Постанова № 10973731, 03.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
03.08.2010
Номер справи
2а-6932/10/2670
Номер документу
10973731
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

03 серпня 2010 року 11:13 № 2а-6932/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Бідняк О. В.;

відповідача: не зявились

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005”

простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03серпня2010року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

30квітня2010року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна податкова інспекція у Деснянському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Деснянському районі м. Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” (далі по тексту відповідач, ТОВ “Інструмент-Центр 2005”), в якому просить стягнути суму податкового боргу: з податку на прибуток підприємства у розмірі 32234,46грн., з податку на додану вартість у розмірі 10409,66грн., з комунального податку у розмірі 31,69грн., пеню за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у розмірі 2115,14грн., на загальну суму заборгованості 44790,95грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11травня2010року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-6932/10/2670, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 21червня2010року, яке відкладалося на 03серпня2010року у звязку з неприбуттям відповідача або його представників.

В судовому засіданні 03серпня2010року представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” зареєстроване Деснянському районною у місті Києві державною адміністрацією (ідентифікаційний код 33595659), в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи 05липня2005року і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до даних облікової картки ТОВ “Інструмент-Центр 2005” на день розгляду адміністративної справи має заборгованість зі сплати до бюджету суми податків і зборів на загальну суму 44790,95грн., в т.ч.:

1) податку на прибуток підприємства у розмірі 32234,46грн., з яких 31070,20грн. основного боргу та 1164,26грн. пені, що виникла на підставі несвоєчасної сплати податкових зобовязань. Сума основного боргу по податку на прибуток підприємства виникла на підставі: самостійно поданої відповідачем декларації з податку на прибуток підприємства від 07листопада2006року №65833 на суму 22167,00грн.; декларації з податку на прибуток підприємства від 08лютого2007року №91141 на суму 6946,00грн., задекларована платником податку самостійно та штрафу на суму 1192,00грн. нарахованого за виправлення помилки задекларованого відповідачем самостійно; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 23лютого2007року №005681500/0 на суму 2,15грн.; декларації з податку на прибуток підприємства від 04травня2007року №22511 на суму 589,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; декларації з податку на прибуток підприємства від 09серпня2007року №49268 на суму 4,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; декларації з податку на прибуток підприємства від 08листопада2007року №73126 на суму 6,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; декларації з податку на прибуток підприємства від 13грудня2007року №81674 на суму 3,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; декларації з податку на прибуток підприємства від 08лютого2008року №101120 на суму 1,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; декларації з податку на прибуток підприємства від 08травня2008року №28328 на суму 656,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 04червня2008року №006811500/0 на суму 552,70грн.; декларації з податку на прибуток підприємства від 25липня2008року №57277 на суму 246,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 19серпня2008року №00762915000/0 на суму 145,54грн.; декларації з податку на прибуток підприємства від 07листопада2008року №94690 на суму 155,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 16грудня2008року №0088851500/0 на суму 166,52грн.; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 20січня2009року №002881500/0 на суму 189,73грн.; декларації з податку на прибуток підприємства від 09лютого2009року №145650 на суму 158,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; податкового повідомлення-рішення від 26серпня2009року №0031271500/0 на суму 0,48грн. Загальна сума основного боргу за звітними документами та податковими повідомленнями-рішеннями по податку на прибуток підприємств склала 33180,12грн., яка була частково погашена за рахунок минулих звітних періодів на суму 2109,92грн. і на момент розгляду справи склала 31070,20грн.;

2) податку на додану вартість у розмірі 10409,66грн., з яких 10397,66грн. основного боргу та 12,00грн. пені, що виникла на підставі несвоєчасної сплати податкових зобовязань. Сума основного боргу по податку на додану вартість виникла на підставі: декларації з податку на додану вартість від 20травня2008року №35451 на суму 6277,00грн. задекларованої відповідачем самостійно; уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 19червня2008року №40423 із самостійно задекларованим штрафом на суму 7,00грн.; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 08липня2008року №0069971500/0 на суму 35,00грн.; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 17листопада2008року №0084661500/0 на суму 107,98грн.; уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок від 30липня2009року №100101, за яким сума основного податку складає 4325,00грн. та сума самостійно задекларованого штрафу складає 216,00грн.; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 12серпня2009року №0030141500/0 на суму 0,50грн. Загальна сума основного боргу за звітними документами та податковими повідомленнями-рішеннями по податку на додану вартість склала 10968,48грн., яка була частково погашена за рахунок минулих звітних періодів на суму 570,82грн. і на момент розгляду справи склала 10397,66грн.;

3) комунального податку на загальну суму 31,84грн., яка виникла на підставі: податкового розрахунку комунального податку за І квартал 2009року, за яким сума податкового зобовязання з комунального податку, самостійно задекларована відповідачем склала 15,30грн.; податкового розрахунку комунального податку за ІІ квартал 2009року, за яким сума податкового зобовязання з комунального податку, самостійно задекларована відповідачем склала 15,30грн.; податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 15січня2009року №0000731505/0 на суму 1,24грн. Загальна сума основного боргу за звітними документами та податковими повідомленнями-рішеннями по комунальному податку склала 31,84грн., яка була частково погашена за рахунок минулих звітних періодів на суму 0,15грн. і на момент розгляду справи склала 31,69грн.;

4) пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у розмірі 2115,14грн., яка виникла на підставі податкового повідомлення-рішення про сплату штрафних (фінансових) санкцій від 18червня2008року №0000212100 на суму 2115,14грн.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Деснянському районі м. Києва від 23лютого2007року №005681500/0, від04червня2008року №0068011500/0, від 19серпня2008року №00762915000/0, від16грудня2008року №0088851500/0, від 20січня2009року №002881500/0, від26серпня2009року №0031271500/0, від 08липня2008року №0069971500/0, від17листопада2008року №0084661500/0, від 12серпня2009року №0030141500/0, від15січня2009року №0000731505/0, від 18червня2008року №00002122/0 отримані особисто керівником Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” ОСОБА_1

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкового зобовязання зі сплати штрафних (фінансових) санкцій визначених податковими повідомленнями-рішеннями від23лютого2007року №005681500/0, від 04червня2008року №0068011500/0, від19серпня2008року №00762915000/0, від 16грудня2008року №0088851500/0, від20січня2009року №002881500/0, від 26серпня2009року №0031271500/0, від08липня2008року №0069971500/0, від 17листопада2008року №0084661500/0, від12серпня2009року №0030141500/0, від 15січня2009року №0000731505/0, від18червня2008року №00002122/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що податкове зобовязання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобовязання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань позивачем надіслано на адресу відповідача рекомендованими листами з повідомленням про вручення першу податкову вимогу від 25травня2006року №1/1016 на суму у розмірі 22670,25грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 04липня2006року (відповідно до відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення), та другу податкову вимогу від 03серпня2006року 2/1393 на суму у розмірі 179,01грн., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 28серпня2006року (відповідно до відмітки на повідомленні про вручення поштового відправлення).

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржені.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” (02094, м. Київ, вул. Мурманська, буд.№3, ідентифікаційний код 33595659) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31113009700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077891, код платежу 11021000) податку на прибуток підприємства у розмірі 32234,46грн. (тридцять дві тисячі двісті тридцять чотири гривні сорок шість копійок).

3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” (02094, м. Київ, вул. Мурманська, буд.№3, ідентифікаційний код 33595659) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31115029700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077891, код платежу 14010100) податку на додану вартість у розмірі 10409,66грн. (десять тисяч чотириста девять гривень шістдесят шість копійок).

4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” (02094, м. Київ, вул. Мурманська, буд.№3, ідентифікаційний код 33595659) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31413828700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077891, код платежу 16010200) комунального податку у розмірі 31,69грн. (тридцять одна гривня шістдесят девять копійок).

5.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Інструмент-Центр 2005” (02094, м. Київ, вул. Мурманська, буд.№3, ідентифікаційний код 33595659) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №311141105700004 УДК у Деснянському районі ГУ ДКУ у М.Києві, МФО 820019, код 26077891, код платежу 21081000) пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у розмірі 2115,14грн. (дві тисячі сто пятнадцять гривень чотирнадцять копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко