Постанова № 10994411, 30.08.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.08.2010
Номер справи
2а-6086/10/1270
Номер документу
10994411
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 серпня 2010 року Справа № 2а-6086/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді Смішливої Т.В.,

при секретарі Попові М.Г.

за участю представників сторін:

від позивача: Жадан О.О (довіреність №1403/10 від 08.02.10).

від відповідача:не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області до комунального підприємства «Лисичанський Шляхрембуд» про стягнення податкового боргу за землю, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Лисичанський Шляхрембуд» про стягнення за рахунок активів земельного податку в сумі 87899,30 грн.

Оскільки відповідач не сплатив узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковим органом були відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ прийняті заходи щодо примусового стягнення податкового боргу, але вони не призвели до позитивних наслідків, тому позивач звернувся до суду з цим позовом.

Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні зазначеним у позові, просив прийняти рішення про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи відповідача, заявою від 30.08.2010 уточнив реквізити одержувача земельного податку місцевого бюджету.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався.(а.с.27а).

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що комунальне підприємство «Лисичанський Шляхрембуд» зареєстровано у якості субєкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області від 26 травня 1997 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ.(а.с.6-13)

Комунальне підприємство «Лисичанський Шляхрембуд» взяте на облік ДПІ в місті Лисичанську як платника податків 30.05.1997 за №1-94.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України “Про систему оподаткування” визначено види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлений законом термін. Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з юридичних і фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Статтею 4 даного Закону передбачено, що розмір земельного податку не залежить від результатів господарської діяльності власників землі та землекористувачів. Ставки земельного податку, порядок обчислення і сплати земельного податку не можуть встановлюватись або змінюватись іншими законодавчими актами, крім цього Закону.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар (стаття 5 Закону).

Відповідно до ст.13 Закону України «Про плату за землю»підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.

В статті 14 даного Закону зазначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Відповідно до статті 15 даного Закону власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарними днем звітного (податкового) місяця.

Платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю (стаття 20 Закону).

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про плату за землю» контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.

Станом на теперішній час за відповідачем обліковується податковий борг який виник внаслідок перевірки ДПІ в місті Лисичанську дотримання боржником вимог податкового законодавства, за результатами якої позивачем винесені податкові повідомлення-рішення, а також внаслідок несплати у встановлений строк сум податкових зобовязань, самостійно обчислених платником податку в податкових деклараціях (розрахунках):

- податкове повідомлення - рішення № 0004081503/0 від 17.09.2007 на суму 1100,00 грн., нарахованого на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000, згідно акту перевірки №000310/15-243 від 17.09.2007, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, підприємству нараховані штрафні санкції зі сплати за землю у сумі 1100,00грн., про що повідомлено боржника 17.09.2007 згідно підпису посадової особи на податковому повідомленні - рішенні; (а.с.20)

- податкове повідомлення - рішення № 0004651503/0 від 14.11.2007 на суму 1736,05грн., нарахованого на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000, згідно акту перевірки № 000356/15-243 від 14.11.2007, за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, підприємству нараховані штрафні санкції зі сплати за землю у сумі 1736,05грн., про що повідомлено боржника 11.12.2007 відповідно підпису посадової особи на податковому повідомленні - рішенні; (а.с.20)

Вказані податкові повідомлення - рішення відповідачем не оскаржені в установленому порядку, отже є узгодженими.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 (із змінами та доповненнями), - податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації (розрахунках), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).

Відповідачем до ДПІ в м. Лисичанську надані наступні податкові розрахунки земельного податку:

- розрахунок № 343 від 29.01.2007 на загальну суму 26295,48 грн., зі сплатою рівними частками щомісяця протягом року у розмірі 2191,29 грн., а саме: 30.08.2007 сума до сплати - 2191,29 грн.; 01.10.2007 сума до сплати - 2191,29 грн.; 30.10.2007 сума до сплати - 2191,29 грн.; 30.11.2007 сума до сплати -2191,29 грн.; 04.01.2008 сума до сплати - 2191,29 грн.; 30.01.2008 сума до сплати - 2191,29грн. Сума заборгованості по даному податковому розрахунку складає 13147,74 грн.(а.с.16)

- розрахунок № 635 від 31.01.2008 на загальну суму 27031,75 грн., зі сплатою рівними частками щомісяця протягом року у розмірі 2252,65 грн. за винятком останнього місяця - 2252,60 грн., а саме: 03.03.2008 сума до сплати - 2252,65 грн.; 31.03.2008 сума до сплати - 2252,65 грн. 30.04.2008 сума до сплати - 2252,65 грн., 30.05.2008 сума до сплати - 2252,65 грн., 01.07.2008 сума до сплати - 2252,65грн. 30.07.2008 сума до сплати 2252,65 грн., 01.09.2008 сума до сплати 2252,65грн., 30.09.2008 сума до сплати 2252,65грн., 30.10.2008 сума до сплати 2252,65грн., 01.12.2008 сума до сплати 2252,65грн., 30.12.2008 сума до сплати 2252,65грн., 30.01.2009 сума до сплати 2252,65 грн. Сума заборгованості по даному податковому розрахунку складає 27031,75грн.(а.с.17)

- розрахунок № 280 від 19.01.2009 на загальну суму 31142,56 грн., зі сплатою рівними частками щомісяця протягом року у розмірі 2595,21 грн. за винятком останнього місяця де сума сплати складала 2595,25 грн., а саме: 02.03.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.03.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.04.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 01.06.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.06.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.07.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 31.08.2009 сума до сплати - 2595,21 грн., 30.09.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.10.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 30.11.2009 сума к сплаті 2595,21 грн., 30.12.2009 сума до сплати 2595,21 грн., 01.02.2010 сума до сплати 2595,25 грн. Сума заборгованості по даному податковому розрахунку складає 31142,56 грн.(а.с.18)

- розрахунок № 1276 від 28.01.2010 на загальну суму 32978,00 грн., зі сплатою рівними частками щомісяця протягом року у розмірі 2748,24 грн., а саме: 02.03.2010 сума до сплати - 2748,24 грн.; 30.03.2010 сума до сплати - 2748,24 грн.; 30.04.2010 сума до сплати - 2748,24 грн.; 31.05.2010 сума до сплати - 2748,24 грн.; 30.06.2010 сума до сплати - 2748,24 грн. Сума заборгованості по даному податковому розрахунку складає 13 741,20 грн.(а.с.19)

Загальна сума заборгованості по податковим розрахункам земельного податку складає: 13 147,74грн. + 27 031,75грн. + 31 142,56грн. + 13 741,20грн. = 85063,25грн.

Загальна сума недоїмки складає: 85063,25грн. (розрахунки) + 2836,05грн. (податкові повідомлення - рішення) = 87899,30грн.

Відповідно до частини 1 підпункту 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до підпункту 5.4.1. пункту 5.4. статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу.

З метою погашення податкового боргу відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181 ДПІ в м. Лисичанську боржнику було вручено першу податкову вимогу №1/73 від 08 жовтня 2001р. та другу податкову вимогу № 8486 від 10 грудня 2001р.(а.с.15).

Відповідач податковий борг перед бюджетом в добровільному порядку не сплатив.

Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст. 3 зазначеного Закону визначено, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

З огляду на зазначене позовні вимоги Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м.Лисичанську Луганської області задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Лисичанський Шляхрембуд» (код ЄДРПОУ 05401887) на користь місцевого бюджету податковий борг зі сплати за землю у сумі 87899,30грн. (вісімдесят сім тисяч вісімсот девяносто девять грн. 30 коп.) Одержувач платежу: УДК в м.Лисичанську, код одержувача 24180679, ГУДКУ в Луганській області МФО 804013, р/р 33214811700052.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяСмішлива Т.В.