Постанова № 10900665, 12.08.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2010
Номер справи
2а-3885/10/1470
Номер документу
10900665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12.08.2010 р. Справа № 2а-3885/10/1470

м.Миколаїв

10:35

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мавродієвої М.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Богзи Н.А.,

представника прокуратури не зявився,

представника позивача: не зявився (подав клопотання про розгляд справи без його участі ),

відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомПрокурор Корабельного р-ну м. Миколаєва, пр. Жовтневий, 314,Миколаїв,54050 в інтересах держави в особіГоловна ДІ на автомобільному транспорті, вул. Перемоги, 14,Київ,01001 Територіальне управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, вул. Будівельників, 15 А,Миколаїв,54042 доСПД ОСОБА_1, АДРЕСА_1 простягнення штрафних санкцій в сумі 1700 грн., в с т а н о в и в: Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 1700,0 грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначає, що відповідачем не виконана постанова про застосування фінансових санкцій № 075728 від 23.03.2010.

Відповідач позов визнав в повному обсязі, заявою від 13.07.2010 просить суд розстрочити виконання судового рішення на два роки в звязку з важким матеріальним станом (арк.спр.27).

У судовому засіданні 12.08.2010 судом було оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Приймаючи рішення по справі судом взято до уваги наступне.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»від 08.09.2004 №1190, Головна автоінспекція здійснює державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування вимог законодавства про автомобільний транспорт та є юридичною особою, для виконання покладених на неї завдань може утворювати територіальні органи.

Відповідно до п.1 наказу Міністерства транспорту та звязку України «Про затвердження положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»від 14.12.2005 №888, територіальні органи Головавтоінспекції в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтоінспекції без права юридичної особи, в тому числі і територіальне управління Головавтоінспекції в Миколаївській області, які здійснюють державний контроль за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»від 08.11.2006 №1567 органи державного контролю на автомобільному транспорті здійснюють державний контроль шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок, за результатами перевірки складається акт, якщо в ході перевірки виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження субєкта господарювання. За наявності підстав, керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

18.03.2010 на підставі завдання на перевірку №060753 від 17.03.2010 (арк.спр.10) державним інспектором територіального управління Головавтоінспекції у Миколаївській області була проведена перевірка Фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 щодо дотримання законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

За результатами перевірки був складений акт №175301 від 18.03.2010 (арк.спр.9), згідно якого були виявлені порушення, відповідальність за які передбачена ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»- відсутня ліцензія та ліцензійна картка. Відповідач з визначеним актом ознайомлений, заперечень щодо викладеного в акті не надав.

Згідно до абз.3 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

23.03.2010 постановою №075728 про застосування фінансових санкцій заступником начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Миколаївській області, який діяв в межах своїх повноважень, застосовано відповідальність до відповідача за вищевикладені порушення у виглядів фінансових санкцій в сумі 1700,0 грн. (арк.спр.7).

Зазначена постанова отримана відповідачем 29.03.2010, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (арк.спр.8)

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»08.11.2006 №1567, фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Відповідач постанову №075728 про застосування фінансових санкцій не оскаржив, але добровільно цей штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, позов не заперечив, доказів погашення заборгованості станом на час розгляду справи не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.

13.07.2010 від відповідача надійшла заява про розстрочку виконання судового рішення по справі, якою відповідач визнає заборгованість в сумі 1700,0 грн., але повідомляє, що на даний час заборгованість погасити не в змозі у звязку з важким фінансовим станом.

Відповідно до ч.1 ст.263 КАС України підставою для надання відстрочення або розстрочення виконання рішення суду є обставини, що перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі - ускладнюють його виконання або роблять неможливим.

При розгляді заяви відповідача судом взяті до уваги ті обставини, що відповідач сьогодні не в змозі виконати рішення суду, від виконання якого не уникає, а навпаки шукає способи погашення заборгованості перед позивачем. Негайне виконання рішення суду по даній справі може привести погіршення фінансового стану відповідача, у якого на даний момент єдиним доходом є пенсія.

Враховуючи викладене, заява відповідача підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.11, 71, ч.4 ст.94, ст.ст. 158-163, 167, 254, 263 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Фізичної особи субкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (відомості про банківські реквізити відсутні, код НОМЕР_1) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області, вул.Будівельників, 15-А, м.Миколаїв, 54042 (в доход бюджету Лиманівської сільської ради р/р 33119336700182, код ЄДРПОУ 23626050, КЕКД 21081300 в ГУДК у Миколаївській області, МФО 826013) фінансову санкцію у сумі 1700,0 грн.

3. Розстрочити виконання постанови суду, згідно наступного графіка:

вересень 2010 року

жовтень 2010 року

листопад 2010 року

грудень 2010 року

січень 2011 року

лютий 2011 року

березень 2011 року

квітень 2011 року

травень 2011 року

червень 2011 року

липень 2011 року

серпень 2011 року

вересень 2011 року

жовтень 2011 року

листопад 2011 року

грудень 2011 року

січень 2012 року 50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.лютий 2012 року

березень 2012 року

квітень 2012 року

травень 2012 року

червень 2012 року

липень 2012 року

серпень2012 року

вересень 2012 року

жовтень 2012 року

листопад 2012 року

грудень 2012 року

січень 2013 року

лютий 2013 року

березень 2013 року

квітень 2013 року

травень 2013 року

червень 2013 року50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн.

50,0 грн. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя М.В. Мавродієва

Постанова оформлена у відповідності до ст.163 КАС України

та підписана суддею 17 серпня 2010 року