Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 год. 30 хв.
м. Миколаїв
20.05.2010 Справа № 2а-977/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Птичкіної В.В. при секретарі судового засідання Крикливенко І. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомОчаківського міжрайонного прокурора,
вул. Леніна, 2-а, м. Очаків, Миколаївська область, 57500 в інтересах держави в особіОчаківського міськрайонного центру зайнятості Миколаївської області,
вул. Леніна, 1, м. Очаків, Миколаївська область, 57500 доСільськогосподарського закритого акціонерного товариства "Родіна ",
с. Солончаки, Очаківський район, Миколаївська область, 57543
простягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 2712,81 грн.,
за участю
прокурора: Паніч Т.В.
ВСТАНОВИВ:
Очаківський міжрайонний прокурор Миколаївської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Очаківського міського районного центру зайнятості (надалі –позивач) про стягнення з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Родіна»(надалі –відповідач) заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 2712,81грн.
12.05.2010 до суду надійшло клопотання позивача (вих. № 06-783 від 05.05.2010) про розгляд справи за відсутності представника позивача (ар. с. 24).
Присутня в судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримала.
Відповідач в судове засідання представника не направив, про причини його неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за відсутності представника не надав, заперечень проти позову не подав.
Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (ар. с. 23), суд розглянув справу за відсутності представника відповідача.
У судовому засіданні судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, суд дійшов до наступних висновків.
У відповідності з пунктом 4 статті 1 Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»(надалі –Закону № 1533) роботодавці є страхувальниками у розумінні цього Закону. Згідно з частиною 2 статті 4 Закону № 1533 роботодавці –юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.
23.08.1997 відповідач був узятий на облік як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за № 145410009, що підтверджується копією повідомлення про взяття на облік платника страхових внесків (ар. с. 8).
Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону № 1533 роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
У відповідності з частиною 3 статті 17 Закону № 1533 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Як вказано у пункті 6.7 розробленої відповідно до Закону № 1533 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339 (надалі –Інструкція), роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Згідно із статтею 12 Закону № 1533 виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі –Фонд) є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи:
здійснюють облік та ведуть реєстр платників страхових внесків;
провадять збір страхових внесків;
контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду;
представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
13.01.2010 відповідач подав позивачу «Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2009 рік (ар. с. 9). Згідно з відомістю сума недоїмки відповідача складає 2712,81 грн. (рядок 22).
У відповідності зі статтею 39 Закону № 1533 спори, що вникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Як вказано у пункті 9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства. Усі спірні питання, що виникають між платниками страхових внесків та органами Фонду з приводу нарахування страхових внесків, пені, стягнення недоїмки, штрафів та адміністративних стягнень, вирішуються в судовому порядку. Подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах мають право Державний центр зайнятості, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський та Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості (пункт 9.11 Інструкції).
Як вказала присутня в судовому засіданні прокурор, відповідач суму недоїмки не сплатив.
Враховуючи викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати по справі відсутні.
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського закритого акціонерного товариства «Родіна» (ідентифікаційний код 00413972, місцезнаходження с.Солончаки, Очаківський район, Миколаївська область, 57543) заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі2712,81 грн. (дві тисячі сімсот дванадцять грн. 81 коп.) на користь Очаківського міського районного центру зайнятості.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення постанови, якщо протягом цього часу не буде подано заяви про апеляційне оскарження постанови. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, тоді постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги разом з її копіями відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В. Птичкіна
Постанову складено в повному обсязі 25 травня 2010 року.