Постанова № 109773477, 24.03.2023, Брусилівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
24.03.2023
Номер справи
275/64/23
Номер документу
109773477
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 275/64/23

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2023 року смт. Брусилів

Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області Миколайчук П.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності, які надійшли від відділу поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, РНОКПП - НОМЕР_1 ,

за ч.5ст.126 КУпАП,

з участю ОСОБА_1 , захисника Осадчого А.А., -

ВСТАНОВИВ:

16.01.2023 о 10:15 годині в смт.Брусилів по вул.Костьольній Житомирського району Житомирської області, водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом, ВАЗ 21013 д.н.з. НОМЕР_2 , не маючи права керувати транспортним засобом. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.1 а Правил дорожньогоруху та вчинив адміністративне правопорушення, передбаченеч. 5 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, вказав, що посвідчення водія не отримував, лише пройшов навчання, раніше притягувався до відповідальності, автомобіль не оформлений на нього. Просив суворо не карати.

В судовому засіданні захисник Осадчий А.А. підтримав покази ОСОБА_1 . Просив суворо не карати.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , захисника, проаналізувавши докази, суд прийшов до наступних висновків.

Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Нормами ст. 280 КУпАП визначено, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У п.11 ч.1ст.23 Закону України «Про Національну поліцію», що поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманнямПравил дорожнього рухуйого учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно доЗакону України «Про дорожній рух», встановлюютьПДР. Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ч. 5ст.14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати і неухильно дотримувати вимог цьогоЗакону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.

Пункт 1.3 Правил дорожньогоруху передбачає, що учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.

Згідно з пунктом 1.9 Правил дорожнього рухуУкраїни України особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Пункт 2.1-аПравил дорожнього рухуУкраїни передбачає, що водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.

Частино 5 статті 126 КУпАП встановлюється відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом вчинене повторно протягом року.

Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 126 КУпАП та вина у скоєному підтверджується:

-протоколом від 16.01.2023 серії ОБ № 090179, відповідно до якого ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 21013 д.н.з. НОМЕР_2 , без права керувати вказаним транспортним засобом, що вчинене повторно протягом року (а.с. 2),

-копією постанови від 13.06.2022 серії БАВ № 653961 складеної щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч. 5, 6 ст. 121, ч. 2 ст. 122, ч. 1, 2 ст. 126, ст. 125 КУпАП (а.с. 4),

-розпискою про роз`яснення прав та обов`язків, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП (а.с. 3), яка підписана ОСОБА_1 ,

- відеозаписом події з відео реєстратора та нагрудних камер поліцейських, на якому саме ОСОБА_1 керував автомобілем (компакт-диск, а.с. 6).

Суду не надано відомостей про оскарження дій працівників поліції щодо оформлення матеріалів від 16.01.2023 чи інших доказів, які б ставили під сумнів належність і допустимість наданих суду доказів винуватості ОСОБА_1 .

Враховуючи вказане,оцінивши доказиза своїмвнутрішнім переконанням,що ґрунтуєтьсяна всебічному,повному іоб`єктивномудослідженні всіхобставин справив їхсукупності,керуючись закономі правосвідомістю,суд визнаєдоведеним позарозумним сумнівомналежними тадопустимими доказамифакт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення,передбаченого ч.5ст.126 КУпАП, а саме - повторне протягом року керування транспортним засобом без права керування транспортним засобом відповідної категорії, тобто в діях ОСОБА_1 наявний склад вказаного правопорушення.

Згідно протоколу від 16.01.2023 серії ОБ № 090179 власником автомобіля ВАЗ 21013 д.н.з. НОМЕР_2 , є ОСОБА_2 .

Відповідно до пункту 28 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" №14 від 23.12.2005 не можна накладати стягнення у виді оплатного вилучення транспортного засобу на особу, яка вчинила відповідне правопорушення, керуючи транспортним засобом, що належить іншій особі.

Також, відповідно до абз.3 п.28 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 року №14, суди не вправі застосовувати стягнення у вигляді позбавлення права керувати транспортним засобом й тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.

При обрані міри адміністративного стягнення суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особу правопорушника, обставин що обтяжують чи пом`якшують відповідальність не встановлено. Тому до правопорушника слід застосувати остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч. 5 ст. 126 КУпАП без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки він не належить ОСОБА_1 та оскільки ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував, відносно нього не може бути застосоване адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів.

Відповідно до положеньст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2ст.4 Закону України «Про судовий збір»з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного,керуючись ст. 7, 9, 40-1, 33, 35, 36, 126, ч.1, ст.130, 280, 283,284 КУпАП, ч. 2 ст. 4 п. 5 ЗУ «Про судовий збір»та керуючись, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнативинним увчиненні 16.01.2023адміністративного правопорушення,передбаченого ч.5ст.126КУпАП тазастосувати донього адміністративнестягнення увигляді штрафув розмірі2400(двітисячі чотириста)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить40800(сороктисяч вісімсот)гривень (реквізитидля сплатиштрафу:отримувач коштів: ГУК у Житомир обл./Житомир обл./ 21081300, код отримувача (код ЄРДПОУ): 37976485, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA368999980313060149000006001, код класифікації доходів бюджету 21081300) без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 536 гривень 80 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Роз`яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Брусилівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя П. В. Миколайчук