ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2010 року о 12 год. 00 хв. Справа № 2а-4029/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбовій І.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області,
м. Вільнянськ Запорізької області,
до:Фізичної особи підприємця ОСОБА_1,
Вільнянський район Запорізької області,
про:стягнення податкової заборгованості,
за участю представників:
від позивача:не зявився;
від відповідача:не зявився,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь місцевого бюджету Вільнянського району суму податкової заборгованості у розмірі 995 грн. 12 коп.
Обґрунтовуючи заявлені вимоги, позивач посилається зокрема на те, що за відповідачем обліковується податкова заборгованість по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 995 грн. 12 коп., яка виникла у звязку з несвоєчасною сплатою відповідачем зазначеного податку. Податковим органом, як зазначає позивач, приймалися заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу проте заборгованість сплачена не була.
Представник позивача у судове засідання не з'явився. Представником позивача подана до суду заява щодо розгляду справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Про час, місце та дату судового засідання відповідач повідомлений належним чином про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення № 719752. Письмових заперечень на адміністративний позов, клопотань чи заяв відповідачем до суду не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, судом встановлено.
Фізична особа підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований Вільнянською районною державною адміністрацією Запорізької області 26.11.2008, номер запису НОМЕР_3, про що свідчить копія Свідоцтва серії В03 № 380538 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.
Відповідач здійснював діяльність за спрощеною системою оподаткування про що свідчить заява до податкового органу про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 01.12.2008 та корінець свідоцтва платника єдиного податку серії Є № 048153 від 09.12.2008.
Відповідно до наданої позивачем облікової картки платника податку, за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 995 грн. 12 коп., який виник у звязку з не сплатою податкового зобовязання по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб та донарахуванням штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання (податкове повідомлення-рішення № 0005891702 від 12.08.2009).
12 серпня 2009 року податковим органом складено акт № 413 за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності слати узгоджених сум податкових зобовязань приватним підприємцем ОСОБА_1 Перевіркою встановлено порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) та п. 2 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» № 727/98 від 03.07.1998 (далі Указ Президента № 727/98) відповідачем несвоєчасно сплачені узгоджені суми податкових зобовязань по єдиному податку з підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
На підставі акту № 413 позивачем 12.08.2009 прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ш» № 0005891702, яким до відповідача застосовані штрафні санкції у сумі 10 грн. 10% узгодженої суми податкового зобовязання. Зазначене податкове повідомлення-рішення направлене відповідачу поштою про що свідчить наявна в матеріалах справи копія поштового повідомлення № 1565.
Доказів щодо оскарження відповідачем податкового повідомлення-рішення № 0005891702 у адміністративному чи судовому порядку суду не надавалось.
Згідно п. 6.1. ст. 6 Закону України № 2181, у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
На виконання вимог ст. 6 Закону № 2181, у звязку з не сплатою відповідачем податкових зобовязань, позивачем були прийняті та направлені відповідачу податкові вимоги № 1/60 від 25.02.2009 та № 2/143 від 08.06.2009 про що свідчать копії корінців податкових вимог та поштових повідомлень № 654540, № 69690.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 Закону України № 2181, податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
15 червня 2009 року начальником Вільнянської МДПІ прийнято рішення № 1605/14/24-038/81 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його заборгованості.
Відповідно до п. п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181 «…у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.».
Статтею 10 Закону України № 2181 встановлено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують зокрема такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний повинен платити податки та збори в порядку та розмірах встановлених законом.
Згідно ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування» відповідальність за правильність обчислення, своєчасність плати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законодавства України.
Указ Президента України № 727/98 встановлює, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Згідно до п.п. 5.4.1 Закону України № 2181, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.1.3 ст. 1 Закону України № 2181, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Відповідно до ст. 71 КАС, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені відповідачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 14, 41, 70, 86, 94, 159-163 , п.3 ст. 167 КАС України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (70015, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Петро-Михайлівської селищної ради Вільнянського району Запорізької області (роз. рахунок 34217379700097, одержувач місцевий бюджет Петро-Михайлівської селищної ради Вільнянського району, код одержувача 34677061, банк ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код бюджетної класифікації 16050216) суму податкової заборгованості по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 995 (девятсот девяносто пять) гривень 12 копійок.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Запорізький окружний адміністративний суд апеляційної скарги в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В. Стрельнікова