ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 року <Текст >Справа № 2а-4439/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді О.В. Конишевої,
при секретарі судового засідання С.А. Даниловій
за участю представників від
позивача Лихман Ф.О. довіреність № 01-04/294 від 02.02.2010
відповідача Рева Ж.К. довіреність № 85 від 29.04.2010
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Комунального підприємства «Бердянськекотранс» Бердянської міської ради про стягнення економічних санкцій у розмірі 31 182 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Комунального підприємства «Бердянськекотранс» Бердянської міської ради про стягнення економічних санкцій у розмірі 31 182 грн.
Позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі, з підставі викладених у позовній заяві. Зокрема зазначивши, що у відповідача існує борг по економічним санкціям у розмірі 31 182 грн. за порушення п. 2 ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004, постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.2007№297 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Свої позовні вимоги обґрунтовує ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення».
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив у повному обсязі з підстав зазначених у запереченнях, просить зменшити суму економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
Зокрема зазначивши, що основним видом діяльності підприємства є надання послуг з зимового та літнього утримання міських вулиць, площ, скверів, бульварів, згідно «Програми прибирання міських територій та утримання об'єктів міського благоустрою», затвердженою Бердянською міською радою, та складає основну частину доходів підприємства і не є житлово-комунальною послугою.
Надання послуг з вивезення твердих побутових відходів (далі ТПВ) це не основний вид діяльності КП «Бердянськекотранс» та надається юридичним та фізичним особам - підприємцям згідно з пп. 3 п.1 ст. 14 (закон № 1875) і не потребує узгодження з органами виконавчої влади та органом місцевого самоврядування. Для вивезення твердих побутових відходів з контейнерів підприємство використовує спецавтомобіль сміттєвоз, а для надання послуг автотранспорту іншу техніку, а саме: трактор екскаватор БОРЕКС 2202 д/н НОМЕР_1, екскаватор ЄО -26-28 д/н НОМЕР_2, трактор ЮМЗ 6 д/н НОМЕР_3, Газон ГАЗ 3307 д/н НОМЕР_4. Відповідач зазначає, що в первинних документах (подорожніх листах) організаціям надавались послуги автотранспорту з екіпажем для виконання внутрішніх господарських робіт.
Таким чином відповідач вважає, що позивачем було зайво нараховано суму порушень в розмірі 3907,45 грн., а отже сума порушень та штрафних санкцій повинна складати 19459,65 грн.
Враховуючи викладене відповідач просить зменшити йому суму економічних санкцій.
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представників сторін, суд вважає, позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області проведено планову перевірку комунального підприємства «Бердянськекотранс» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування тарифів на житлово-комунальні послуги, за результатами якої було складено акт від 24.09.2009 №000290, яким встановлено завищення розміру плати за послуги з вивезення побутових відходів, внаслідок чого за період з 01.09.2008 по 31.08.2009 підприємством отримано необґрунтовану виручку в розмірі 12 309,55 грн., за період з 01.10.2008 по 31.08.2009 необґрунтовано отримано виручку в розмірі 10 394 грн., чим було порушено вимоги ст. 31 п. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2005 №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів па послуги з вивезення побутових відходів» та постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.2007 №297 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
На підставі матеріалів перевірки, відповідно до ст. ст. 13, 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» та Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України від 03.12.2001 №298/519, до відповідача застосовано економічні санкції, про що прийнято рішення від 29.09.2009 року № 143 на суму 31 182 грн. та направлено претензію від 29.09.2009 року за № 01-15/2799.
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки України і підпорядковується їй.
Основними завданнями Держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Статтею 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» № 507 від 03.12.1990 встановлено, що державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
Пунктом 1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Отже, обов'язок по сплаті сум економічних санкцій покладено на відповідача.
У зазначений термін сума перерахована не була, повідомлення про виконання рішення не надійшло.
Судом встановлено, що відповідачем рішення про застосування економічних санкцій від 29.09.2009 року № 143 не оскаржено ні до вищестоящого органу у порядку, передбаченому чинним законодавством, ні у судовому порядку. Таким чином, зазначене рішення про застосування економічних санкцій на даний час є чинним.
Кім того, у судовому засіданні відповідач позов не визнав та просив зменшити йому суму економічної санкції. Зазначивши, що ним надавались послуги по вивезенню твердих побутових відходів з контейнерів використовуя спецавтомобіль сміттєвоз, але матеріалами справи встановлено, що в рахунках-фактурах відповідач надає послуги саме по вивезенню сміттю. Також відповідачем до матеріалів справи надано подорожні листи, згідно яких не можливо встановити які саме послуги надавались відповідачем.
Отже враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області про стягнення з комунального підприємства «Бердянськекотранс» Бердянської міської ради економічної санкції в суму 31 182 грн. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Бердянськекотранс» Бердянської міської ради економічні санкції у сумі 31182 (тридцять одна тисяча сто вісімдесят дві) грн. одержувач Державний бюджет м. Бердянськ, код ЄДРПОУ 34676953, р/р 31113106700011 МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова виготовлена у повному обсязі 06.08.2010.