26.07.2010 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2010 р. Справа № 2а-2276/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чабаненко С.В.
при секретарі - Росітюк Є.В.
за участю:представника позивача -Цифра М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу, -
В С Т А Н О В И В:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 з вимогою: стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 53300, АДРЕСА_1, код НОМЕР_1 на користь держави податковий борг у сумі 3 427 грн., на розрахунковий рахунок р/р 34122999700031 банк - відділення Державного казначейства України в м. Орджонікідзе УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24230963.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що оскільки субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 допустила порушення із Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послу», то згідно із Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»її податкові зобов'язання стали податковим боргом.
Таким чином, субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 повинна сплатити на користь держави 3 427 грн. податкового боргу.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач до суду не з'явився. Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття провадження у справі, судову повістку, а також копію позовної заяви та доданих до неї документів, проте конверт повернувся до суду з відміткою поштового відділення, яка свідчить, що відповідач не знаходиться за вказаною адресою. Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, яка надана позивачем в якості доказу по справі, юридична адреса відповідача не змінена. З урахуванням викладеного суд доходить висновку про належне повідомлення відповідача про дату судового розгляду справи.
Дослідивши, матеріали справи та доводи позивача суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 зареєстрована Орджонікідзевським міськвиконкомом (свідоцтва НОМЕР_2 від 02.07.1996р.) перебуває на обліку в Орджонікідзевській об'єднаній державній податковій інспекції як платник податків (довідка про взяття на облік платника податків № 1404 від 02.07.1996р.)
Станом на 03.11.2009р. відповідач має заборгованість по платежам до бюджету на загальну суму 3 427 грн., яка виникла в результаті наступного.
За результатами проведення перевірки працівниками Орджонікідзевської ОДПІ щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу господарської одиниці - кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», що розташовано за адресою: АДРЕСА_2, що належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичної особі ОСОБА_2, були встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку Відповідача:
- п.1, 2 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у
сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині не виданий особі, яка отримує або повертає товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, в даному випадку на суму 5 грн. 40 коп. Відповідальність передбачена п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахунків операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у вигляді п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів: 5 грн. 40 коп. х 5 = 27 грн. 00 коп.; - ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95ВР (із змінами і доповненнями)., в частині продажу алкогольних напоїв без наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Відповідальність передбачена ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19.12.1995р. №481/95ВР (із змінами і доповненнями)., у вигляді штрафу в розмірі 3 тис. 400 грн. 00 коп. у разі повторного протягом року порушення. За результатами перевірки було складено акт № 0029/04/09/23/НОМЕР_1 від 17.03.2009р. На підставі зазначеного акту Орджонікідзевсьою об'єднаною державною податковою інспекцією було винесено наступні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: - № 0000262331 від 18.03.2009р. на суму 3 тис. 400 грн. 00 коп.
- № 0000252331 від 18.03.2009р. на суму 27 грн. 00 коп.
Загальна сума застосованих до відповідача штрафних санкцій склала 3 427 грн.
Відповідач у встановлені строки не звернувся з відповідною скаргою до Орджонікідзевської ОДПІ або до суду з позовом про скасування податкових повідомленні-рішень та не сплатив суму податкових зобов'язань.
Таким чином, субєкт підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_2 повинна сплатити на користь держави 3 427 грн. податкового боргу.
Згідно зі ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного міського бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органам державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до ч.3, ч.5, ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» штрафи за порушення норм цього Закону спрямовується до бюджету згідно з чинним законодавством. У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Пункт 1.1 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»№2181- III від 21.12.2000 року передбачає, що платник податків - юридичні особи, їх філії, відділення, і відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із закон покладено обов'язок утримувати та (або) сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню, штрафні санкції.
Відповідно до абз. «в»пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III від 21.12.2000 р. контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Згідно пп.17.1.4 п. 17.1 ст.17 Закону України № 2181- III У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний (крім випадків, коли податкова декларація не приймається всупереч нормам цього Закону) сплатити штраф у розмірі п'яти відсотків суми донарахованого податкового зобов'язання, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Відповідно до ст.5 п.5.1, п.5.4 п.п.5.4.1 Закону №2181- III податкове зобов'язання, самості визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Активи платників податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7 Закону №2181- III).
Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з підп.3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
З урахуванням вищезазначеного суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 11, 70-71, 86, 94, 160-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Орджонікідзевської обєднаної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь держави податковий борг у сумі 3 427 грн., (три тисячі чотириста двадцять сім гривень) на розрахунковий рахунок р/р 34122999700031 банк - відділення Державного казначейства України в м. Орджонікідзе УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, ОКПО 24230963.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови викладений 26.07.2010 року.
Суддя С.В.Чабаненко