ц
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 серпня 2010 року справа № 2а-12836/09/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя: Букіна Л.Є.
при секретарі судового засідання: Акопов А.Р.,
за участю: представника позивача: Парфенюк І.П.,
представника відповідача: Данатарова В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області до Комунальної установи охорони здоровя Нікопольській пологовий будинокпро стягнення економічних санкцій та зобовязання виконати припис, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернувся Позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Дніпропетровській області із адміністративним позовом до Комунальної установи охорони здоровя Нікопольській пологовий будинок(Відповідач), у якому просить:
стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 19723,95 грн. в дохід державного бюджету;
зобовязати Відповідача виконати припис Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області № 614 від 17.08.2009 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що в ході перевірки Відповідача встановлено необґрунтовано завищення тарифів на платні послуги, Позивачем прийнято рішення №231 від 26.08.2009 року про вилучення в дохід державного бюджету економічні санкції у розмірі 19723,95 грн. з Відповідача, а також припис № 614 від 17.08.2009 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін. У добровільному порядку Відповідача рішення та припис не виконує.
У судовому засіданні представник Позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити, пояснив, що правомірність рішення №231 підтверджено постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2010 року, яка набрала законної сили. До цього часу рішення про стягнення економічних санкцій та припис не виконано.
Представник Відповідача проти позову заперечував, надав письмові пояснення проти позову. В обґрунтування заперечень зазначив, що при винесенні постанови від 31.03.2010 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом не враховано всі обставини, зокрема ті послуги, які надає Відповідач. Також зазначено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.98 року №1662, Відповідач не звільнений від обкладення податком на додану вартість, і тому сума цього податку включалась до ціни послуг, які надає Відповідач. Щодо акту перевірки зазначено, на примірнику, який надано Відповідачу, відсутній номер акту, в акті є посилання на нормативно-правовий акт, який на момент проведення перевірки втратив чинність.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідачем 17.08.2009 року проведена планова перевірка Позивача з питань додержання дисципліни цін при формуванні та застосуванні тарифів на платні послуги, які надавалися за період 2007-2008 роки та І-е півріччя 2009 р., за наслідками якої складено акт № 614 від 17.08.2009 р., в якому зазначено наступне порушення: відповідно до вимог постанови КМУ від 05.10.1998 р. № 1602 до складу тарифів не повинно було бути включено податок на додану вартість, так як пологовий будинок являється закладом охорони здоровя який звільняється від обкладання податком на додану вартість так як має спеціальний дозвіл (ліцензію) на надання послуг. Тільки згідно п.3 повинно застосовуватись ПДВ, як це передбачено зазначеною постановою, але пологовий будинок до всіх видів послуг застосував ПДВ не проводячи фактичних відрахувань в податкові органи, а відраховуються до доходу будинку, про що свідчать звітні дані. До складу тарифів враховані економічно обґрунтовані витрати, але також включено податок на додану вартість, а установа не являється платником податку на додану вартість. Отже, витрати враховані до складу тарифів можна вважати економічно необґрунтованими. Перевіркою встановлено, що Відповідач безпідставно одержав виручки в розмірі 12218,51 грн., а саме: з липня 2007 р по липень 2008 р. - 5643,86 грн., з липня 2008 р. по липень 2009 р. - 6574,65 грн.
Згідно ч. 1 ст. 14 Закону України Про ціни та ціноутвореннявся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету, а також стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
На виконання вказаної норми начальником Державної інспекції з контролю за цінами 26.08.2009 р. прийнято рішення № 231 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, відповідно до якого належить вилучити у Відповідача в дохід державного бюджету 6574,65 грн. та штраф у розмірі 13149,30 грн., а також винесено припис №614 від 17.08.2009 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін, а саме: в місячний термін провести перерахунок плати за платні послуги, які надаються пологовим будинком, та повідомити про виконання.
Відповідно до п.п. 5.1.8 п.5.1 ст. 5 Закону України Про податок на додану вартість звільняються від оподаткування операції з поставки послуг з охорони здоровя згідно з переліком, встановленим Кабінетом Міністрів України, закладами охорони здоровя, які мають ліцензію на поставку таких послуг.
Постановою Кабінету Міністрів України Про послуги з охорони здоровя, операції з надання яких закладами охорони здоровя, які мають спеціальний дозвіл на надання таких послуг, звільняються від обкладення податком на додану вартість, № 1602 від 05.10.1998 р. затверджено Перелік послуг з охорони здоровя (у тому числі медико-санітарної допомоги, судово-медичної і судово-психіатричної експертизи), операції з надання яких закладами охорони здоровя, які мають спеціальний дозвіл на надання таких послуг, не звільняються від обкладання податком на додану вартість.
На підставі п.п. 7.2.4 п.7.4 ст. 7 Закону Про податок на додану вартістьправо на нарахування ПДВ та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
Судом встановлено, що Відповідач не зареєстрований платником ПДВ та не здійснював перерахування до бюджету включеного у вартість послуг та отриманого за ці послуги ПДВ, і тому Відповідач не повинен включати до вартості наданих платних послуг суму ПДВ.
Суд не знаходить необґрунтованими твердження представника Відповідача про необхідність відмови у задоволенні позову, оскільки в акті перевірки є посилання на норму закону, яка на момент проведення перевірки втратила чинність, а також відсутність номеру акта. Зазначення в акті перевірки норму, яка втратила чинність не є підтвердженням, що при прийнятті рішення № 231 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін субєкт владних повноважень також керувався нормативно-правовим актом, який втратив чинність.
Слід зазначити, що Акт перевірки та правомірність рішення про застосування економічних санкцій були предметом розгляду в іншій справі. Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31.03.2010 року, яка набрала законної сили, відмовлено у задоволенні адміністративного позову Комунальної установи охорони здоровя Нікопольській пологовий будинокв частині скасування рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 26.08.2009 р. № 231, в решті позовних вимог провадження закрито.
Враховуючи, що Відповідач рішення та припис у добровільному порядку не виконав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 160 - 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області задовольнити повністю .
Стягнути з Комунальної установи охорони здоровя Нікопольській пологовий будинокекономічні санкції в сумі 19723,95 грн. (девятнадцять тисяч сімсот двадцять три грн. 95 коп.) в дохід державного бюджету, код 21081100 Відділення держказначейства м.Нікополь на р\р 31113106700029 УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 23929847.
Зобовязати Комунальну установу охорони здоровя Нікопольській пологовий будиноквиконати припис Державної інспекції з контролю за цінами в Дніпропетровській області № 614 від 17.08.2009 року про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у строки,встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена у повному обсязі 16.08.2010 р.
Головуючий суддя Л.Є. Букіна