Постанова № 109460772, 02.03.2023, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
02.03.2023
Номер справи
505/3384/22
Номер документу
109460772
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 505/3384/22

Провадження № 3/505/331/2023

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"02" березня 2023 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Івінський О. О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України до суду надійшло 18 (вісімнадцять) справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 , які розглядаються одним і тим же суддею.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об`єднати в одне провадження.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №734/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 08-к від 04.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни, завідувачу відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №735/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 09-к від 04.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №736/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 15-к від 29.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №737/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 13-к від 29.01.2021 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №738/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 04-к від 04.01.2022 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого завідувачу відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №739/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 07-к від 04.01.2021 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №740/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 35-к від 11.05.2022 «Про призначення ОСОБА_2 », згідно якого лікаря з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, призначено на посаду т.в.о. завідувача відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», з доплатою 10% до посадового окладу, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 12 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №741/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 38-к від 02.08.2021 «Про переведення ОСОБА_2 », згідно якого лікаря з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, призначено на посаду лікаря із загальної гігієни, завідувача відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», з доплатою 10% до посадового окладу, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №742/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 47-к від 30.07.2022 «Про роботу за сумісництвом», згідно якого т.в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №743/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 35-к від 11.05.2022 «Про призначення ОСОБА_2 », згідно якого лікаря з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, призначено на посаду т.в.о. завідувача відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», з доплатою 10% до посадового окладу, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №744/2022

від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 47-к від 30.07.2022 «Про роботу за сумісництвом», згідно якого т.в.о. завідувача відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №745/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 38-к від 02.08.2021 «Про переведення ОСОБА_2 », згідно якого лікаря з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, призначено на посаду лікаря із загальної гігієни, завідувача відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», з доплатою 10% до посадового окладу, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №746/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 08-к від 04.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни, завідувачу відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №747/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 13-к від 29.01.2021 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №748/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на

якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 09-к від 04.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №749/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 15-к від 29.01.2021 «Про роботу за суміщення», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано 0,5 ставки вакантної посади лікаря із загальної гігієни/загальний фонд, з окладом згідно чинного законодавства, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №750/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 04-к від 04.01.2022 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого завідувачу відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №751/2022 від 21.10.2022, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень Державної установи «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України», будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, під час підписання наказу № 07-к від 04.01.2021 «Про складність та напруженість в роботі», згідно якого лікарю з загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ОСОБА_2 , яка є його дружиною та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону, надано надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу за складність та напруженість в роботі, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Датою виявлення адміністративних правопорушень є 21.10.2022 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та щиро розкаявся. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП, ст.63 Конституції України.

В судовому засіданні прокурор БургартО.В. підтвердила обставини, зазначені в протоколах про адміністративні корупційні правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, тому він підлягає відповідальності за їх вчинення.

Диспозицією ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї

реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Отже, для висновку про наявність в особи реального конфлікту інтересів та про прийняття нею рішення в умовах реального конфлікту інтересів необхідно встановити: 1) наявність в особи приватного інтересу; 2) наявність суперечності між приватним інтересом особи та її представницькими повноваженнями; 3) наявність впливу цієї суперечності на об`єктивність або неупередженість рішення; 4) наявність повноважень на прийняття рішення.

При цьому, має бути беззаперечно визначено, в чому саме полягає приватний інтерес конкретної особи, в чому саме проявляється суперечність між приватним інтересом та представницькими повноваженнями цієї особи та її вплив на прийняття рішення.

Відповідно до положень затверджених наказом ДУ «Одеський ОІДКПХ МОЗ» № 44 від 30.07.2021, Подільський РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» є структурним підрозділом Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я», та йому підпорядковується.

Наказом директора ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» № 2-ОС/МР від 02.01.2013 ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача Котовського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» з 02.01.2013.

Згідно наказу ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства здоров`я України» № 7-ОС/МР від 11.08.2016, встановлено, що у зв`язку із зміною назви відокремлених підрозділів ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства здоров`я України» вважати ОСОБА_1 таким, що працює з 11.08.2016 на посаді завідувача відокремленого підрозділу «Котовський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Міністерства здоров`я України».

Згідно наказу ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я» № 02-П-ОС/МР від 22.08.2021, встановлено, що у зв`язку із зміною назви відокремлених підрозділів ДУ «Одеський ОЦКГІХ МОЗ» продовжити роботу ОСОБА_1 на посаді завідувача Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ».

Відповідно до положення про Подільський РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» та посадової інструкції, до функціональних обов`язків ОСОБА_1 , як завідувача Подільського РВП ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» відноситься: управління діяльністю підрозділу, призначення та звільнення з посад працівників, визначення функціональних обов`язків працівників, надає клопотання про заходи заохочення та дисциплінарного впливу, контролю за виконанням покладених завдань та інше.

Враховуючи вищевказане, виходячи із обсягів функцій ОСОБА_3 , як завідувача ВП «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України», відповідно до положення та посадової інструкції, останній наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями (обов`язками).

Таким чином, згідно п.п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», посада завідувача ВП «Подільський міжрайонний Відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» ОСОБА_3 віднесена до суб`єктів на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову та службову особу інших державних органів, яка є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП, та він зобов`язаний виконувати вимоги зазначені у ст. 28 Закону, та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією передбаченого ст. 172-7 КУпАП.

Ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції" визначено, що близькі особи - члени сім`ї суб`єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок,^падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб`єкта.

02.01.2013 наказом ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» № 2-ОС/МР від 02.01.2013 року ОСОБА_2 було призначено на посаду завідувача - лікаря із загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Котовського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України».

Відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00036946304 від 23.09.2022 встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є дружиною ОСОБА_1 ..

Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв`язок завідувача ВП «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» ОСОБА_3 та лікаря із загальної гігієни, завідувача відділом епідеміологічного нагляду/спостереження/ та профілактики неінфекційних хвороб ВП «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» ОСОБА_2 , та останні є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону.

Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» закріплено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1 ст.3 цього Закону, зобов`язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

На підставі ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес, це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.

Вина правопорушника підтверджується наданими суду матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №734/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №735/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №736/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №737/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №738/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №739/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення,

пов`язане з корупцією №740/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №741/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №742/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №743/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №744/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №745/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №746/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №747/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №748/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №749/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №750/2022 від 21.10.2022, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №751/2022 від 21.10.2022, копією наказу ВП «Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» №07-К від 04.01.2021, копією листа Подільського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» за вих. №21.1/1688 від 13.08.2022, копією витягу з наказу ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» №2-ОС\МР від 02.01.2013, копією витягу з наказу ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України « №7-ОС\МР від 11.08.2016, копією витягу з наказу ДУ «одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» №02-11-ОС\МР від 02.08.2021, копією посадової інструкції в.о. завідувача Подільського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» ОСОБА_1 , Положенням про Подільський районний відокремлений підрозділ ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ», копією колективного договору на 2018-2922 роки, Положенням про комісію з питань надання премій, одноразових заохочень і надбавок за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в Державній установі «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України», копією наказу Державної установи «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» №11-Адм від 31.01.2022, копією витягу з наказу ДУ «Одеський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» №2-ОС/МР від 02.01.2013, копією наказу Подільського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» №38-К від 02.08.2021, Положенням про відділ епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Подільського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», копією довідки про нарахування та виплату заробітної плати ОСОБА_2 у 2021 році, копією довідки про нарахування та виплату заробітної плати ОСОБА_2 у 20221 році, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копією Повного витягу з Державногоо реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00036946304 від 23.09.2022, листом ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» за вих. №10/1642 від 22.09.2022, рапортами старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Одеській області ДСР НП України майора поліції Яковлєва І., копією наказу Подільського районного відокремленого підрозділу ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» №08-К від 04.01.2022.

При таких обставинах, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, об`єктивна сторона яких полягає у неповідомленні ним про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час підписання наказів про призначення на посаду ОСОБА_2 , надання їй надбавок та ставок вакантної посади. Крім того, ОСОБА_1 не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та підписав накази про призначення на посаду ОСОБА_2 , надання їй надбавок та ставок вакантної посади в умовах реального конфлікту інтересів.

При таких обставинах, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень,

справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи наведені обставини, характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності притягається вперше, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу, та відповідно до ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 , стягнення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі 3400 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір, згідно Закону України «Про судовий збір» у розмірі 536,80 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 172-7 ч.1,2, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.;

- за ч.2 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.

На підставі статті 36 КУпАП, остаточно накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 536,80 грн.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя - О. О. Івінський