Постанова № 10994980, 28.07.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.07.2010
Номер справи
6702/10/2070
Номер документу
10994980
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

28 липня 2010 р. № 2-а- 6702/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бартош Н.С.,

при секретарі судового засідання Островській М.О.,

за участю представників: позивача Літвінової А.С., відповідача Медведєвої І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Державного підприємства завод «Електроважмаш»до Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державне підприємство завод «Електроважмаш», звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові, в якому, з урахуванням уточнень, просить суд визнати дії Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові з підготовки проведення у 2010 році планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року протиправними, заборонити Контрольно-ревізійному відділу у м. Харкові проведення планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Листом № 123-17/1252 від 05 травня 2010 року Контрольно-ревізійний відділ у м. Харкові (далі - КРВ у м. Харкові) повідомив Державне підприємство завод «Електроважмаш» (далі ДП завод «Електрважмаш») про те, що на виконання п. 1.1.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи КРВ у м. Харкові на ІІ квартал 2010 року передбачено проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року та ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року Державного підприємства завод «Електроважмаш».

ДП завод «Електроважмаш» вважає дії КРВ у м. Харкові, направлені на проведення ревізії позивача неправомірними, оскільки у 2010 році СДПІ ВПП у м. Харкові вже проводилась планова виїзна перевірка ДП завод «Електроважмаш» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, результатом якої став Акт № 140/23-106/00213121 від 19 січня 2010 року. Жодних повідомлень, направлених на узгодження з позивачем строків проведення перевірок, у зв'язку з неможливістю їх одночасного проведення, ДП завод «Електроважмаш» не отримувало.

Ревізія фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» у відповідності з надісланим повідомленням про її проведення має охопити період фінансово-господарської діяльності підприємства за 2005-2010 роки.

Однак вказані періоди вже неодноразово перевірялись як самим відповідачем так і іншими контролюючими органами.

Також, період фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» з 01 січня 2006 року по 01 червня 2009 року перевірявся КРВ у м. Харкові у 2009 р., про що складено Акт ревізії № 123-10-319 від 22 вересня 2009 року.

У 2006 році СДПІ ВПП у м. Харкові було проведено планову виїзну перевірку дотримання вимог валютного законодавства за період з 01 липня 2004 року по 01 квітня 2006 року, що підтверджується Актом № 1175/40-018/00213121 від 07 липня 2006 р. Період фінансово-господарської та економічної діяльності ДП завод «Електроважмаш» з 2006 року по квітень 2007 року перевірявся у травні-червні 2007 року на виконання наказу Мінпромполітики України від 16 травня 2007 року № 224 комісією у складі представників Мінпромполітики, КРУ у Харківській області, Харківської обласної державної адміністрації та ін.

Представник позивача - Державного підприємства завод «Електроважмаш» Літвінова А.С. у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити.

Представник відповідачів - Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області Медведєва І.А. у судовому засіданні просила відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки вважає дії відповідачів правомірними, виходячи з наступного.

З 17 травня 2010 року повинна була проводитися планова ревізія фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» на підставі Плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в м.Харкові на II квартал 2010 року, як це прямо передбачено законом.

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Крім того, ревізуємий КРУ в Харківській області період не залежить від перевіряємого періоду органом ДПС.

Постановою КМУ від 08 серпня 2001 року № 955 затверджено «Порядок планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби» (далі - Порядок), яким встановлено механізм складання і затвердження планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби.

У звязку з прийняттям постанови КМУ від 12 квітня 2005 року № 278 «Про внесення змін до п. 3 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби» та з метою вдосконалення системи планування в органах державної контрольно-ревізійної служби Головне контрольно-ревізійне управління України Наказом від 26 жовтня 2005 року № 319 затверджено «Положення про планування контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби» (далі Положення).

Зазначені нормативно-правові акти є основними й використовуються в роботі органів державної контрольно-ревізійної служби при плануванні контрольно-ревізійної роботи.

Згідно п. 3 Порядку заходи з проведення інспектування здійснюються, в тому числі, відповідно до планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, КРУ в областях, містах Києві та Севастополі, а також планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, які складаються на кожний квартал.

А згідно п.6 Порядку терміни підготовки та порядок затвердження планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, визначаються ГоловКРУ.

В п.7 Порядку зазначені основні підстави для включення заходів з проведення інспектування до планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби, в якому зазначено, що однією з основних підстав для включення є закони, акти та доручення Президента України, КМУ, Накази Міністерства фінансів, які не потребують термінового виконання без включення до планів.

Вищезазначене свідчить, що в разі необхідності термінового виконання закону, акту та доручення Президента України, КМУ, Наказів Міністерства фінансів проводиться позапланова виїзна ревізія в порядку, передбаченому діючим законодавством.

Також що відповідно до п.8 Порядку внесення змін до планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби проводиться у порядку їх затвердження.

Тобто при внесенні змін до планів слід керуватися нормами п.6 Порядку, а саме: терміни підготовки та порядок затвердження планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також планів контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, визначаються ГоловКРУ та п.34 Положення.

Враховуючи, що Наказом Контрольного-ревізійного управління в Харківській області від 09 квітня 2010 року № 48 внесено зміни до Плану контрольно-ревізійної роботи Контрольно-ревізійного управління в Харківській області на II квартал 2010 року, а саме до п. 1.1.4.5 включено ревізію фінансово-господарської діяльності ДП «Харківський електромеханічний завод», а згідно розділу V Положення, зокрема відповідно до п.31 Положення до плану контрольно-ревізійної роботи КРВ включаються, зокрема контрольні заходи, визначені у плані контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ або в одержаних дорученнях як централізовані завдання ГоловКРУ та апарату КРУ, до виконання яких залучається КРВ.

На підставі чого, начальником КРУ в Харківській області від 14 квітня 2010 року затверджено зміни до плану контрольно-ревізійної роботи КРВ на II квартал 2010 року, а саме до п. 1.1.4.1. включено ревізію ДП завод «Електроважмаш».

Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

У відповідності до вищевикладеного, КРУ в Харківській області направило на адресу ДП «Харківський електромеханічний завод» повідомлення від 11 травня 2010 року №123-18/1308 про проведення ревізії фінансово-господарської діяльності за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії, що свідчить про правомірність дій КРУ.

Також, на даний час КРУ в Харківській області (КРВ в м.Харкові) проводиться ревізія ДП Завод «Електроважмаш», яка розпочата 17 червня 2010 року й яка на теперішній час триває.

Таким чином допускаючи КРВ в м.Харкові до ревізії ДП Завод «Електроважмаш»" фактично визнало правомірність дій відповідача щодо проведення ревізії.

Ухвалою суду від 28 липня 2010 року закрито провадження в частині позовних вимог про визнання дій Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові з підготовки проведення у 2010 році планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства завод «Електроважмаш» та зобов'язання Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові утриматись від проведення у 2010 році планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за проміжок часу з з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року у справі за адміністративним позовом Державного підприємства завод «Електроважмаш» до Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії.

Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідачів, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Державне підприємство завод «Електроважмаш» зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Харківської міської ради 03 грудня 1991 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Як свідчать матеріали справи, листами від 08 квітня 2010 року №04-18/397 «Про включення до плану роботи контрольних заходів» та від 08 квітня 2010 року №06-18/240 «Про включення до плану ревізії ДП завод «Електроважмаш» ГоловКРУ України доручив КРУ України в Харківській області терміново включити до плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Харківській області на II квартал 2010 року ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року та ревізію фінансово-господарської діяльності Заводу за період з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року.

Наказом КРУ в Харківський області від 09 квітня 2010 року № 48 внесено зміни до Плану контрольно-ревізійної роботи апарату КРУ в Харківській області на ІІ квартал 2010 року.

Таким чином, у розділ перший Плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Харківський області на ІІ квартал 2010 року було включено п. 1.1.4.5. «Ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року та ревізію фінансово-господарської діяльності заводу за період з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року.

Листом від 05 травня 2010 року № 123-17/1252 КРУ у Харківський області повідомило ДП «Завод «Електроважмаш» про те, що на виконання п. 1.1.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи КРВ в м. Харкові на II квартал 2010 року передбачено проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року та ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року Державного підприємства «Завод «Електроважмаш».

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII Державна контрольно-ревізійна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента та Кабінету Міністрів України.

З огляду на приписи діючого в Україні законодавства, ревізія є формою інспектування, а порядок його проведення з боку державної контрольно-ревізійної служби у відповідності зі ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Положеннями статті 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» передбачено, що органами державної контрольно-ревізійної служби здійснюється планові та позапланові виїзні ревізії. Плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи стосовно якої проводиться така планова виїзна ревізія.Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік. Право на проведення планової виїзної ревізії підконтрольних установ надається лише у тому разі, коли їм не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної ревізії надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.

Проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державної контрольно-ревізійної служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2. Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, інспектування полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об'єкта контролю і проводиться у формі ревізії, яка повинна забезпечувати виявлення фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Відповідно до п. 4 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, планові та позапланові виїзні ревізії проводяться органами служби відповідно до Закону та цього Порядку. При цьому, у відповідності з п. 5 вищенаведеного нормативного акту планові виїзні ревізії проводяться відповідно до планів контрольно-ревізійної роботи, затверджених в установленому порядку, а позапланові виїзні ревізії - за наявності підстав, визначених Законом.

Згідно п 3. Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2001 року № 955 заходи з інспектування здійснюються відповідно до плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби, який складається на календарний рік, а також планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в областях, які складаються на кожний квартал.

У відповідності з п. 4 вищенаведеного Порядку проект плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби готує ГоловКРУ і за погодженням з Мінфіном подає до 1 грудня поточного року Кабінетові Міністрів України. Проект плану має містити перелік тем щодо інспектування певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ, а також рік проведення попередніх контрольних заходів за кожною запланованою темою та терміни інформування Кабінету Міністрів України і Мінфіну. До проекту Плану додається пояснювальна записка, в якій обґрунтовуються включені до нього питання. План затверджується до 20 грудня поточного року.

Згідно п. 5 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2001 року № 955, плани контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також плани контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп) в районах, містах, районах у містах, у тому числі міжрайонних контрольно-ревізійних відділів, розробляються на підставі Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби та включають інші питання, вирішення яких належить до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.

Посилання Відповідача на листи ГоловКРУ України від 08 квітня 2010 року №04-18/397 «Про включення до плану роботи контрольних заходів» та від 08 квітня 2010 року №06-18/240 «Про включення до плану ревізії ДП завод «Електроважмаш», як на підставу прийняття наказу від 09 квітня 2010 року, яким внесено зміни до плану роботи КРУ у Харківський області підтверджує ту обставину, що план роботи КРУ на ІІ квартал 2010 року не містив перевірки фінансово-господарської діяльності позивача.

У відповідності з п.п «г» абз. 1 п. 7 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2001 року № 955 підставою для включення заходів з проведення інспектування до планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби ініціатива, виявлена органами державної контрольно-ревізійної служби є лише з урахуванням таких критеріїв, як: економічна та соціальна важливість питань, які обов'язково включаються до програм і планів дій Кабінету Міністрів України на відповідний період; значний обсяг фінансових потоків, інших державних ресурсів, що спрямовувалися на виконання бюджетних програм, утримання державних органів; публічна інформація про факти порушень і зловживань у фінансовій сфері та неефективного управління державним майном; ймовірність виникнення фінансових порушень, у тому числі внаслідок відсутності (низького рівня) внутрішнього фінансового контролю, правової неврегульованості економічної діяльності; періодичність проведення ревізій та перевірок у бюджетних установах відповідно до закону.

Відповідач не надав суду доказів наявності вищенаведених підстав.

З огляду на вищенаведені норми права суд відмічає, що дії щодо внесення змін до плану контрольно-ревізійної роботи КРУ в Харківський області на ІІ квартал 2010 р. у відповідності з приписами п. 8. Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби мали проводитися у порядку їх затвердження.

Пункт 7 Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 серпня 2001 року № 955 основними підставами для включення заходів з проведення інспектування до планів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби визначає також закони, акти та доручення Президента України, Кабінету Міністрів України, накази Мінфіну, які не потребують термінового виконання без включення до планів.

Оскільки, КРУ в Харківський області зміни до плану на ІІ квартал 2010 року включило в цьому ж кварталі, ці дії носять терміновий характер і за таких обставин не можуть бути підставою для проведення інспектування у відповідності до планів контрольно-ревізійної роботи.

Таким чином твердження відповідача про те, що перевірка, про яку було повідомлено позивача носить характер планової ревізії, спростовується матеріалами справи.

Терміновий характер проведення дій з інспектування підконтрольної установи є ознакою позапланової ревізії.

У відповідності з п. 5 ч. 5 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» позапланова перевірка проводиться зокрема у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.

Позапланова виїзна ревізія, згідно з приписами ч. 6 ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Судом встановлено, що перевірка окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» у відповідності з надісланим повідомленням про її проведення мала охопити період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року та ревізії фінансово-господарської діяльності за період з 01 червня 2009 року по 01 квітня 2010 року.

Період фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» з 01 квітня 2007 року по 30 червня 2009 року було перевірено СДПІ ВПП у м. Харкові під час проведення перевірки у 2010 році, яка була завершена складанням акту № 140/23-106/00213121 від 19 січня 2010 року.

Також, період фінансово-господарської діяльності ДП завод «Електроважмаш» з 01 січня 2006 року по 01 червня 2009 року перевірявся КРВ у м. Харкові у 2009 р., про що складено Акт ревізії № 123-10-319 від 22 вересня 2009 року.

У 2006 році СДПІ ВПП у м. Харкові було проведено планову виїзну перевірку позивача з дотримання вимог валютного законодавства за період з 01 липня 2004 року по 01 квітня 2006 року, що підтверджується Актом № 1175/40-018/00213121 від 07 липня 2006 р.

Період фінансово-господарської та зовнішньоекономічної діяльності ДП завод «Електроважмаш» за період з 2006 року та 4 місяці 2007 року перевірявся у травні-червні 2007 року на виконання наказу Мінпромполітики України від 16 травня 2007 року № 224 комісією у складі представників Мінпромполітики, КРУ у Харківській області, Харківської обласної державної адміністрації та інших, про що складено довідку від 19 червня 2007 року.

Відповідно до ч. 7 ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» на підконтрольних установах, щодо яких за відповідний період їх фінансово-господарської діяльності відповідно до цього Закону проведено державний фінансовий аудит, інспектування за ініціативою органів державної контрольно-ревізійної служби не проводиться.

На підставі викладеного, суд вважає, що дії Контрольно-ревізійного управління в Харківській області з підготовки проведення планової перевірки ДП завод «Електроважмаш» на підставі листів ГоловКРУ України є протиправними.

Крім того, суд не приймає доводи позивача стосовно того, що відповідач повинен був проводити перевірку у відповідності з приписами «Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів», затвердженого Постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 619, виходячи з наступного.

Указом Президента України від 23 липня 1998 року № 817/98 «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності» з метою зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність встановлено, що органи виконавчої влади, уповноважені від імені держави здійснювати перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності (далі - контролюючі органи), проводять планові та позапланові виїзні перевірки.

При цьому, планові виїзні перевірки проводяться всіма контролюючими органами одночасно в день, визначений органом державної податкової служби. Порядок координації проведення таких перевірок встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 «Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів», затвердженого Постановою КМУ від 21 липня 2005 року № 619 визначено, що органи державної контрольно-ревізійної служби погоджують з органами державної податкової служби плани-графіки щодо одночасного проведення планових виїзних ревізій і перевірок у порядку, встановленому ГоловКРУ разом з Державною податковою адміністрацією з урахуванням відповідних строків, передбачених статтею 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні».В п. 3 цього Порядку передбачено, що заміна у планах-графіках планових виїзних ревізій і перевірок суб'єкта господарювання, діяльність якого підлягає перевірці, та зміна строків їх проведення забороняється, крім випадків виникнення об'єктивних обставин (ліквідація, банкрутство суб'єкта господарювання, припинення його діяльності на тривалий час, обставини непереборної сили тощо). Про зміни, що вносяться до планів-графіків, відповідні контролюючі органи інформуються у триденний строк з часу прийняття такого рішення. Пунктом 4 Порядку визначено, що проведення планових виїзних ревізій і перевірок розпочинається одночасно всіма контролюючими органами в день, установлений згідно з планом-графіком, про який суб'єкт господарювання та всі контролюючі органи інформуються не пізніше ніж за десять днів до дня їх проведення.

У разі неможливості одночасного проведення планових виїзних ревізій і перевірок всіма контролюючими органами вони проводяться за згодою суб'єкта господарювання у погоджені з ним строки, що не перешкоджають провадженню його господарської діяльності.

Але суд вважає за необхідне зазначити, що постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №619 «Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів», стосується одночасного проведення планових виїзних ревізій і перевірок у порядку, встановленому ГоловКРУ разом з Державною податковою адміністрацією України.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно до п. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

На підставі викладеного, із врахуванням вищевикладених обставин, суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача та вважає їх такими, що ґрунтуються на вимогах діючого законодавства, а тому підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України, враховуючи, що рішення приймається на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд дійшов висновку про необхідність стягнення сплаченого державного мита з держбюджету на користь позивача.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державного підприємства завод «Електроважмаш» до Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові, Контрольно-ревізійного управління в Харківській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати дії Контрольно-ревізійного відділу у м. Харкові з підготовки проведення у 2010 році планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року протиправними.

Зобовязати Контрольно-ревізійний відділ у м. Харкові утриматися від проведення планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Державного підприємства завод «Електроважмаш» за період з 01 грудня 2005 року по 31 травня 2009 року.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства завод «Електроважмаш» судовий збір у сумі 3 гривні 40 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанову в повному обсязі виготовлено 02 серпня 2010 року.

<Сума задоволення ><Текст >

СуддяБартош Н.С.