які відповідач зарахував в рахунок оплати за заборгованістю позивача, є такими, що здійснені своєчасно та в повному обсязі, а відтак нарахування штрафу за затримку сплати узгодженого грошового зобов`язання є протиправним.
Спірні правовідносини свідчать, що відсутність своєчасного відповідного коригування у інтегрованій картці особового рахунку платника створює ситуацію, за якої кошти позивача, що зараховуються до бюджету з податку, наростаючим підсумком зараховуються на погашення зобов`язань позивача з вказаного податку. Відповідно, у платника постійно виникає недоїмка по сплаті вказаного податку, що призводить до винесення контролюючим органом рішень про застосування штрафних санкцій на підставі даних інтегрованої картки особового рахунку платника.
При цьому, доводи відповідача у відзиві на позовну заяву базуються лише на констатації факту проведення перевірки та встановленого порушення, однак, жодним чином не розкривають та не спростовують підстав, що наведені позивачем при зверненні до суду з даним позовом, що не дає суду підстав для визнання прийнятого відповідачем податкового повідомлення-рішення законним та таким, що прийняте згідно критеріїв, визначених ст. 2 КАС України.
Також суд враховує, що тягар доказування правомірності прийняття суб`єктом владних повноважень рішень, покладається на відповідача, який при прийнятті рішень, що породжують для особи певні наслідки, має діяти у якнайпослідовніший спосіб.
Згідно з приписами ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із статтею 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими, знайшли своє підтвердження під час розгляду спору, а тому, підлягають задоволенню, шляхом визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0423130406 від 20.12.2019, як такого, що було прийняте без урахування всіх обставин та з порушенням встановлених ПК України норм.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові виграти, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 241-247, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішенняГоловного управління Державної податкової служби у м. Києві № 0423130406 від 20.12.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Державної податкової служби у м. Києві на користь Приватного акціонерного товариства "Київопорядкомплект" судовий збір у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні).
Позивач: Приватне акціонерне товариство "Київопорядкомплект" (ЄДРПОУ 05503326, 01013, м. Київ, вул. Будіндустрії, 9)
Відповідач: Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (ЄДРПОУ 43141267, 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19)
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 14.04.2023.
Суддя Панченко Н.Д.