Постанова № 11019926, 28.12.2009, Севастопольський апеляційний господарський суд

Дата ухвалення
28.12.2009
Номер справи
2-31/4190-2009
Номер документу
11019926
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Постанова

Іменем України

24 грудня 2009 року Справа № 2-31/4190-2009                     Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді                                                  Маслової З.Д.,

суддів                                                                      Градової О.Г.,

                                                                                          Остапової К.А.,

за участю представників сторін:

17.12.09 та 24.12.09

позивача: Космачевський Юрій Іванович (повноваження перевірені), посвідчення № 263 від 01.08.09, директор, Кримське республіканське виробниче підприємство "Кримтролейбус";

позивача: Дубицька Алла Хачатурівна, довіреність № 889/01-34/01 від 27.07.09, Кримське республіканське виробниче підприємство "Кримтролейбус";

відповідача: Ковалев Олександр Олександрович, довіреність № 24/01-55/2496 від 30.10.09, Виконавчий комітет Сімферопольської міської ради;

третьої особи: не з'явився, Рада Міністрів АР Крим

розглянувши апеляційну скаргу Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Привалова А.В.) від 03 листопада 2009 року у справі №2-31/4190-2009

за позовом Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" (вул. Київська, 78, місто Сімферополь, АР Крим, 95000)

до Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради (вул. Толстого, 15, місто Сімферополь, АР Крим, 95000)

третя особа Рада Міністрів АР Крим (пр. Кірова, 13, місто Сімферополь, АР Крим, 95005)

про зобов'язання укласти договір

                                                            ВСТАНОВИВ:

                    27.07.09 КРВП "Кримтролейбус" на підставі ЗУ "Про міський електричний транспорт", статей 179, 181, 194, 186 ГК України, підпункту 12 пункту "а" статті 30, частини 1 статті 5 ЗУ "Про місцеве самоврядування", статей 22, 89 БК України, пункту 1.1 розділу 1 Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту, звернулось до суду з позовною заявою до виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа Рада Міністрів АР Крим з переддоговірного спору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік і просило суд визнати укладеним договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом з 01.01.10 по 31.12.10 між КРВП "Кримтролейбус" та виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради на умовах редакції "Перевізника".

                    Позовні вимоги мотивовані тим, що 24.06.09 "Перевізник" звернувся з пропозицією укласти на 2010 рік вказаний договір, виконком Сімферопольської міської ради листом № 7313/24/01-01 від 09.07.09 відмовився від підписання вказаного договору, проект договору не підписав та не повернув, що стало підставою для звернення "Перевізника" до суду з позовом (а. с. 2-6, 38-41).

                    Ухвалою суду від 07.09.09 на підставі ст. 27 ГПК України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Раду Міністрів АР Крим (а. с. 37).

                    Відповідач позов не визнавав (а. с. 28-30).

          Рішенням господарського суду АР Крим від 03.11.09 у задоволенні позовних вимог відмовлено за їх безпідставністю, так як виконком Сімферопольської міської ради "Перевізнику" не надавав замовлення на перевезення міським електричним транспортом, а наказ № 72 від 25.03.08 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо визначення повної собівартості послуг міського електротранспорту", яким затверджено примірний договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом, не містить обов'язку виконкому Сімферопольської міської ради на укладення вказаного договору (а. с. 63-65).

                    В апеляційній скарзі та додаткових поясненнях керуючий санацією КРВП "Кримтролейбус" просить скасувати зазначене рішення суду, як прийняте з порушенням норм матеріального і процесуального закону, та прийняти нове, яким позов задовольнити (а. с. 74-80, 104-105).

          16.12.09 від Ради Міністрів АР Крим надійшло пояснення, в якому третя особа вказує на те, що виконавчий комітет Сімферопольської міської ради є замовником транспортних послуг та зобов'язаний укласти договір з "Перевізником" про організацію надання транспортних послуг. Також, Рада Міністрів АР Крим просить суд розглянути апеляційну скаргу за відсутності її представника (а. с. 81-82).

          17.12.09 від виконкому Сімферопольської міської ради надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому відповідач просить рішення господарського суду АР Крим залишити без змін, апеляційну скаргу залишити без задоволення, вважаючи рішення законним (а. с. 85-86).

          Ухвалою суду від 17.12.09 на підставі статті 77 ГПК України розгляд апеляційної скарги відкладено на 24.12.09 (а. с. 94-96).

                    У судових засіданнях 17.12.09 та 24.12.09 представники КРВП "Кримтролейбус" підтримували доводи апеляційної скарги, представники виконавчого комітету Сімферопольської міської ради заперечували та пояснили, що "Перевізник" є підприємством республіканської форми власності і тому договір повинна укладати Рада Міністрів АР Крим, відповідач не надавав на 2010 рік замовлення на перевезення пасажирів тролейбусом, виконавчий комітет Сімферопольської міської ради не наділений повноваженнями встановлювати тарифи, обсяг транспортних послуг перевищує передбачений обсяг надходжень до міського бюджету, так як з 2006 року відсутні субвенції на компенсацію пільгового проїзду. Крім всього, з 2004 року "Перевізник" не укладав договорів перевезення наземним електротранспортом і в цьому немає потреби і в 2010 році, так як "Перевізник" є республіканським підприємством і тому укладення спірного договору відноситься до компетенції Ради Міністрів АР Крим.

                    У судові засідання 17.12.09 та 24.12.09 представник Ради Міністрів АР Крим не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином ухвалами суду від 02.12.09 та 17.12.09 (а. с. 68-69, 94-96).

                    У відповідності до вимог статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходи до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.

                    Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, судова колегія вважає можливим розглянути справу у відсутність представника третьої особи, сповіщеного належним чином.

          Розглянувши справу повторно, в порядку та на підставах статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія вважає, що апеляційна скарга КРВП "Кримтролейбус" підлягає задоволенню, рішення суду скасуванню з наступних підстав.

                    Відповідно до п. 1.1 розділу 1 "Загальні положення" Статуту КРВП "Кримтролейбус" (далі "Перевізник"), воно входить до складу майна, що належить АР Крим і знаходиться в сфері управління Міністерства будівельної політики, архітектури і житлово-комунального господарства АР Крим, що є органом управління його майном.

                    П. 2.1 розділу 2 Статуту передбачає, що основними напрямками діяльності КРВП "Кримтролейбус" є надання послуг з перевезення пасажирів у містах Сімферополі, Алушті , Ялті на міських маршрутах і міжміській гірській тролейбусній трасі Сімферополь - Алушта - Ялта.

                    29.06.04 прийнято ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт". Статтею 1 вказаного закону передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та/або уповноважені ними юридичні особи, які замовляють транспортні послуги, є замовниками транспортних послуг.

                    Тобто, виконком Сімферопольської міської ради, в силу вказаного вище Закону, є замовником транспортних послуг і зобов'язаний укласти договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік з КРВП "Кримтролейбус".

                    Ст. 4 ч. 2, ст. 11 ч. 1, ст. 12 ч. 1 ЗУ № 1914 передбачено, що для "Замовника" та "Перевізника" є обов'язковим укладення договору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом).

                    Постановою Кабінету Міністрів України № 1855 від 29.12.06 затверджена Державна програма розвитку міського електричного транспорту на 2007-2015 роки, якою також передбачена необхідність активізації роботи місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування по здійсненню функцій замовників послуг з перевезень пасажирів відповідно до вимог ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт".

                    Підпунктом 12 пункту "а" ст. 30 ЗУ "Про місцеве самоврядування" №280/97 від 21.05.97 до повноважень виконавчого органу Сімферопольської міської ради належать, зокрема, залучення на договірних засадах підприємств, що не належать до комунальної власності відповідної територіальної громади, до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв'язку.

                    За своїм правовим статусом КРВП "Кримтролейбус" не належить до комунальної власності Сімферопольської територіальної громади, але на підставі вище вказаного Закону зобов'язаний укласти договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом (тролейбусом) на 2010 рік.

                    Посилання відповідача на відсутність з його боку замовлення на перевезення у 2010 році міським електричним транспортом пільгових категорій населення, свідчить про невиконання ним своїх обов'язків, передбачених ЗУ "Про місцеве самоврядування" № 280 від 21.05.97 та інших норм права, що регулюють спірні правовідносини.

                    Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

                    Ст. 4 п. 5 ЗУ № 1914 "Про міський електричний транспорт" перевізник не вправі відмовлятися від пільгових перевезень, крім випадків, передбачених законами. Тобто, КРВП "Кримтролейбус" не вправі відмовитись від перевезень пільгової категорії населення.

                    Ч. 1 п. 6 ст. 179 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання, які забезпечують споживачів послугами транспорту, зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхніх послуг. Законодавством можуть бути передбачені обов'язкові умови таких договорів.

                    П. 3 ст. 184 ГК України визначає, що укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися не інакше, як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документу.

                    Отже, договір про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом повинен бути укладений у типовій формі, що затверджена наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 72 від 25.03.08. Наданий "Перевізником" проект договору за змістом відповідає його типовій формі.

                    Підпунктом «б»пункту 4 статті 89 Бюджетного кодексу України визначено, що до видатків, які здійснюються з бюджетів міст республіканського АР Крим і міст обласного значення, яким є м. Сімферополь, належать компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

          Відповідно до ст. 22 Бюджетного кодексу України головним розпорядником місцевих коштів є виконавчі органи рад.

          Крім того, фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян, передбачено Порядком фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 256 від 04.03.02 (із змінами та доповненнями).

          Таким чином, питання про відшкодування витрат від пільгового перевезення окремих категорій громадян, відноситься до компетенції виконавчого комітету Сімферопольської міської ради.

          Тому судова колегія не приймає до уваги доводи представника відповідача на відсутність субвенцій з держбюджету з 2006 р. на відшкодування "Перевізнику" витрат на перевезення пільгових категорій населення, як підставу відмови його від укладення договору на 2010 р.

          Слід також зазначити, що відсутність договору про організацію надання транспортних послуг міським наземним електричним транспортом на 2010 рік призведе до неможливості надання КРВП "Кримтролейбус" послуг з перевезення пільгових категорій громадян, оскільки надання послуг без договору та відсутність фінансування призведе до фінансово-економічних збитків "Перевізника".

          З урахуванням викладених норм права, виконком Сімферопольської міської ради зобов'язаний укласти з КРВП "Кримтролейбус" договір про організацію транспортних послуг в 2010 році міським наземним електричним транспортом.

                    Згідно зі ст. 181 ГК України проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. Сторона, яка одержала проект договору, у 20-ти денний термін повертає підписаний договір при відсутності розбіжностей. У цей же строк, за наявності заперечень щодо окремих умов договору, сторона надсилає іншій стороні протокол розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей, зобов'язана протягом 20-ти днів передати протокол розбіжностей на розгляд суду.

                    Як свідчать матеріали справи, виконком Сімферопольської міської ради отримав проект типового договору на перевезення міським наземним електричним транспортом на 2010 рік 30.06.09 (а. с. 21), не підписав, на розгляд сесії ради питання укладення з КРВП "Кримтролейбус" договору не виносив, проект не повернув, що розцінюється як ухилення від виконання вимог, викладеного вище законодавства, що регулює питання обов'язкового укладення органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади договору про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом.

                    П. 2 та 3 ст. 13 ЦК України передбачають, що при здійсненні своїх прав, виконком Сімферопольської міської ради зобов'язаний утримуватися від порушення прав інших осіб і не допускати зловживання правом в інших формах.

                    Припинення перевезень КРВП "Кримтролейбус" пільгових категорій громадян у зв'язку з небажанням виконкомом Сімферопольської міської ради укласти договір, призведе до порушення прав громадян на достатній рівень життя, порушення гарантій, встановлених законодавством України, так як перевезення основної маси пільгових категорій населення здійснює КРВП "Кримтролейбус".

                    Відповідно до вимог ст. 180 ГК України істотними умовами господарського договору є його предмет, ціна, строк дії.

                    Предметом даного договору є перевезення тролейбусами пасажирів та багажу на постійних та тимчасових маршрутах (пункти 1.1 та 1.2).

                    Строк дії - з 01.01.2010 по 31.12.2010 (пункт 7.1).

                    Ціна - попередня сума договору визначена у додатку 2 до договору і становить 61629,7 тисяч грн., визначена у графі "Витрати на замовлені транспортні послуги відповідно до договору" з поквартальною розбивкою (а. с. 18).

                    П. 4.4 проекту договору встановлюється, що сума коштів, яка підлягає перерахуванню "Перевізникові" за надані транспортні послуги, визначається як добуток розрахункового тарифу на транспортні послуги, затвердженого "Замовником" на обсяг виконаної "Перевізником" транспортної роботи, який зменшується на суму усіх одержаних "Перевізником" доходів (оплата проїзду, плата за рекламу, оренду, тощо) - а. с. 15-16.

                    П. 4.5 проекту договору встановлюється, що величина розрахункового тарифу визначається згідно вимогам Правил надання населенню послуг по перевозам міським електротранспортом, затвердженими постановою КМУ №1735 від 23.12.04.

                    Крім того, ч. 3 ст. 8 ЗУ "Про міський електричний транспорт" № 1914 передбачено, що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування забезпечують реалізацію державної політики у сфері міського електричного транспорту, встановлюють в тому числі і тарифи на проїзд.

                    Також, п. 1.1 р.1 Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженого наказом № 96 Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 25.07.07, встановлює, що цей Порядок визначає механізм формування тарифів на транспортні послуги з перевезення пасажирів трамваями та тролейбусами і застосовується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування під час встановлення зазначених тарифів для підприємств міського електричного транспорту.

                    Тобто, у відповідача не тільки є право на встановлення тарифів на проїзд, але цей обов'язок закріплений у вказаних нормативно-правових актах України.

                    Приймаючи до уваги викладене, судова колегія вважає безпідставними посилання відповідача на відсутність в договорі його істотних умов.

                    Посилання представника виконкому Сімферопольської міської ради на ті обставини, що з 2004 року "Перевізник" не укладав договорів перевезення наземним електротранспортом, не приймаються, так як не мають правового значення для вирішення даного спору.

                    Що стосується Ради Міністрів АР Крим, то згідно з ч. 3 ст. 136 Конституції України та ст. 1 Закону АР Крим "Про Раду Міністрів АР Крим" вона є урядом АР Крим та вищим органом виконавчої влади в АР Крим, який очолює систему республіканських органів виконавчої влади.

                    Таким чином, Рада Міністрів АР Крим не є місцевим органом виконавчої влади, який відповідно до ст. 1 ЗУ "Про міський електричний транспорт" є замовником транспортних послуг, тому судова колегія вважає помилковим твердження відповідача стосовно того, що укладення спірного договору відноситься до компетенції Ради Міністрів АР Крим.

                    Приймаючи рішення, суд першої інстанції дав невірну оцінку фактичним обставинам справи, не застосував вказане в постанові апеляційного суду законодавство, яке регулює даний вид правовідносин, що призвело до винесення невірного рішення, яке підлягає скасуванню.                    

                    Керуючись статтями 101, 103 пункт 2, 104 частина 1 пункт 4, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:          

                    1. Апеляційну скаргу Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" задовольнити.

                    2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 03 листопада 2009 року у справі №2-31/4190-2009 скасувати.

                    3. Постановити нове рішення. Визнати укладеним з 01.01.2010 до 31.12.2010 договір про організацію транспортних послуг міським наземним електричним транспортом між Кримським республіканським виробничим підприємством "Кримтролейбус" та виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради на 2010 рік в редакції КРВП "Кримтролейбус":

          ДОГОВОР _____

об организации транспортных услуг городским наземным

электрическим транспортом

г. Симферополь                                                                      "__" ____ 2009 г.

Исполнительный комитет г. Симферополь, именуемый в дальнейшем «Заказчик», в лице городского головы ____________

действующего на основании Закона Украины «О местном самоуправлении»,

с одной стороны и Крымское Республиканское производственное предприятие «Крымтроллейбус»в лице генерального директора Космачевского Юрия Ивановича, действующего на основании Устава предприятия, Закона Украины «О городском электрическом транспорте», именуемое в дальнейшем «Перевозчик», с другой стороны, заключили настоящий договор о нижеследующем:

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА

          1.1.Заказчик предоставляет Перевозчику право на перевозку пассажиров и багажа троллейбусами на постоянных и временных маршрутах.

          1.2.Перевозчик обязуется предоставлять транспортные услуги на перевозку троллейбусами на условиях, предусмотренных Договором.

2. ОБЯЗАННОСТИ СТОРОН

2.1 Обязанности Заказчика

          2.1.1. Устанавливать заказ и утверждать согласованные с Перевозчиком объемы транспортной работы (приложение 1), расписание и показатели качества движения.

          2.1.2. Информировать Перевозчика и население города об изменениях в движенш городского электрического транспорта на маршрутах не позднее чем за 5 суток.

          2.1.3. Осуществлять контроль за выпуском подвижного состава на маршруты и показателями его работы, качеством обслуживания пассажиров, соблюдением требований безопасности движения.

          2.1.4. Обеспечивать создание надлежащих дорожных условий для работы городского электрического транспорта (состояние и освещение дорог, обустройство остановок, ограждение мест, опасных для пешеходов и других видов транспорта, соблюдение расстояния приближения зеленых насаждений к контактной сети и т.п.).

          2.1.5. Принимать неотложные меры относительно ликвидации последствий стихийного бедствия (наводнение, пожар, заносы и прочее) аварий, которые привели к нарушению движения городского электрического транспорта.

          2.1.6. Устанавливать тарифы на проезд и перевозку багажа и порядок взыскания платы за транспортные услуги.

          2.1.7. Утверждать стоимостную величину расчетного тарифа на транспортные услуги (приложение 2).

          2.1.8. Обеспечивать за счет средств местного бюджета компенсацию в случае установления уровня тарифов, не покрывающих расходов, связанных с перевозкой пассажиров.

          2.1.9. Представлять и защищать интересы потребителей транспортных услуг.

          2.1.10. Осуществлять полную и своевременную оплату фактически выполненных ткревозчиком объемов транспортных услуг согласно раздела 4 настоящего Договора.

          2.1.11. Обеспечивать координацию работы городского электротранспорта и других видов общественного транспорта, не допуская дублирование маршрутов разными видами транспорта.

          2.1.12. Выполнять другие требования, установленные законодательством (обновление подвижного состава, других объектов городского электротранспорта и т.п.).

2.2. Обязанности Перевозчика

          2.2.1. Выполнять условия настоящего Договора и другие требования, установленные законодательством.

          2.2.2. Обеспечивать надлежащий уровень качества транспортного обслуживания пассажиров и безопасности.

          2.2.3. Содержать подвижной состав и другие объекты городского электрического транспорт в надлежащем техническом состоянии, создавать условия для проведения их государственного технического осмотра.

          2.2.4. Осуществлять оперативное руководство движением на маршрутах, организовывать работу по оперативному устранению технических неисправностей подвижного состава или его замены.

          2.2.5. Составлять расписания и трафики движения, паспорта маршрутов, распорядок работы билетных касс по продаже проездных билетов и обеспечивать их согласование Заказчиком.

          2.2.6.1 Принимать меры относительно развития материально-технической базы предприятия, нобходимой для обеспечения перевозок и обслуживания пассажиров.

          2.2.7. Обеспечивать необходимый уровень профессиональной квалификации работников предприятия.

          2.2.8. Создавать надлежащие условия работы и отдыха персонала, обеспечивать контроль за работой и состоянием здоровья водителей.

          2.2.9. Взыскивать плату за проезд и ее контроль.

          2.2.10. Информировать пассажиров об организации предоставления транспортных услуг и требования Правил пользования трамваем и троллейбусом в городах Украины.

          2.2.11. Подавать Заказчику отчет о результатах работы городского электрическою транспорта за минувшие сутки.

          2.2.12. Предоставлять ежемесячно, до 15 числа, отчет о выполнении объема транспортных услуг за предыдущий месяц.

3. ПРАВА СТОРОН

3.1.          Права Заказчика

          3.1.1 .Контролировать объем и качество, предоставленных транспортных услуг, выполнение других условий Договора.

          3.1.2. Инициировать и проводить обследование пассажиропотоков на маршрутах.

          3.1.3. Вносить предложения относительно изменений условий Договора об организации, предоставления транспортных услуг.

          3.1.4. Осуществлять контроль за достоверностью отчетной информации относительно объемов фактически предоставленных Перевозчиком транспортных услуг.

3.2.          Права Перевозчика

          3.2.1. Вносить предложения относительно создания новых и внесение изменений в существующие маршруты, а также уточнение объемов транспортной работы и расписания движения.

          3.2.2. Останавливать пассажирские перевозки на маршрутах или временно изменять расписание движения в случае возникновения угрозы для их безопасности, изменений пассажирских потоках, а также по другим причинам, не зависимых от Перевозчика, и информировать об этом Заказчика.

          3.2.3. Требовать возмещения потерь за временное закрытие или препятствование движению в случаях, предусмотренных законодательством.

4. ОПЛАТА ТРАНСПОРТНЫХ УСЛУГ

          4.1. Заказчик рассматривает и утверждает отчет об объеме транспортных услуг Перевозчика на протяжении 5 календарных дней после его получения.

          4.2.На основании утвержденного отчета Заказчик еженедельно пересчитывает Перевозчику средства за фактически предоставленные им транспортные услуги.

          4.3. За единицу транспортной работы принимается 1 км пробега подвижного состава (вагоно-километр или троллейбусо-кидометр).

          4.4. Сумма средств, которая подлежит перечислению Перевозчику за предоставленные транспортные услуги, определяется как произведение расчетного тарифа на транспортные услуги, утвержденного Заказчиком, на объем выполненной Перевозчиком транспортной работы, который уменьшается на сумму всех полученных Перевозчиком доходов (оплата проезда, плата за рекламу, оренду и т.п.).

          4.5. Величина расчетного тарифа определяется согласно требованиям Правил предоставления населению услуг по перевозкам городским электротранспортом, утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 23.12.04 № 1735.

          4.6. Расчетный тариф может досрочно пересматриваться по согласованию Сторон в случаи изменения цен на запасные части, комплектующие изделия, горюче-смазочные и другие материалы, тарифов на электроэнергию, а также пересмотра уровня заработной платы согласно законодательству.

          4.7. В случае невыполнения утвержденного Заказчиком объема транспортных услуг по вине Перевозчика, Заказчик платит лишь фактически выполненный объем транспортной работы.

          4.8. В случае прекращения или изменения расписания движения на определенных Договором маршрутах по независимым от Перевозчика причинам (проведение общегородских мероприятий, сложные дорожно-погодные условия, дорожно-транспортные происшествия, ремонтные работы на маршрутах следования городского электрического транспорта и.п.) Заказчик осуществляет оплату предоставленных транспор'шых услуг по плановым показателям согласно актам, которые составляются Перевозчиком и утверждаются Заказчиком, не позднее трех дней после их получения от Перевозчика.                                        

5. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН

          5.1. Стороны несут ответственность за невыполнение условий настоящего Договора согласно законодательству.

          5.2. Ответственность за возмещение убытков, причиненных юридическим лицам здоровью и имуществу пассажиров, а также окружающей среде, несет Перевозчик согласно законодательству.          

6. ДРУГИЕ УСЛОВИЯ ДОГОВОРА

          6.1. Если разногласия, которые возникли во время выполнения настоящего Договора, не исключены путем переговоров, то они решаются в установленном законодательством порядке.

7. СРОК ДЕЙСТВИЯ ДОГОВОРА

          7.1. Договор заключен на период с 1 января 2010 года по 31 декабря 2010 года.

          7.2. Если за один месяц до завершения срока действия Договора ни одна из Сторон не сообщила о его прекращении, срок действия Договора продлевается на следующей год.

          7.3. В предусмотренном законодательством порядке Договор может быть разорван Стороной не раньше, чем через месяц после официального предупреждения, а также по согласованию Сторон или в судебном порядке.

          7.4. Изменения и дополнения к Договору вносятся по договоренности Сторон.

          7.5. Договор заключен в двух экземплярах со всеми приложениями (2 приложения), которые имеют одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой Стороны.

8. АДРЕСА, РЕКВИЗИТЫ И ПОДПИСИ СТОРОН

Заказчик:                                                   Перевозчик:

___                               КРПП «Крымтроллейбус»

___                                         ОКНО 03328391 МФО 324430

___                               р/с 26006303326586, Крымский филиал

___ Центр.отд. «Проминвеетбанка»

___                     г. Симферополь

_____                                         ул. Киевская

                                                                                Генеральний директор

____                                        підпис Ю.И. Космачевский

М.П.                                                                      М.П.

Дополнение 1

к п.2.1.1.Договора

о предоставлении транспортных

услуг городским наземным электрическим

транспортом

СОГЛАСОВАНО УТВЕРЖДЕНО

______ ______

«___»______г. «___»______г.

ЗАЯВКА

На объем транспортной работы троллейбусов на 2010 год Номер и название маршрутаВид транспортного сообщенияКоличество подвижного состава на маршруте, ед.Интервал движения, мин.Общий пробег, км. М-т № 2/9

«Марьино-Аэропорт»9 ТР;14 ТРРаб. дни 2761

Вых. дни 114011-15571225,8

262097,4

М-т № 3 «Свобода-Балаклавск. р-н»9 ТР; 14 ТР

15 ТР; ЮМЗ47457-15793181,5

М-т № 5/7

«Н-Романовка-Загородний»9 ТР; 14 ТР; 15 ТР; ЮМЗ76655-131235269,5

М-т № 6

«Марьино-Центр»9 ТР;14 ТР;

ЮМЗРаб. дни 3765

Вых. дни 14825-12704406,4

292467

М-т № 8

«7-я гор. Б-ца-ГРЭС»9 ТР;14 ТР;

ЗИУ365010-15793473,5

М-т № 10

«Заводское-Арабатская» 9 ТР; 14 ТР; ЮМЗ43807-2750586 Дополнение 2

к п. 2.1.7 Договора

о предоставлении транспортных услуг наземным электрическим транспортом

                    УТВЕРЖДЕНО

                    (заказчик) «____»____г. РАСЧЕТНЫЙ ТАРИФ

на транспортные услуги, которые будут предоставляться

КРПП «Крымтроллейбус»в 2010 году

г. Симферополь

ПоказательЕдиница

измеренияГод в том числе IIIIIIIV 1. Расходы на заказанные транспортные услуги согласно договору, всеготыс. гривен61629,715284,215653,916393,514298,1

в том числе: Плановая себестоимость услуг*-II-5602713894,714230,814903,212998,3 плановая рентабельность (прибыль)-II-5602,71389,51423,11490,31299,8 2. Расчетный объем транспортной работы с договоромтыс. вагоно-(тролейбусо)-километров5402707,11350131, 351350224,231350211,11352140,42 3. Расчетный тариф на транспортные услуги**гривен1,011,011,011,011,01                                                     4. Стягнути з виконавчого комітету Сімферопольської міської ради (вул. Толстого, 15, місто Сімферополь, АР Крим, 95000, код ЄДРПОУ 04055630) на користь Кримського республіканського виробничого підприємства "Кримтролейбус" (вул. Київська, 78, місто Сімферополь, АР Крим, 95000, код ЄДРПОУ 03328391, п/р 26006303326586 в філії КЦО ПІБ м. Сімферополя, МФО 324430) судові витрати у сумі 400,00 грн.                     5. Доручити господарському суду Автономної Республіки Крим видати накази.

                                                  

Головуючий суддя                                                  З.Д. Маслова

Судді                                                                                О.Г. Градова

                                                                                К.А. Остапова