Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-5761/09/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Балаклицький А.І.
Суддя-доповідач: Літвіна Н. М.
У Х В А Л А
Іменем України
"25" серпня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіЛітвіної Н.М.
суддів:Вівдиченко Т.Р.
Федорової Г.Г.
при секретарі: Овчіннікові А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Броварської об»єднаної державної податкової інспекції Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року у справі за адміністративним позовом Казенного заводу порошкової металургії до Броварської об»єднаної державної податкової інспекції Київської області про скасування податкового повідомлення - рішення від 08 жовтня 2009 року №0005211601/0,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року позов Казенного заводу порошкової металургії до Броварської об»єднаної державної податкової інспекції Київської області про скасування податкового повідомлення - рішення від 08 жовтня 2009 року №0005211601/0 було задоволено. Визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення рішення Броварської об»єднаної державної податкової інспекції Київської області від 08 жовтня 2009 року №0005211601/0.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач Броварська об»єднана державна податкова інспекція Київської області звернувся з апеляційною скаргою та просить суд скасувати постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, Броварською об»єднаною державною податковою інспекцією Київської області проведено перевірку Казенного заводу порошкової металургії щодо своєчасності розрахунків з бюджетом по податках і зборах, за результатами якої складено Акт перевірки від 08 жовтня 2008 року №961/15-309/00186192.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п. 5.3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181, а саме порушення граничною строку сплати узгодженої суми податкового зобов"язання по податку па додану вартість.
08 жовтня 2008 року на підставі вищезазначеного Акту перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №0005211601/0, яким до позивача за затримку на 30 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання в розмірі 1248, 03 грн., застосовано штрафні санкції в розмірі 10 % у сумі 124, 80 грн.
Згідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181 - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пунктом 7.7 ст. 7 даного Закон визначено принцип рівності бюджетних інтересів. З цією метою встановлено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов'язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов'язковими платежами) - у рівних пропорціях.
Як визначено п. 7.7 ст. 7 зазначеного Закону - джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти такого платника податку. Отже, грошовий платіж є єдиною формою сплати податкових зобов'язань і погашення податкового боргу.
Згідно з п. 6 ст. 7 Закону України "Про Національний банк України" Національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів.
Відповідно до п. 1.7 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року - кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому згідно з пунктом 3.8 зазначеної Інструкції реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками.
З наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику. Тому суми податкових зобов'язань або податкового боргу з урахуванням п. п. 16.5.2 п. 16.5 ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" слід вважати сплаченими у день реєстрації банківською установою платіжного документа із зазначеним у ньому призначенням платежу на сплату відповідних податкових зобов'язань або податкового боргу, визначених платником податків.
Як вбачається з розрахунку штрафних санкцій, проведеного Броварською об»єднанню державною інспекцією Київської області, який міститься в додатку до Акту від 08 жовтня 2008 року Казенний завод порошкової металургії зобов"язаиий був сплатити обов'язковий платіж з податку на додану вартість по вітчизняних товарах (роботах, послугах) згідно до Декларації № 28213 від 13 червня 2008 року. Дата нарахування 01 липня 2008 року, а фактично сплачено 31 липня 2008 року.
Між тим, з матеріалів справи встановлено, що позивач 31 липня 2007 року жодних платежів з податку на додану вартість по декларації № 28213 від 13 червня 2008 року не здійснював.
Платіжними дорученнями № 3211, №3210 від 26 червня 2008 року, №3285 від 24 червня 2008 року, № 3231 від 27 червня 2008 року ним було сплачено податок на додану вартість за травень 2008 року по декларації №28284 від 13 червня 2008 року.
Однак, податковим органом самостійно було змінено призначення платежу по вищевказаним платіжним дорученням та зараховано вказані суми в рахунок податкового боргу, що є порушенням п. 5.3.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181.
Крім того, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про скасування податкового повідомлення-рішення, оскільки воно винесене на підставі Акту перевірки, який складений з порушенням п. п. 1. 5, 1.6 Порядку оформлення невиїзних документальних виїзних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 10 серпня 2008 року №327.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, судом першої інстанції ухвалено рішення, яке відповідає вимогам матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України суд,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Броварської об»єднаної державної податкової інспекції Київської області залишити без задоволення, а постанову Київського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2009 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 31 серпня 2010 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст постанови виготовлений 30 серпня 2010 року.