Постанова № 10983256, 13.04.2009, Згурівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
13.04.2009
Номер справи
2-а-18/09
Номер документу
10983256
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-18/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2009 року Згурівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ПАЛАМАРЧУК

при секретарі ГОРИСЛАВЕЦЬ Л.В.

представника позивачки ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт. Згурівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Згурівської районної державної адміністрації Київської області про встановлення статусу ветерана війни, зобов'язання відповідача видати відповідне посвідчення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись не те, що вона є дружиною ОСОБА_3, актовий запис № 8 від 04 березня 1973 року.

26 квітня 1986 року сталася аварія на ЧАЕС.

Відповідно до Положення про Цивільну оборону СРСР, затвердженого 18.03.1976 року Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР № 111, наказом начальника Цивільної оборони СРСР від 06.06.1975 року № 90, а також інших державних, республіканських та відомчих документів в кожному міністерстві, відомості або іншому централізованому органі виконавчої влади, підприємствах, установах і організаціях в рамках адміністративно - територіальних одиниць (районів, міст тощо) створювались служби формування Цивільної оборони.

Після аварії на ЧАЕС, її чоловік приймав участь у ліквідації її наслідків у складі зведеної автоколони ЦО по проведенню евакуації населення з населених пунктів Чорнобильського району від колгоспу ім. XX партз'їзду с Іллінці Чорнобильського району в період з 02 по 04 травня 1986 року. Поряд з цим чоловік був визнаний учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1-ї категорії.

Згідно п.9 ч.2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до інвалідів війни відносяться особи, які були залучені до формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювань, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Таким чином, чоловік позивачки мав всі підстави для визнання його інвалідом війни. З урахуванням цього він звернувся до Управління з питань надзвичайних ситуацій Київської обласної державної адміністрації. Вказане Управління після проведення відповідної перевірки, підготовило для видачі довідку. Однак її чоловік мав незадовільний стан здоров'я, тяжко хворів і внаслідок цього не встиг отримати посвідчення учасника війни в Управлінні праці та соціального захисту населення Згурівської райдержадміністрації.

Після смерті чоловіка позивачка звернулася з цим питанням до Управління праці та соціального захисту населення Згурівської райдержадміністрації і їй було відмовлено. Дане рішення відповідача вона вважає неправомірним, тому просить:

визнати рішення Управління праці та соціального захисту населення Згурівської районної державної адміністрації Київської області щодо відмови їй у встановленні статусу інваліда війни неправомірними;

зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Згурівської районної державної адміністрації Київської області, ідентифікаційний номер 20624042, встановити ОСОБА_2 статус інваліда війни та видати відповідне посвідчення.

В судовому засіданні позивачка та її представник - ОСОБА_1 уточнили позовні вимоги і просять: зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Згурівської районної державної адміністрації Київської області, ідентифікаційний номер 20624042, встановити позивачці

статус члена сім»ї інваліда війни та видати відповідне посвідчення, представник відповідача позов не визнала повністю.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення.

Керуючись принципами верховенства права та законності, оцінюючи за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні в судовому засіданні доказів в їх сукупності, які є у справі, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що позивачка повністю підтвердила позовні вимоги, викладені в заяві, доповнивши, що ні вона, ні її чоловік не знали про те, що чоловіку згідно його документів, можливо встановити статус інваліда війни, тому вони до Управління праці та соціального захисту населення не зверталися, а звернулася вона особисто лише після смерті чоловіка.

Представник позивачки - ОСОБА_1 також підтвердив вимоги, викладені в заяві, доповнивши, що для отримання посвідчення інваліда війни ОСОБА_3 необхідно було предоставити довідку Управління з питань надзвичайних ситуацій. Ця довідка була видана 09.12. 2008 р. Але поскільки ОСОБА_3 в цей час тяжко хворів, він не міг предоставити цю довідку в Управління праці та соціального захисту населення, тому вважає, позивачка має право для видачі їй посвідчення члена сім»ї померлого інваліда війни, просить позов задоволити.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Згурівської районної державної адміністрації Київської області - Колесник С.М. в своїх як усних, так і в письмових запереченнях проти позову посилається на те, що відповідно до абзацу 2 п.7 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни ", "Посвідчення інваліда війни " видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина,

Чоловік позивачки, ОСОБА_3, за встановленням відповідного статусу до Управління праці та соціального захисту населення не звертався і відповідного посвідчення не отримував.

А отже, чинність ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на ОСОБА_2, як дружину померлого інваліда не поширюється і тому підстави для видачі «Посвідчення члена сім»ї загиблого» немає (а.с. 55-56), тому просить відмовити у задоволенні позову.

Згідно з ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Копією паспорта встановлено особу позивачки (а.с. 6).

Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_3 та ОСОБА_5 уклали шлюб 04 березня 1973 p., після чого ОСОБА_5 змінила прізвище на ОСОБА_3 (а.с. 11).

Згідно копії довідки ОСОБА_3 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с. 7-8).

Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.9).

Згідно копії посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи ОСОБА_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, категорія 1 (а.с. 10).

Згідно копії довідки Правожовтневської сільської ради від 26 січня 2009 р. встановлено, що ОСОБА_2 постійно проживала разом та вела спільне домашнє господарство з своїм чоловіком ОСОБА_3 до смерті останнього (а.с. 12).

Згідно копії довідки Управління з питань надзвичайних ситуацій встановлено, що ОСОБА_3 брав участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі зведеної автоколони ЦО по проведенню евакуації населення з населених пунктів Чорнобильського району в період з 02 по 04 травня 1986 р. (а.с. 20).

Згідно копії посвідчення особи, яка постраждала внаслідок чорнобильської катастрофи встановлено, що ОСОБА_2 є евакуйованою із зони відчуження у 1986 p., категорія 2 (а.с.31).

Згідно відповіді Управління праці та соціального захисту населення ОСОБА_3 за встановленням статусу інваліда війни не звертався, і необхідних документів не подавав (а.с. 21).

Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає до задоволення, так як в судовому засіданні доведено, що ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення про видачу йому посвідчення інваліда війни не звертався і відповідних документів не подавав, отже, на день смерті він не мав статусу інваліда війни, тому і позивачка не має статусу сім»ї померлого інваліда війни, і їй правомірно відмовлено у видачі відповідного посвідчення.

Керуючись Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ", постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 року № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни", ст.ст. 8, 9, 10, 11, 12, 17, 71, 86, 159, 160, 163, КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_2 до Згурівської районної державної адміністрації Київської області про встановлення статусу члена сім»ї інваліда війни, зобов'язання відповідача видати відповідне посвідчення - залишити без задоволення.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Апеляційного адміністративного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 10 (десяти) днів з 18 квітня 2009 року - з дня її складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Апеляційного адміністративного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.