Постанова № 1100634, 14.08.2007, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
14.08.2007
Номер справи
а18/306-07
Номер документу
1100634
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16

тел. 230-31-77

ПОСТАНОВА

Іменем України

"14" серпня 2007 р. Справа № А18/306-07

м. Київ, вул. Комінтерну, 16

(зал судових засідань № 205)

Господарський суд Київської області у складі головуючого судді А.Ю. Кошика при секретарі Кантарія Д.Ю. розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора в інтересах держави вособі Переяслав-Хмельницької об"єднаної державної податкової інспекції

до Комунального підприємства теплових мереж "Переяслав-Хмельницьктепломережа"

про стягнення 619943,54 грн.

За участю представників:

Позивач - Колесник І.О.

Відповідач - Соловей М.Т.

Від прокуратури - Дикий Ю.О.

Суть спору:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Переяслав-Хмельницького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Переяслав-Хмельницької державної податкової інспекції (далі - позивач) до Переяслав-Хмельницького комунального підприємства теплових мереж «Переслав-Хмельницьктепломережа» (далі –відповідач) про стягнення 619943,54 грн. заборгованості перед бюджетом.

Відповідно до ухвали від 02.07.2007 року було відкрите провадження у справі за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі –КАС України).

Позовні вимоги ґрунтуються на порушенні відповідачем Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», внаслідок чого за ним утворився податковий борг перед бюджетом.

В ході розгляду спору позивач позовні вимоги підтримав, відповідач надав відзив, в якому по суті позовних вимог не заперечив, посилаючись на відсутність достатніх коштів через несплату населенням за комунальні послуги.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача встановлено наступне.

Відповідно до розрахунку позивача, загальна сума податкової заборгованості відповідача складає 619943,54 грн., що складається з сум податку на додану вартість 181930 грн., податку на прибуток 254453,54 грн. прибутку господарських організацій комунальної власності 183560 грн.

Таким чином загальна сума податкової заборгованості КП КОР «Переяслав-Хмельницьктепломережа»по платежах складає 619943,54 грн.

Заборгованість підтверджується наступними документами: повідомленням переяслав-Хмельницької ОДПІ № 5544/35 від 11.06.2007 року про наявність у КП КОР «Переяслав-Хмельницьктепломережа»заборгованості з податків і зборів; податковими деклараціями з податку на додану вартість за березень та квітень 2007 рік; деклараціями з податку на прибуток підприємства за 2004, 2006, 2007 р.; розрахунком частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році; розподіл результатів документальної перевірки між управліннями та відділами від 17.01.2005 №2/23-1/20598264;

5) розрахуноком до акту перевірки від 17.01.2005 №2/23-1/20598264; копіями корінців податкового повідомлення-рішення від 17.01.2005 р., 17.02.2006 р., 03.03.2006 р., 04.04.2006 р., 12.05.2006 р., 05.06.2006 р., 06.07.2006 р., 15.12.2006р.; податковим повідомленням-рішенням від 22.05.2007 року, згідно якого у відповідності п.п. 17.1.7., п. 17.1, ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», штраф за сплачений за затримкою податок на додану вартість складає 5689 грн. 94 коп.; Податковими вимогами від 6.11.2001 та 25,12.2001 рр.

Згідно п. 1.3. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно підпункту 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону є виключно податкові органи.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування. Коли ж податкове зобов'язання визначено контролюючим органом за підставами, зазначеними у п. п. “а”“в”п.п. 4.2.2. п. 4.2 ст. 4, платник податків зобов’язаний погасити нараховану суму податкового зобов`язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.

Відповідно до п. 1.4 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181-III (надалі Закон-2181) пеня-плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без урахування пені), що справляється з платника податків у зв’язку з несвоєчасним погашення податкового зобов'язання.

Пункт 1.3 ст.1 Закону-2181 визначає, що податковий борг (недоїмка) податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Статтею 5 Закону України № 2181-ІІІ встановлено, що узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (підпункт 5.4.1.).

Згідно підпункту 7.2.1. пункту 7.2. ст. 7 Закону України № 2181-ІІІ джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

В той же час, п.п. 7.7. ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яка безпосередньо визначає саме джерела та порядок погашення податкового боргу, визначено рівність бюджетних інтересів та передбачено, що податковий борг погашається попередньо погашенню податкових зобов’язань, які не є податковим боргом, у порядку календарної черговості його виникнення, а в разі одночасного його виникнення за різними податками, зборами (обов’язковими платежами) –у рівних пропорціях.

Таким чином, зазначена норма передбачає, що з коштів, що надходять від платника податків в першу чергу погашаються суми податкового боргу, при їх наявності на дату фактичної сплати, поточні ж платежі по земельному податку, строк сплати яких не пропущено, вважаються лише податковими зобов’язаннями і не мають статусу податкового боргу, тому в розумінні п.п. 7.7. ст. 7 Закону погашаються після погашення податкового боргу.

Як передбачено п. 1.7. ст. 1 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків - це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. ст. 3 Закону України № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів справи сума уточнених позовних вимог визнана відповідачем шляхом підписання Акту звірки розрахунків станом на 24.05.2007 року.

Проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та всебічно розглянувши матеріали справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, погоджені відповідачем в акті звірки розрахунків, тому підлягають задоволенню.

Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 158-163, 164 КАС України,

п о с т а н о в и в :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Переяслав-Хмельницького комунального підприємства теплових мереж «Переславхмельницьктепломережа» (08400, Київська обл., м. Переяслав-Хмельницький, вул. Гімназійна, 25, код 20598264) про стягнення 619943,54 (шістсот дев’ятнадцять тисяч дев’ятсот сорок три) грн. заборгованості перед бюджетом.

Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня її проголошення, якщо заява про апеляційне оскарження постанови не буде подана. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана, в двадцятиденний строк після надання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя Кошик А. Ю.